Skocz do zawartości
Forum

Jak walczyć z boreliozą? BARDZO WAŻNE !!!


Gość ZKuba36

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem francuski film na temat boreliozy i wymyśliłem sposób na boreliozę, do natychmiastowego wykonania. Co należy zrobić?

1. NATYCHMIAST zapytać przez internet najlepszych polskich specjalistów, takich którzy osiągnęli jakieś sukcesy w leczeniu boreliozy, jakie środki (antybiotyki sulfonamidy, środki zwalczające HIV, kombinacje antybiotyków, itd.) są najbardziej skuteczne. 

2. Min. Zdrowia powinien oficjalnie poinformować wszystkich lekarzy jakie środki należy stosować w  przypadku boreliozy.

3. Jak ogólnie wiadomo, testy na boreliozę zaczynają wykazywać boreliozę po ok 2. tygodniach. I tu jest pies pogrzebany!

4. Teraz NAJWAŻNIEJSZE !!!.  Jeżeli wiadomo, że ugryzł kleszcz i pojawił się nawet najmniejszy rumień, to należy jak najszybciej, nawet tego samego dnia, zgłosić się do najbliższego lekarza, nawet na ostry dyżur, aby lekarz wypisał receptę na właściwy antybiotyk i natychmiast rozpocząć leczenie. Po tygodniu ta cwana  bakteria może już wytworzyć krętki lub inne formy przetrwalnikowe i może być za późno! DECYDUJĄCE SĄ PIERWSZE DNI PO UKĄSZENIU !!! Nie czekać 2 tygodnie !!!

Warszawa, dn. 1-08-2020r.                                                                                                                mgr Zbigniew Kubasik

PS. Mam pewne wątpliwości odnośnie używania pęsety do usuwania kleszcza. Każda pęseta ma część płaską i nacisk na kleszcza może spowodować dostanie się treści z żołądka kleszcza d0 krwi osoby ugryzionej. Każdy kleszcz jest ustawiony pod pewnym kątem do skóry, np. tak: /. Ja podkładam środkowy palec pod tułów kleszcza, starając się go wyprostować (to zapobiega wkręcaniu się kleszcz głębiej w skórę) a następnie ściskając tylko paznokciami środkowego palca i kciuka , wyrywam go gwałtownie w lewą stroną. Zwykle mam go w całości, nie uszkodzonego. Powodzenie. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...