Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie raka trzustki?


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Bez wywiadu lekarskiego i badań, to se można gdybać... Jak powiększa mu się jedno jądro, to może zbiera mu się płyn w tej torbieli? Ból w pachwinie wskazuje na problemy z jądrami i tyle. 

Idźcie do lekarza, najlepiej jak macie stałego lekarza urologa, który zna dobrze przypadek Twojego TŻ i jego wyniki badań. Urolog przyjrzy się sprawie i będzie wiedział, czy potrzeba jakiś dodatkowych badań lub zrobi zabieg podczas wizyty.

Na wizycie powiedzcie mu wprost, że obawiacie się, że to rak jądra i wtedy lekarz będzie mógł Wam wszystko wytłumaczyć i rozwiać Wasze wątpliwości. Pytajcie i nalegajcie na dokładne zarysowanie sytuacji podczas wizyty, to później nie będziesz miała wątpliwości. Bo na takich forach jak to, niestety nie siedzą zawodowi lekarze... A nawet zawodowy lekarz nie ryzykowałby swojej reputacji żeby postawić diagnozę bez wywiadu lekarskiego i badań.

Najlepiej przed wizytą zapiszcie sobie wszystkie objawy i pytania na kartce, to o niczym nie zapomnicie w gabinecie. 

 

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza

Wiesz, ja prywatnie zawsze chodzę do specjalistów, którzy mają dodatkowo w CV onkologię lub pracują na oddziałach onkologicznych w dużych miastach. Mnie jeszcze żaden z nich nie zlał. Płacę jak za woły, robię wszystkie badania, które mi zlecają, ale czuję się spokojna, bo wiem, że ci goście mają doświadczenie i gdybym miała jakiś poważny problem, to oni by to zdiagnozowali. 

No i mam jedną zaufaną lekarkę POZ, która ma duże doświadczenie i zawsze mi coś doradzi - ma moją kartę zdrowia i wszystkie badania. 

Warto mieć stałych lekarzy, bo oni mają kartotekę przypadku i dzięki temu mają też ogląd sytuacji. Dlatego np. kobiety powinny chodzić stale do jednego lekarza ginekologa, żeby ten robiąc im badania jajników miał wgląd w to, jak te jajniki u danej pacjentki wyglądają - bo jajniki zmieniają się z wiekiem i dlatego np. trudno tak bez porównania poprzednich wyników zauważyć raka jajnika we wczesnym stadium.

U mężczyzn jest podobnie z urologiem - faceci u mnie w rodzinie zawsze chodzą do jednego lekarza i dzięki temu za każdym razem ich problemy są szybko rozwiązywane.

Odnośnik do komentarza

To masz duże szczęście ja pochodzę z małego miasteczka, gdzie wszędzie trzeba dojeżdżać i konowalow nie brakuje w tych większych miastach, dzisiaj mnie boli pod lewą łopatką i w nadbrzuszu trochę po lewej trochę po prawej stronie. W dodatku w prawym dole nadobojczykowym mnie boli splot żył. 

Odnośnik do komentarza

Ja też tych speców nie mam pod domem i jak do któregoś jadę, to mi cały dzień u nich schodzi. To kwestia zdeterminowania (i niestety też pieniędzy, ale to drugi temat). 

Te bóle możesz mieć od przełyku i żołądka. Sam coś pisałeś o zapaleniu przełyku i HP niby ujemnym z krwi i to się tak ciągnie przez cały wątek. Jak nie masz teraz na horyzoncie gastroskopii, to na razie zabawa we wróżkę Esmeraldę. Bo ten ból nie musi być wcale od trzustki, po lewej stronie pod żebrem masz żołądek, a bóle nadbrzusza są też od żołądka. 

Odnośnik do komentarza

Gastro mam na piątek, plecy też z tego bolą? Dziwi mnie też fakt że moje stolce pływają.  W ogóle złapało mnie przeziębienie, mam nadzieję że minie do końca tygodnia.

Z tym refluksem to coś jest nie tak, stąd te drugie badanie bo wszędzie pisze prawidłowo a w rozpoznaniu jak to lekarz powiedział jakbym chaos tam miał.

Jak tam Twoje usg szyi?

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Gość Rafał napisał:

Gastro mam na piątek, plecy też z tego bolą? Dziwi mnie też fakt że moje stolce pływają.  W ogóle złapało mnie przeziębienie, mam nadzieję że minie do końca tygodnia.

Z tym refluksem to coś jest nie tak, stąd te drugie badanie bo wszędzie pisze prawidłowo a w rozpoznaniu jak to lekarz powiedział jakbym chaos tam miał.

Jak tam Twoje usg szyi?

