Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Jestem 22-letnią kobietą, której cykl miesiączkowy był raczej regularny, aż do 2020 roku. Pierwsza miesiączka wystąpiła w 2012 roku. Na początku roku 2020 rozpoczęłam drastyczną zmianę diety. Można powiedzieć, że całkowicie odwrotne odżywianie do dotychczasowego i niestety nieskonsultowane z lekarzem. Najprawdopodobniej zmiana ta była kolejno przyczyną braku miesiączkowania. Dnia 19 stycznia 2020 miałam ostatnią miesiączkę przed przerwą. W lutym nie dostałam. Około w marcu porzuciłam "zmianę diety" i powracałam do poprzedniego odżywiania. Miesiączkę dostałam dopiero 6 miesięcy później- 21.07.2020r. Dnia 26 marca 2020r. byłam na wizycie u ginekologa, miałam zrobione USG- ustalono brak ciąży oraz w badaniu nie zauważono również żadnych komplikacji. Wszystko było w normie, lekarz poradził przeczekać oraz zrobić badania krwi. Dnia 04.05.2020 byłam na badaniu krwi- zbadałam: TSH, Tyroksyna wolna FT4, Trijodotyronina wolna FT3, Progesteron, Prolaktyna, Testosteron i Estradiol. Wszystkie wyniki były w normie. Omówiłam je na wizycie online dnia 21.05.2020r. z Panią ginekolog, która przepisała mi ,,Luteina 50" tabletki podjęzykowe 50 mg, które stosowałam w ilości 4 tabletek przez 5 dni. Miały one za zadanie wywołać miesiączkę, jednak ona nie wystąpiła (we wskazanym czasie). Miesiączka pojawiła się kolejne 2 miesiące później. Bez pomocy, dnia 21.07.2020r., kilka dni przed miesiączką występowały bóle miesiączkowe. Moje pytanie: Co powinnam teraz zrobić? Czy powinnam udać się na jakieś badania? Może badania dietetyczne? Testy nietolerancji pokarmowych? Czy jest się czym martwić i czy powinna się miesiączka już uregulować?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...