Skocz do zawartości
Forum

Gość f...k

Rekomendowane odpowiedzi

Mam porażony prawy fałd głosowy o nieznanej etiologii. W ramach diagnostyki było przeprowadzone badanie na bolerioze. W podstawowym badaniu IgG i IgM (Elisa) wszystko w normie (negatywne). W Wester Blot (IgG i IgM) całościowa ocena negatywna . Jednak niektóre przeciwciała wyszły powyżej normy: IgG OspC; p41; p21) i IgM (powyżej normy: p41). Proszę o jakieś sugestie, czy powinienem powtarzać wyniki. O czym mogą świadczyć podwyższone przeciwciała - może być pomocne w rozwikłaniu zagadki mojego porażenia. Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Gość Gość

Nie zakładam. Szukam „tropu” gdyż najprawdopodobniej jest to idiopatyczne porażenie. Na ten moment przy dobrej i skrupulatnej diagnostyce , która nie wykazała żadnych innych „tropów” poza wysokim anty TPO (Hashimoto), nie wiadomo w jakim kierunku dalej diagnozować. Nie chce na siłę znaleźć boleriozy, której jak wynik wskazują nie ma. Chciałbym się dowiedzieć czy być może wzrost poszczególnych przeciwciał mógłby być pomocny w dalszych „poszukiwaniach” przyczyny np. choroby autoimmunologiczne, choroby zakaźne?

Odnośnik do komentarza

To miało być pytanie do specjalisty. Administrator umieścił te pytanie na forum bez mojej autoryzacji. 
 

Konsultacja immunologiczna została przeprowadzona. Proszę mi wybaczyć kolokwializm - sprawa go przerosła. Primo, nie poradził sobie z  interpretacja dotychczasowych wyników. A jeżeli chodzi o kolejne badania, to stwierdził, że jestem na sterydach, więc muszę poczekać z badaniami aż zostaną sterydy wyłączone z leczenia. Konsultacja zakończyła się na sugestii związanej z suplementacja - witaminami i marketingowym „zbawiennym” kolostrum. 

Proszę o usunięcie administratora tego wątku, jeżeli nikt kompetentny z wykształceniem medycznym nie zamierza zabrać głosu w dyskusji lub skontaktować się ze mnie w celu dalszej diagnostyki/wywiadu.

Tym samym odpowiedź typu, „idź Pan do lekarza” nic nie wnosi do dyskusji zwarzywszy na fakt, że zaliczyłem ich już kilkudziesięciu z każdej specjalizacji i aktualnie nic z tego nie wynika. 


Reasumując, szukam pomocy, a nie odpowiedzi rodem z portalu plotkarskiego.

Pozdrawiam
 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Bardzo chciałem podziękować Mgmg za udział w dyskusji, jakże za wiele nie wnoszącej, ale jednak została podjęta próba. Nie wiem czy to miał być popis erudycji w lakoniczności wypowiedzi, ale chyba efekt został uzyskany - satysfakcja autora. Dziękuje za tak „zniuansowany” wywód. Pozdrawiam 

 

PS. Proszę moderatora o usunięcie wątku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...