Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie raka trzustki?


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Czuje się jak jeden z forumowiczów forum polki, 1,5 roku szukał tego co mu dolega, miał podobne objawy, miał wszystkie badania, a później nawet 2 miesiące był w szpitalu psychiatrycznym, bo go uzależnili od psychotropów, później tylko napisał że bóle są coraz gorsze i słuch zaginął po nim w sieci a wypowiadał się na kilku forach.

Odnośnik do komentarza

Niech będzie i 100km, idź tam powiedz ze Cię boli opowiedz jak się czujesz i co podejrzewasz. Powiedz, ze chodzisz już tyle czasu po lekarzach i jest tylko gorzej. Taki to nasz piękny kraj, ja mam w szpitalu wizytę z tym, co mi dolega na październik, dlatego zdecydowałem się pójść prywatnie bo do października bym się wykończył. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Może w końcu się Tobą zaopiekują. 
 

a co do tego, ze mnie męczyło to właśnie nic mnie w środku nie bolało, czułem tak jakby powiększenie wątroby, na pewno wiesz co mam na myśli. Utrzymuje się to trochę do teraz ale jest znośnie. Zjadłem śniadanie i zobaczymy co będzie. Do tego skończył mi się Sylimarol 70 i kupiłem sobie jakiś 150 bo pani w aptece mi poleciła, może to mi bardziej pomoże, skoro tamto pomagało. 

Odnośnik do komentarza

Niestety pewna Pani Iza szukała pomocy na sorach i innych dwa lata, aż zaczęła oddawać stolce z krwią i dopiero zrozumieli problem, generalnie oni wypisują tylko przeciwbólowe, sam widziałem bo wiązlem swoją mamę parę lat temu, a dwie godziny później dzwoniłem na karatke bo miała silne zapalenie płuc i 2 tygodnie w szpitalu. W szpitalu byłem też, opisałem wszystko a onkolog który mnie badał wysłał mnie na wizytę u gastro i na kolono ot to wszystko, po prostu osobiście uważam że gdy nie masz stosu pieniędzy i dobrej kliniki w okolicy to nie przebijesz się przez mur wizyt.

Odnośnik do komentarza

Marcin, te preparaty na wątrobę trzeba łykać w całości i nie otwierać, bo one mają się rozpuścić gdzieś poza żołądkiem i dlatego mają tę osłonkę. Wypicie zawartości kapsułki sprawi, że kwasy w żołądku wszystko strawią i nic do tej wątroby nie dotrze. 

Nie jedz teraz pieczywa przy tych problemach z brzuchem. Chleb fermentuje w jelitach i powoduje gazy, co manifestuje się kłuciem i przelewaniem oraz nadmuchaniem brzucha.

Nie boli Cię wątroba, bo wątroba nie jest unerwiona - to mogą być bóle od pęcherzyka żółciowego i gazów w jelicie. 

Odnośnik do komentarza

Rafał, gdyby te Twoje objawy były od raka trzustki, to myślę, że diagnoza już by była. Rak trzustki daje o sobie tak silnie znać w zaawansowanym stadium, często dopiero jak już zrobi przerzuty, a wtedy choremu zostają 2 tyg.- 3 mies. życia. Tak miała ta osoba, o której pisałam kilka postów temu. 

Onkolog u którego byłeś, to ma moim zdaniem nosa z tym gastro i kolono. Od zapalenia przełyku/żołądka wywala węzły na szyi. A przy dziwnych kupach trzeba zajrzeć do jelita grubego.

Generalnie w kontaktach z lekarzami niestety przekreśla Cię Twój IBS - to choroba przede wszystkim na tle nerwicowym. Dlatego pacjentów z IBSem kieruje się najczęściej w pierwszej kolejności na leczenie głowy, a dopiero później rozpatruje inne przyczyny ich dolegliwości.

I dlatego pewnie ten facet, o którym pisałeś, że go zamknęli w psychiatryku, już się nie oddzywa... A bóle miał pewnie po odstawieniu psychotropów - objawy somatyczne mu wróciły i stąd te rewelacje. 

