Skocz do zawartości
Forum

Dziwne zmiany w gardle, prosze oszybką pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

To refluks LPR (krtaniowo gardłowy - ten typ bez zgagi, czyli tzw cichy refluks) Mam to samo, tylko że bez chrypki bo śpie na siedząco. Wszystko to sie dzieje być może od przepukliny rozworu przełykowego (lub po prostu osłabiony wpust do żołądka). Chrypke masz bo kwas wypala ci struny głosowe. Zakładam że chrypke największa jest z rana (bo cała noc w pozycji leżącej). Bierz leki (IPP) a jak to nie pomoże to dorzuć prokit, a jak leki nie pomogą to operacja. Masz o tym cały temat na tym forum pt: "przepuklina rozworu przełykowego"

przed operacją badania:

rtg z kontrastem przełyku i żołądka (baryt), manometria wys rozdzielczosci przełyku, ph metria z koniecznie z impedancją.


problemy z żoładkiem były ? \ są ?

Edytowane przez chory89
Odnośnik do komentarza

no i gastroskopia najważniejsza, podstawowe badanie oceniające wpust do żołądka. Muszą być zdjęcia (czyli badanie na NFZ odpada bo oni nie dają, chyba że znajdziesz). Idziesz prywatnie. Foty wrzuć tu, ja ocenie czy masz przepukline czy nie. Ważne bedzie info co do wpustu, czy opina sie na endoskopie czy nie, a jeżeli bedzie ok, to potrzebne foty do oceny czy przypadkiem nie ma przepukliny

Edytowane przez chory89
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Caro77 napisał:

Ale ja mam 18 lat to możliwe

Przepuklina nie ma nic do wieku, także to że masz 18 lat nie ma znaczenia.

Może masz refluks bez przepukliny, ale do tego trzeba badań, tak jak pisał chory. Bez gastroskopii nikt Ci tego nie potwierdzi.

Od jak dawna masz te problemy? Kiedy się nasilają? Pijesz alko/palisz/pijesz regularnie kawę?

Odnośnik do komentarza
Gość Kaa_rola

Caro77 i jak dzisiaj? Czy dzisiaj już wszystko dobrze? Jaka metoda leczenia u ciebie pomogła?

mam te same problemy od jakiegoś czasu. 2 tygodnie temu gastroskopia wykazała nieszczelny wpust do żołądka. Lekarz przepisał mi dexilant i Prokit i nie wiem czy pomoże bo brałam przez chwile jakiś z apteki omeprazol bez recepty i nie widziałam poprawy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...