Skocz do zawartości
Forum

Nerwica, depresja, choroby na tle fizycznym, czy psychicznym?!?!?! POMOCY!!!


Gość Mimi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje problemy zaczęły się około 4 miesiące temu, obudziłem się w środku nocy, serce waliło jak oszalałe, czułem jakby chciało się wyrwać z klatki piersiowej, za chwilę przestałem to odczuwać i ogólnie przestałem czuć bicie serca, sprawdzałem milion razy swój puls w przekonaniu że moje serce stanęło, w trakcie tej czynności zrywałem się z łóżka, puls przyspieszał i stawał się bardziej wyczuwalny, gdy się położyłem ponownie pojawiało się uczucie mocnego bicia na przemian z odczuciem nie bijącego serca. Wstając z łóżka panicznie chodziłem po całym domu znów sprawdzając milion razy puls, przy tym miałem dziwne odczucia w głowie, nogach, rękach, ogólnie w całym ciele, coś typu "impulsy stresu" połączone z uczuciem (też impulsami się to pojawiało) jakbym wychodził z siebie, dosłownie jakby moja dusza opuszczała ciało... Po całej przygodzie zasnąłem nad ranem... Obudziłem się, było w miarę ok i standardowo zapaliłem papierosa do porannej kawy, po 2 papierosach znowu powróciły odczucia z nocy... Rzuciłem palenie (paliłem 10 lat, średnio 1-1.5 paczki dziennie), staram się lepiej odżywiać i chciałbym zacząć intensywnie ćwiczyć ale... I tu wymienię swoje wszystkie dolegliwości w kolejności jak mnie dopadały... Lęki przed śmiercią lub chorobą (mam je dosyć często), normalnie bicia serca się nie czuję, ale ja czuję a szczególnie jak położę się na boku i odczuwam dyskomfort, miewałem uczucie oderwania od rzeczywistości, zaburzenia równowagi, uczucie jakby ktoś złapał mnie za mózg i pociągał w tył (bez bólu, raczej coś typu jak wyszarpywanie duszy, czy świadomości z głowy), miałem ochotę zrobić komukolwiek krzywdę (obojętne komu i to miałem tylko raz), uderzenia gorąca, mrowienie obu skroni (często), ból pleców jakby mi ktoś kijem golfowym przyłożył po żebrach (mam go cały czas, raz mocniejszy raz słabszy) ból barków (cały czas), ból obojczyków (przy wstaniu z łóżka i przeprostowywaniu się) , ból klatki piersiowej (przy prostowaniu postawy czasem mi mostek strzela jakby łamał się w kilku miejscach jednocześnie), ból lewej ręki (zaczyna się w lewej piersi, coś jakby szczypnięcie przesuwające się od piersi aż do nadgarstka ale nie po całej długość ręki tylko w danych odcinkach), czasem kucie u dołu mostka, czasem kucie nad pępkiem, uczucie ssania i kluski w przełyku, suchość w gardle, uczucie ciężkości oddechu i czasem braku tlenu, wahania nastroju (mam ochotę się śmiać, a za chwilę ochota na płacz), mam problemy ze spaniem (czasem boję się zasnąć) i w jakiej pozycji bym się nie położył to mnie bolą wcześniej wymieniane barki i obojczyki), mam mimowolny odruch lewej ręki (strzelam nią i boli mnie od tego), czasami muszę iść do łazienki kilka razy żeby załatwić grubszą sprawę i za każdym razem tylko po trochu, miewam gazy (bez powodu, bez jedzenia czegoś wcześniej) i mi się też czasem odbija (też po niczym), zaczęły mi się pojawiać czerwona plamki na obojczykach i w górnej części klatki piersiowej i jak się podrape to zaraz robi mi się drapane miejsce czerwone, szybko się złoszczę i ogólnie denerwuje, mam trochę podniesione ciśnienie, robiłem EKG WYSIŁKOWE - OK, BADANIA KRWI (MORFOLOGIA, OB, MOCZNIK, KREATYNINA, KWAS MOCZOWY, GLUKOZA, LIPIDOGRAM, ALT, AST, TSH) - OK, może jeszcze jakieś badania z krwi zrobić? MIAŁEM JESZCZE ROBIONE USG BRZUCHA I TARCZYCY - OK, TOMOGRAFIĘ JAMY BRZUSZNEJ - OK, chce jeszcze zrobić ogólny tomograf całego ciała, potrzebuję pomocy bo nie mam już sił do tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...