Odnośnik do komentarza

Ale ja nigdzie nie mam potwierdzonego IBS, lekarz na mnie spojrzał i powiedział, że IBS i tyle, a nie można go stwierdzić bez wszystkich dostępnych badań. IBS nie boli w plecach i wykazuje się w zaparciach lub biegunkach a mi nie pomagają tabletki na IBS ?

Odnośnik do komentarza

Miałem robione usg na kamienie drogi żółciowe itp i nic nie wykazało. 
 

Ogolnie byłem dziś na wycieczkę z dziewczyna i zajechaliśmy do restauracji, zjadłem sałatkę z pieczonym kurczakiem i sosem jogurtowo czosnkowym z pieczywem i nic a nic mi nie było. Jedyne co to czułem takie wzdęcia jakby w podbrzuszu, okolicach pachwiny a tak to nic. 
 

Co do tych tabletek - w takim razie kupię sobie te mniejsze essentiale bo tych no nie dam rady połknąć. Do tego dodam ze przez noc te żółte oczy mi bardzo zeszły. Właśnie wróciłem do domu, siedzę na toalecie i widzę, ze klocek jest ładny, ale żółtawy jak zwykle, do tego czuje ze to wzdęcie w podbrzuszu właśnie jakby przechodzi wiec pewnie to miało coś ze sobą wspólnego. 
 

Rafal - nie możesz myśleć tak negatywnie. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Takie gdybanie ze komuś coś kiedyś nic nie da. To nie ktoś pójdzie tam za Ciebie. To Ty musisz. Albo chociaż wytrwaj do tych badań i tak jak mówi PannaNerwica, może akurat gościu ma nosa. 

Odnośnik do komentarza

No to tym lepiej, że ten onkolog zlecił Ci kolonoskopię. Potwierdzenie IBS następuje przecież poprzez wykluczenie innych chorób jelit i jednym z najważniejszych badań jest tutaj kolonoskopia.

I jak ktoś w kolono nie ma raka, WZJG, choroby Leśniowskiego-Crohna, itp. to pewnie ma IBS. A jak już wspomniałam TK nie daje obrazu śluzówki jelita grubego, dopiero jak rak przebije się przez ścianę jelita, to można coś zauważyć na tomografii. Ale wtedy jest już za późno na ratunek, bo to ostatni IV stopień raka do leczenia paliatywnego.

I jak wygląda ostatecznie ta sprawa u Ciebie z USG brzucha? Widzą tam coś? Bo nie zrozumiałam, czy masz tam coś w obrazie, czy nie. 

Odnośnik do komentarza

Na USG wykonywał lekarz na sor, ale nie był pewny co tam ma, czy to jelito, czy to płyn/pecherz powietrza, i miejsce które przypominało mu węzeł chłonne, miejsce pierwsze widać na zdjeciu jako 7 CM drugie 2 CM, pokazałem to lekarzowi radiologowi na wizycie w sprawie węzłów szyi, powiedział że mu wygląda to na podraznione jelito, a to drugie jeżeli węzeł to mówi że radiolog od TK powinien to zobaczyć pisząc opis. Te USG miałem tydzień/dwa przed TK.

Odnośnik do komentarza

Napisze wam to, żeby trochę poprawić wam humor i żebyście mieli z czego się pośmiać. 
 

Godzine temu po półgodzinnej walce, ze łzami w oczach połknąłem ten essentiale max w całości. Pierwszy raz w życiu połknąłem tak duża tabletkę, 24 letni chłop. ? 

Powiem wam tez, ze może placebo ale czuje jakaś taka poprawę tam w środku, tak jakby coś mi zeszło z tamtad

Odnośnik do komentarza

Hmm, wiesz tak Ci poradzę na przyszłość w sprawie USG, bo widzę, że lekarze Cię nie poinformowali. Przed badaniem, na tydzień przed USG brzucha wprowadź lekkostrawną dietę i Espumisan (bądź jakikolwiek inny lek na wzdęcia dostępny w aptece) i łykaj sobie 3-4 razy dziennie na 20 minut przed większymi posiłkami typu śniadanie, obiad, kolacja. To spuści Ci gaz z jelit i obraz USG będzie bardziej miarodajny. I jak pijesz wodę przed USG, to rób to powoli, żeby nie nachapsać się powietrza.

