Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy po szybkim przytyciu


Gość elemele

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to nie można zlikwidować rozstępów, można je jedynie rozjasniac, żeby były mniej widoczne. Pewnie można by pójść na jakiś zabieg, ale to juz i koszt i nie wiem jak pewne efekty.

Pozostaje pewnie stosowanie żeli, kremów czy innych specyfików, regularne smarowanie, a widoczność się zmniejszy. Niestety odchudzać trzeba się z głowa na karku, bo gdy chce się za szybko to rozstępy to tylko jeden ze skutków ubocznych.

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy od tego jakie rozstępy posiadmy. Jeżeli są to one barwy czerwonej, fioletowej czy rożowej to mozemy je zminimalizować i sprawić, że będą one prawie nie widoczne. Jeśli zaś są one biale to niestety nic nie da się z nimi zrobić, możemy je jedynie póbwać mniej lub bardziej zatuszować. Calkowite usunięcie rostępów jest możliwe jedynie drogą operacyjną.
Aby usunąć rozstepy należy:
1.Stosować kremy, maści lub balsamy na bazie kolagenu oraz kwasu glikolowego.
2. Peeling - codziennie masuj miejsca z rostępami rękawicą lub gabką do peelingo. Mozesz też raz w tygodniu stosować peeling w płynie.
3. Masło kakaowe, nakładaj je na noc bezpośrednio na rozstepy.
4. Olej z witaminą E można dodawać do żelu do kąpieli lub bezpośrednio wcierać go w skórę. Przynosi efekty, jeśli jest stosowany trzy razy dziennie.
5. Codzienne ćwiczenia, które ujędrnią skórę.

inne sposoby na pozbycie się roztępów to:

Ćwiczenia na rozstępy
Domowe sposoby na rozstępy

Odnośnik do komentarza

rozstępów nie da się samemu "usunąć". Mi rozstępy na piersiach zaczęły się pojawiać w trakcie ciąży, bo bardzo urósł mi biust. Smarowałam też (poza piersiami) brzuch specjalnym kremem. W rezultacie na brzuchu rozstępy mi się nie pojawiły, a na piersiach są maleńkie. Wcale mi nie przeszkadzają, bo nie widać ich spod bielizny, a bez bielizny nie są wcale odrażające, bo po prostu o nie dbałam. Gdyby nie to, to kto wie jakie bym miała rozstępicha :D hehe

Odnośnik do komentarza

no ja niestety swoich nie, walczę z nimi ale bezskutecznie. Trochę przespałam czas bo zrobiły się białe czyli lipa nic z nimi nie zrobię:/ Mnie powstały w czasie dojrxzewania bo bardzo szybko rosłam, miałam z tego powodu też inne dolegliwości ale mniejsza z tym. Teraz mam rozstepy na brzuchu i udach. Koszmar...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...