Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ZKuba36

Jak walczyć z boreliozą? BARDZO WAŻNE !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ZKuba36

Obejrzałem francuski film na temat boreliozy i wymyśliłem sposób na boreliozę, do natychmiastowego wykonania. Co należy zrobić?

1. NATYCHMIAST zapytać przez internet najlepszych polskich specjalistów, takich którzy osiągnęli jakieś sukcesy w leczeniu boreliozy, jakie środki (antybiotyki sulfonamidy, środki zwalczające HIV, kombinacje antybiotyków, itd.) są najbardziej skuteczne. 

2. Min. Zdrowia powinien oficjalnie poinformować wszystkich lekarzy jakie środki należy stosować w  przypadku boreliozy.

3. Jak ogólnie wiadomo, testy na boreliozę zaczynają wykazywać boreliozę po ok 2. tygodniach. I tu jest pies pogrzebany!

4. Teraz NAJWAŻNIEJSZE !!!.  Jeżeli wiadomo, że ugryzł kleszcz i pojawił się nawet najmniejszy rumień, to należy jak najszybciej, nawet tego samego dnia, zgłosić się do najbliższego lekarza, nawet na ostry dyżur, aby lekarz wypisał receptę na właściwy antybiotyk i natychmiast rozpocząć leczenie. Po tygodniu ta cwana  bakteria może już wytworzyć krętki lub inne formy przetrwalnikowe i może być za późno! DECYDUJĄCE SĄ PIERWSZE DNI PO UKĄSZENIU !!! Nie czekać 2 tygodnie !!!

Warszawa, dn. 1-08-2020r.                                                                                                                mgr Zbigniew Kubasik

PS. Mam pewne wątpliwości odnośnie używania pęsety do usuwania kleszcza. Każda pęseta ma część płaską i nacisk na kleszcza może spowodować dostanie się treści z żołądka kleszcza d0 krwi osoby ugryzionej. Każdy kleszcz jest ustawiony pod pewnym kątem do skóry, np. tak: /. Ja podkładam środkowy palec pod tułów kleszcza, starając się go wyprostować (to zapobiega wkręcaniu się kleszcz głębiej w skórę) a następnie ściskając tylko paznokciami środkowego palca i kciuka , wyrywam go gwałtownie w lewą stroną. Zwykle mam go w całości, nie uszkodzonego. Powodzenie. Pozdrawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...