Generalnie trudno zbadać jelita na USG, bo te pęcherze gazu fałszują obraz... U Ciebie pewnie też wyszły pęcherze, bo węzeł byłby widoczny na TK.

A co do lekkostrawnej diety - znajdź sobie produkty wzdymające w necie i wyklucz je z jadłospisu, zwłaszcza pieczywo i strączkowe. 

Przygotowujesz się już do kolonoskopii?

Tam też trzeba wprowadzić dietę przed badaniem (np. zero drobnopestkowych rzeczy typu maliny, zero rzeczy z makiem/sezamem) i należy pić płyn oczyszczający jelita.

Odnośnik do komentarza

Marcin, to miałeś przygodę stary XD

Tak jak piszesz - łykaj sobie teraz te mniejsze tabletki i będzie okej.

Na pęcherzyk żółciowy dobrze robi ostropest plamisty, moja mama go brała na pęcherzyk i nie miała już problemów.

Ostropest można pić w herbatkach albo kupić w formie sypkich nasionek i dodawać sobie do jogurtów lub kefiru. I taki pro tip - ten sypki ostropest działa mocniej niż ten w tabletkach. Pod względem skuteczności wygląda to tak: sypki > herbatka > tabletka.

No i fajnie, że już czujesz się lepiej! ?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Rafał napisał:

Jak przebije to rozumiem że to silne bole i krew w stolcu? I taki nie może naciekac?

Tak, jak przebije się przez jelito, to sieje już na wszystkie inne narządy (podobnie z rakiem żołądka), ból jest nie do wytrzymania bez opioidów, często krwawi i daje krwiste stolce.

Bo jedne guzy rosną do wnętrza (najczęściej tak jest), i wtedy blokują światło jelit i utrudniają pasaż - chory dostaje zatwardzeń, robi czarne kupy o kształcie ołówka, inne guzy przebijają się przez struktury tkanek, ale wtedy to już jest kaplica bo szanse na 5cio letnie przeżycie to jakieś 10%. 

Ale rak jelita grubego jest niesamowicie rzadki u osób przed 40 rokiem życia, a najwięcej zachorowań przypada na okres po 50 roku życia i stąd te kolonoskopie przesiewowe dla ludzi po 50siątce. Dlatego nie myśl, że go masz. U ciebie to ewentualnie jakiś stan zapalny w jelicie i tyle. 

Odnośnik do komentarza

Tak czytam ten temat i przeraża mnie, że autor dalej nie wie co z nim jest, przecież to pisze się na bilet do szpitala. I w takim bądź razie jak to jest, aż się zaciekawiłam i w sumie też nie mogę znaleźć odpowiedzi czy przy takich objawach guz powinien być widoczny czy chudnięcie oznacza, że on dopiero się tworzy, skoro lekarze wspominają że 2cm guz nie jest duży a daje przerzuty a TK ma problem z guzami mniejszymi niż 1cm.

Odnośnik do komentarza

Hej Gazelko

Z mojego smutnego doświadczenia z kilkoma osobami, które znałam, a które niestety zachowały na raka i w konsekwencji tej choroby zmarły, powiem tak:

jak wchodzi takie lawinowe chudnięcie i jest już tyle objawów, to guz jest już bardzo zaawansowany i widoczny w badaniach. Nie ma bata, żeby go przeoczyć.

A co do TK, to najczęściej jest to badanie na uwidocznienie przerzutów. TK, to jeden z elementów diagnostyki i nie przy każdym nowotworze jest to badanie, które jest decydujące dla potwierdzenia tego właśnie nowotworu np. nie sprawdza się na nowotwory i raki jelit, czy żołądka - bo te nowotwory i raki rozwijają się na śluzówce, a TK nie ma takiej czułości i dlatego najważniejsze w wykrywaniu tych nowotworów są gastroskopia i kolonoskopia. 

