Skocz do zawartości
Forum

Aparat ortodontyczny


Gość Figurka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was nosi lub nosił aparat ortodontyczny? Jakie macie doświadczenia? Było warto? Jestem ciekawa jak cały proces wygląda z fobicznego punktu widzenia.

Mam taką sytuację, otóż: moja wada zgryzu nie jest tragicznie wielka, podobno w normalnej rozmowie nie zwraca szczególnej uwagi (nie jest to tylko opinia babci, więc jestem skłonna uwierzyć), ale skutecznie hamuje mnie przed uśmiechaniem się, a jak już muszę się roześmiać to zasłaniam usta ręką, ogólnie bardzo wstydzę się swoich zębów. Ten kompleks towarzyszy mi od dobrych 10 lat albo i dłużej. Kasę na aparat mam odłożoną, ale waham się, bo:
boję się, że z aparatem będę wyglądać jak typowa BrzydUla i moja samoocena zejdzie jeszcze niżej; muszę się liczyć z tym, że trzeba wytrzymać ok. 2 lata, nie wiem czy dam radę,
boję się trudności z mówieniem, że to będzie zwracało uwagę / będzie powodem do naśmiewania się ze mnie, a moja samoocena legnie w gruzach kompletnie.

Biore pod uwage założenie aparatu tutaj w Krakowie https://studiose.med.pl/aparat-ortodontyczny-aparat-staly-studio-se/

Odnośnik do komentarza

Ja mam aparat, żadnych trudności z mowieniem. Zalozylam najtanszy metalowy, i tak przez kolorowe gumeczki wyglada fajnie. Jak Cie stac to założ ceramiczny czy jakis inny niz metalowy. Ula Brzydula to nie aparat tylko caly image, od fryzury po ciuchy. Nie spotkałam jeszcze laski, której aparat odbierany urodę. Aparat jest dla mnie upierdliwy bo trzeba ciagle myc zeby i czasami jedzenie dlugo wydlubywac z niego. Ciesze sie ze niedlugo sciagam. Ale tak przez pierwszy rok mnie cieszyl, jest frajda z wyborem gumeczek, potem to się nudzi. Aha, a boli tylko lekko 2-3 dni po każdej kontroli.

Odnośnik do komentarza

Ja mam aparat, żadnych trudności z mowieniem. Zalozylam najtanszy metalowy, i tak przez kolorowe gumeczki wyglada fajnie. Jak Cie stac to założ ceramiczny czy jakis inny niz metalowy. Ula Brzydula to nie aparat tylko caly image, od fryzury po ciuchy. Nie spotkałam jeszcze laski, której aparat odbierany urodę. Aparat jest dla mnie upierdliwy bo trzeba ciagle myc zeby i czasami jedzenie dlugo wydlubywac z niego. Ciesze sie ze niedlugo sciagam. Ale tak przez pierwszy rok mnie cieszyl, jest frajda z wyborem gumeczek, potem to się nudzi. Aha, a boli tylko lekko 2-3 dni po każdej kontroli.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem już po zdjęciu aparatu niecały miesiąc. Też się bałam, że będzie bolało, że mówienie. Ale ból był tylko na początku, trzeba się przyzwyczaić ale nie jest to jakiś tragiczny ból. Mówienie? To chyba bardziej w głowie siedzi. Zależy ile masz lat, jeżeli jesteś dorosła to chyba nie ma się co przejmować wyśmiewaniem, robisz to dla zdrowia. Pomyśl o zakupie irygatora od razu, ja kupiłam po kilku miesiącach i żałowałam, że tak późno. Zwłaszcza, że ten mój od haxe kosztuje niewiele, a wyczyści każdą szparę ?

Odnośnik do komentarza

Nosiłam oba łuki blisko 5 lat. Wcześniej miałam usunięte 4 piątki, mam "małą szczękę", więc inaczej by się nie dało.
Nie lubiłam gumek przezroczystych, bo od razu zabarwiała je herbata, wolałam różowe 
Po każdym co kilkutygodniowym dokręcaniu nieźle przez kilka dni bolało.
Przez ten czas rzadko co gryzłam, jabłka tarte lub na przezroczyste plasterki (do dziś mi to zostało, boję się ugryźć jabłko). Oduczyłam się wtedy żuć gumę, praktycznie teraz tego nie robię.

Jestem jednak zadowolona bo różnica jest ogromna. Zerknijcie sobie na stronę tego gabinetu stomatologicznego w Łodzi https://www.ortoprotex.pl/metamorfozy/foto-ortodoncja/ Możecie zobaczyć sobie na stronie jak wygladają zęby sprzed załóżenia aparatu oraz po zdjęciu. 

Odnośnik do komentarza

Ja noszę aparat od pół roku. Założyłam go w warszawskim centrum ortodontycznym Rock Your Smile. Zdecydowanie polecam, to super robi samoocenie, że się coś dla siebie robi i że chce się pozbyć tego kompleksu ? Ja jestem bardzo zadowolona, efekty są, a moja pani doktor super prowadzi leczenie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...