Skocz do zawartości
Forum

Pijecie gotowe soki?


Rekomendowane odpowiedzi

Smoothie lubię i bardzo często przygotowuje z różnych warzyw i owoców - najlepiej sezonowych. Samo zdrowie ? lubię też do mieszanek owoców dodawać inne soki, jak np. naturalny sok z aronii, albo sok aloesu (EkaMedica, wolę takie w formie suplementu, a nie jak napoje). Taka mieszanka wychodzi bardzo orzeźwiająca, lekka i smaczna, super w czasie upałów. Na chłodniejsze miesiące częściej sięgam po soki warzywne (buraki, pietruszka). 

Odnośnik do komentarza
Gość dżej77

Tak, pije gotowe soki też  - chyba tak jak każdy... Oczywiście nie przesadzam z nimi, bo wolę pić wodę, ale zdarza mi się po nie sięgać.  Teraz planuję jednak zacząć kupować wodę alkaiczną  https://ideau.pl/ , która jak się dowiedziałam posiada dobroczynne właściwości. Taka woda jest wartościowa i korzystnie wpływa na nasze zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja akurat mam problem bo ciężko mi pić wodę która jest bez smaku, a jednak chce nawadniać organizm. Znajomi polecili mi fajną stronę. Ja jestem zakochana w soku jabłkowym : https://naszatlocznia.pl/produkt/sok-jablkowy-korzenny/ Nawet mojego chłopaka przekonałam, a on jest raczej na bakier z owocami i warzywami ? Mają bardzo intuicyjną stronę więc złożenie zamówienia zajmuję chwilę. Duży plus za czas dostawy. 

Odnośnik do komentarza

Mam awersję do tych soków w kartonach w których sypią dużą ilość cukrów i konserwantów. Sama chciałabym robić soki dla dzieci. Jakie urządzenie lepiej się do tego nadaje - sokowirówka czy wyciskarka do soków?Powiem Ci,że ja tak samo. Soki zawsze zawierają w sobie konserwanty, nie wspominając już o napojach, które są pełne składników typu E coś tam...
Mozna wprawdzie kupić świeżo wyciskane soki ale zwykle sok traci część swoich wartości odżywczych po kilku godzinach od wyciśnięcia tak wiec warto jest sobie zakupić profesjonalną wyciskarkę.
Aktulanie bardzo dobry sprzęt produkuje marka Angel"

https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/wyciskarki-dwuslimakowe
Mam u siebie taką wyciskarkę. Jest ciężka, solidna. Wprawdzie nie jest taka tania ale wyciska ponad 30% więcej soku niż inne wyciskarki.
Jest również zdrowsza od sokowirówki ponieważ wyciskane soki zachowują wszystkie witaminy ( nie mieli ich ale wyciska).

Odnośnik do komentarza

Gotowe soki ze sklepu są bardzo popularne w dzisiejszych czasach ze względu na swój wygodny i łatwy w użyciu charakter. Jednak, czy warto je wybierać zamiast soków przygotowywanych w domu z własnych owoców? Zastanówmy się nad tym i porównajmy sobie te dwie opcje, aby podjąć właściwą decyzję.

Gotowe soki ze sklepu

Gotowe soki ze sklepu są zwykle produkowane z owoców o niskiej jakości, które nie są już w stanie trafić na rynek spożywczy. Aby przedłużyć ich datę przydatności do spożycia, soki te są często pasteryzowane i dodawane są do nich konserwanty, cukier i sztuczne aromaty. Mimo że gotowe soki ze sklepu są wygodne i łatwe do kupienia, nie są one zwykle zdrowym wyborem.

Soki przygotowywane w domu z własnych owoców

Przygotowywanie soków z własnych owoców w domu ma wiele zalet. Po pierwsze, masz pełną kontrolę nad jakością składników. Możesz wybierać tylko najświeższe i najzdrowsze owoce, które nie zawierają dodatków chemicznych ani sztucznych barwników. Ponadto, nie musisz dodawać cukru ani sztucznych aromatów, ponieważ owoce same w sobie mają wystarczająco dużo smaku. Sok z domowych owoców jest również pełen naturalnych składników odżywczych, takich jak witaminy, minerały i antyoksydanty, które są ważne dla zdrowia.

Porównanie

Gotowe soki ze sklepu mają swoje wady, ale także kilka zalet. Są one łatwe do kupienia i mają dłuższą datę przydatności do spożycia. Można je też kupić w wielu różnych smakach i wariantach, co może być atrakcyjne dla niektórych konsumentów. Jednak, jak już wspomnieliśmy, zwykle zawierają one dodatki chemiczne, cukier i sztuczne aromaty, co sprawia, że nie są one najzdrowszym wyborem.

Soki przygotowywane w domu z własnych owoców są o wiele zdrowsze, ale wymagają one więcej czasu i pracy. Musisz kupić owoce, oczyścić je, wycisnąć sok i oczyścić po sobie. Ponadto, takie soki mają krótszą datę przydatności do spożycia, ponieważ nie zawierają konserwantów. Mimo to, zdecydowanie warto zainwestować czas w przygotowywanie soków w domu, ponieważ otrzymasz zdrowsze i smaczniejsze napoje.

Ja swoje soki zwykle przygotowuje sama w domu podobnie jak inne dania. Często inspiruje się przepisami kulinarnymi np. https://kuchniaeweliny.pl/

Reasumując powyższe wnioski

Gotowe soki ze sklepu są łatwe do kupienia i mają dłuższą datę przydatności do spożycia, ale zwykle zawierają dodatki chemiczne, cukier i sztuczne aromaty, co sprawia, że nie są one najzdrowszym wyborem. Z drugiej strony, soki przygotowywane w domu z własnych owoców są zdrowsze i smaczniejsze, ale wymagają więcej pracy i mają krótszą datę przydatności do spożycia. Ostatecznie, wybór między gotowymi sokami a sokami przygotowywanymi w domu zależy od osobistych preferencji i potrzeb. Jeśli zależy Ci na zdrowiu i smaku, warto zainwestować czas i przygotować sok w domu. Natomiast, jeśli brakuje Ci czasu i potrzebujesz wygodnej opcji, gotowe soki ze sklepu mogą być dobrym wyborem, pod warunkiem, że wybierzesz opcję z jak najmniejszą ilością dodatków chemicznych.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...