Skocz do zawartości
Forum

odchudzanie


Gość reaga

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej gdybyś skonsultowała się w tej sprawie z dietetykiem - dietetyk wyliczy Ci jakie zapotrzebowanie kaloryczne masz teraz i rozpisze Ci smaczną i zdrową dietę redukcyjną. Jeżeli masz  taką opcję, to polecam Ci wyszukać sobie jakąś dobrą siłownię w okolicy, która oferuje trening i konsultacje dietetyka, to wtedy będziesz miała takie 2w1 ćwiczenia + dieta w jednym miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Gość Wiem.tyle.ile.wiem

Zdecydowanie ograniczyć ilość spożywanego cukru związanego ze słodkimi napojami oraz słodyczami, unikać fast foodów i produktów wysoko przetworzonych. Dodatkowo w zamian wzbogacić dietę o świeże owoce i warzywa, a także rozpocząć od lekkich treningów, czyli podniesienia aktywności fizycznej. Materiałów dla początkujących na YouTube jest dość sporo.

Odnośnik do komentarza

Hej, ja dużo przytyłam w ciąży i miałam problem żeby zrzucić zbędne kilogramy. Od kwietnia za namową koleżanki piję rani na czczo miąższ aloesowy. Powoduje on u mnie łagodzenie uczucia głodu, odżywia i oczyszcza organizm. Reguluje również poziom cukru we krwi i nie mam ochoty podjadać. Jem mniej a mam za to dużo więcej energii. Udało mi się zrzucić już ponad 6 kg. Waga powoli ale systematycznie spada w dół. 

Odnośnik do komentarza

U mnie pierwszym krokiem były wczasy odchudzające. Trochę tak z grubej rury, ale chciałam zacząć zdecydowanie, no i wczasy te polecały mi koleżanki, które na nich były właśnie w Zalesiu Mazury Active Spa. Tam mają fajną ofertę, świetne ceny, a same wczasy są faktycznie wczasami, na których można się dobrze bawić, a przy tym zacząć albo kontynuować przygodę z odchudzaniem. Jedzenie mają dopasowane do naszego zapotrzebowania, najadałam się, było smacznie, a przy tym chudłam :). Zajęcia były z trenerem, i w okolicy ośrodka (przepiękne lasy, polany, jezior) i w ich sali fitness. Mają tam basen, zabiegi w spa i wiele innych atrakcji, z których aż żal nie skorzystać, polecam. Chętnie jeszcze tam pojadę :). 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.08.2020 o 17:47, basia801 napisał:

Najlepiej zastosować dodatkowo jakieś suplementy hamujące apetyt, wtedy dużo łatwiej schudnąć. Ja zamawiałam od tej pani angelika33p@pm.me i bardzo sobie chwale, jestem w trakcie kuracji i już schudłam 3 kg a jestem w połowie (2 tydzień)

Akurat angelika33p@pm.me to znana w sieci oszustka oferująca leki w workach foliowych zamiast tych co się zamawia.Wszyscy dostają to samo.Oszustwo !!!

Odnośnik do komentarza

Jeżeli dążycie do zredukowania wagi to przede wszystkim ograniczcie spożywane kalorie. Jeżeli nie wiecie na ile możecie sobie pozwolić to pomocy może się okazać kalkulator deficytu kalorycznego, który znajdziecie pod tym linkiem: https://wylecz.to/kalkulatory/kalkulator-deficytu-kalorycznego/ Sama z niego korzystałam i byłam bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Zrób sobie plan na najbliższy rok. W kwartał coś już zdziałasz. Na odchudzanie w tydzień się nie nastawiaj. Z wszystkim poradzisz sobie sama. Dieta ma być zrównoważona tzn. bogata w pełen zakres substancji odżywczych.  Wspomniany wyżej kalkulator deficytu kalorycznego to dobry pomysł, bo właśnie deficyt kaloryczny będzie kluczem do skutecznego odchudzania. Ale bez szaleństw, bo po pierwsze nie wytrzymasz, a po drugie źle to wpłynie na kondycję organizmu. Nie stosuj żadnych "cudownych środków -30kg w 5 dni", bo takich nie ma. Posiłki ustal sobie na 90% swojej zwykłej porcji przewidzianej dla wagi, wieku itp. (kalkulator pomoże lub dietetyk), tak żeby czuć leciutki niedosyt po posiłku. Jedz kilka posiłków na dzień - nie 3, a 6, ale odpowiednio mniej obfitych. Trawienie będzie lepiej przebiegać, wszystkie procesy metaboliczne również. Jeśli doskwierałoby Ci uczucie głodu, włącz do diety jakiś błonnik. Wszystko jedno jaki - może być w tabletkach, może być w proszku do rozpuszczenia. Błonnik jest dietetycznie obojętny, a wypełnia żołądek dając poczucie sytości. Może to być przydatne w pierwszym okresie. Teraz równie ważne: zaplanuj sobie codzienną aktywność przez 1 godzinę. Nie porywaj się na nie wiadomo jakie treningi. Na początku niech to będzie spacer. Wejdź na mapy googla, zaplanuj sobie godzinną pętelkę w okolicach domu, słuchawki na uszy, buteleczka wody i w drogę. Jak będziesz przez trzy miesiące codziennie maszerowała 6-8 km dość intensywnym tempem, to efekt sama zobaczysz. Zrób z tego rytuał, a będziesz zadowolona. Potem, jeśli będziesz miała ochotę możesz coś pobiegać lub robić jakiś fitness z youtube. Nie musisz się nigdzie zapisywać i nic płacić. Jest tego multum za free. 

Odnośnik do komentarza

Podczas odchudzania zadbaj o zwiększoną ilość ruchu niż do tej pory. Pij dużo wody i zadbaj o to aby spożywać mniej kalorii niż wynosi Twoje zero kaloryczne. W celu przyspieszenia efektów polecam sprawdzony przeze mnie suplement od PillBerry. Suplement wspomagający odchudzanie I'm Losing It - Wspiera odchudzanie i ogranicza chęć podjadania, dodatkowo zmniejsza masę wody w organizmie i przyczynia się do prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych. Idealnie rozwiązanie dla kogoś kto trenuje i szuka suplementu, który pomoże uzyskać szybsze efekty.

spacer.png

Odnośnik do komentarza

A ja nie polecam tabletek na odchudzanie.  Nie wierz w takie cuda bo nabijają tylko kasę i efektów nie ma. Szkoda pieniędzy. Najlepszy sposób to jeść , żeby żyć a nie żyć żeby jeść. A poważnie to zmniejszyć ilość spożywanego jedzenia ale jeść co 3-4 godz. Ostatni posiłek ok 18-19 i lekkostrawny. Trwa to dłużej zanim zobaczy się efekty ale zdrowie na tym nie ucierpi.

To co mogę polecić jako wspomaganie to naturalne zioła - świetna jest mieszanka ziołowa Loremvit:

https://loremvit.pl/produkt/odchudzanie/

Zioła takie przyspieszają przemianę materii oraz wspomagają perystaltykę jelit. Dziękki temu proces odchudzania się jest szybszy.

loremvit-odchudzanie.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...