Tak, plery też bolą od żołądka, zwłaszcza jak ktoś ma zapalenie/nadżerkę przełyku. Ludzie z w/w problemami często użalają się na kłucie pod łopatką, bo ból promieniuje. To tak jak z zębami - dziura w zębie, a boli ucho i głowa. 

Refluks w gastroskopii można stwierdzić jeżeli:

A) są nadżerki przełyku/wpustu, jest zapalenie przełyku lub kiedy żołądek jest zawalony żółcią (to się nazywa wtedy refluks żółciowy)

B) wpust jest wiotki lub jest PRP (przepuklina rozworu przełykowego);

 

Na USG szyi jadę w piątek, mam na rano. Chciałabym mieć już to badanie z głowy... Ehhh.

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Gość Rafał napisał:

Mi wpisano zapalenie przełyku typu gerd C. A w wymienionych elementach miałem wszystko prawidłowo i jezioro jasnozolte.

GERD, to skrót od gastroesophageal reflux disease - według tego opisu masz refluksowe zapalenie przełyku z  nadżerkami i to jeszcze jest to zapalenie wysokiego stopnia C w skali LA (skala od A do D), gdzie D to już masakra totalna. 

Czyli tak, jak już kilka razy Ci sugerowałam - masz refluks i stąd są te Twoje bóle w nadbrzuszu, pod lewym żebrem, kłucia w plecach i pobudzone węzły chłonne na szyi.

A to do 5mm, to żadne powiększenie - jak wywala węzły na szyi na ponad 3 cm, to to jest naprawdę powiększony węzeł. Jak są prawidłowo otorbione i dają dobry obraz, to zostaw je w spokoju. 

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza

Linia Z w poziomie górnych faktów żołądkowych. Wpust prawidłowy. Jeziorko śluzowe wodojasne. Żołądek podatny na rozdmuchiwanie, dno i okolica podwpustowa w inwersji prawidłowa, dno i okolica podwpustowa prawidłowa, trzon prawidłowy, kąt prawidłowy, cześć przedodźwiernikowa prawidłowa. Odźwiernik prawidłowy. Opuszka dwunastnicy prawidłowa, cześć pozaopuszkowa prawidłowa.

Wniosek: Zapalenie przelyku st C LA w przebiegu GERD, wskazana eradykacja HP.

Odnośnik do komentarza

Jedynie wysoko w gardle mam czasami uczucie zalegania, ale dalej w porządku, zero zgag, dzisiaj polykalem nurofen i poszedł lekko, jedzenie też. Ogólnie to widzę białą ścianę gardła z czerwonymi liniami i sinymi migdałami a raczej okolicami migdałów. ostatnio przez parę dni miałem tylko  pieczenie w mostku jak próbowałem robić głębokie wdechy tak jakby pożar i słabo mi się robiło. Tyle. Dzisiaj burczy mi na poziomie żołądek przełyk. 

Odnośnik do komentarza

Takie rzeczy mnie przerażają:

Nowotwor złośliwy trzustki u osoby w wieku 30 lat początku w grudniu zeszłego roku bóle brzucha badania usg, gastroskopia, usg ok tylko torbiel nerki prawej 2 cm, gastroskopia wykazala rany żołądka leczenie, rany zaleczobe ból nadal,gastr i kolonwszystko Oki ,utrata 20 kg usg- guz trzustki około 15 cm tk wykazalo guz nieodstajacy od głowy trzustki uciskajacy watrobe, jelito cienkie, nerke prawa, aorta,badanie biopsji pokazało że guz bez zmian. Kolejne bad.i diagnoza j.w. Co dalej, szanse?

Tyle że u mnie po stracie około 12 KG TK rzekomo nic nie pokazało, a chyba byłoby podobnie?

Odnośnik do komentarza

Hmmm, no coś jest na rzeczy z tym przełykiem i żołądkiem...

1) Zaleganie flegmy i stan zapalny w gardle, to możliwe objawy pozaprzełykowe refluksu.

2) Pieczenie przy oddychaniu przeponowym (głębokim), to możliwe zaciąganie kwasów żołądkowych do przełyku - przepona Ci się nie zaciska odpowiednio mocno na wpuście żołądka i zasysasz z powietrzem kwas. Może masz PRP?

3) Za krótkie badanie i za krótkie oczekiwanie na wynik testu ureazowego. Badanie z pobraniem wycinków może trwać do 20-30 min, na wyniki testu czeka się tak do 15 minut.

 

Czy on wogóle zdążył włożyć Ci ten kabel w 3 minuty? XD To jest jakiś pie*rzony Usain Bolt gastroskopii! XD

Oki, ale przynajmniej wiadomo skąd ten opis - gość ma szablon, który redaguje zależnie od pacjenta i mu się zapomniało poprawić lol

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...