Rafał w pierwszej kolejności powinien polecieć na kolono i gastro. Na szczęście już niedługo ma termin (na kolono, na gastro nie wiem kiedy), więc wszystko powinno się wyjaśnić. Trzymam za niego kciuki i mam nadzieję, że wszystko będzie okej. 

Odnośnik do komentarza

Cześć ?

Smutne to, bo widać że Rafał cierpi, Panno to nie takie proste mój misiek czeka już 3 miesiąc na kolono. Wczoraj jeszcze czytałam że zmarł na raka jelita aktor Czarna Pantera... Boje się o mojego miśka, a tutaj Rafał mocno schudł to aż strasz pomyśleć co może w nim siedzieć ?

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Gość Gazelka napisał:

Cześć ?

Smutne to, bo widać że Rafał cierpi, Panno to nie takie proste mój misiek czeka już 3 miesiąc na kolono. Wczoraj jeszcze czytałam że zmarł na raka jelita aktor Czarna Pantera... Boje się o mojego miśka, a tutaj Rafał mocno schudł to aż strasz pomyśleć co może w nim siedzieć ?

Wiem Gazelko, że teraz mamy strasznie dzikie czasy z tym koronawirusem i trudno o terminy (chociaż na NFZ to zawsze były terminy za 100 lat). 

Też czytałam o tym aktorze, bardzo przykra sprawa...?

A co słychać u Twojego TŻ? Jak się czuje? Macie wyznaczony jakiś konkretny termin, czy tylko Was zbywają?

Odnośnik do komentarza

To mnie pocieszyło bardzo xD niestety zdaje sobie sprawę że może być rak, bo waga mi dalej spada, jestem miesiąc po TK a od dwóch dni nie mogę klasc się na lewym boku, wiecie co ogólnie to lekarze mi robią za dużo sita z głowy, na kolono chciałem dostać się w maju ale nie bo wirus a jak są to dopiero koniec sierpnia dopiero teraz udalo mi sie dostać innego miasta na 8 na kolono. Gastro też miałem to mi powiedział inny lekarz że trzeba powtórzyć bo mu opis nie pasuje.

Odnośnik do komentarza

No nie wiem jak Cię pocieszyć - jesteś młody i pisałam o tym kilka razy - młodzi ludzie mają różne choroby jelit, a rzadko mają raka. O tym TK, to uprzedzałam, że Cię bez potrzeby napromieniują... Zrobisz sobie kolono i będziesz wiedział, co się dzieje, może masz WZJG? Wiele chorób daje podobne objawy, nie myśl więc, że to u Ciebie to akurat rak.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że nie ma co pocieszać bo to nic nie pomoże jednak szukam właśnie rzeczowych odpowiedzi, ten TK to myślisz że to mój pomysl? Jakby lekarz non stop mówił Ci o trzustce to byś nie poszła? Też sobie zdaję sprawę że może to był błąd może nie, i będę bał się na przyszłość. Od dawna myślę że to najgorsze i zastanawiam się czy lekarz co robił pierwsze gastro nie zawalił mi 2 msc.

Odnośnik do komentarza

Ale sam pisałeś, że onkolog dał Ci wskazówkę poszukiwań czyli pilne kolono - kolono, a nie TK...

Wiem, że w obawie o swoje zdrowie podejmuje się różne szybkie decyzje, nie zawsze słuszne, dlatego nie oceniam - zrobiłeś to, co akurat w tej chwili wydawało Ci się ważne.

Moim zdaniem nauka zna tak szeroki wachlarz chorób jelit, że jest z czego wybierać i to wcale nie musi być rak. Dzisiaj media straszą nowotworami - z jednak strony niby zwiększają samoświadomość, z drugiej natomiast wpędzają ludzi w histerię i nerwicę. 

A ten Twój chirurg od gastro, to jakiś partacz skończony skoro nie zrobił poprawnego opisu. Byłeś u niego na NFZ? Na NFZ często partaczą opisy badań...

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza

Lekarz lekarzowi nie równy, niestety widzę jak jest z nami, termin mamy na 15 września, wyproszone skierowanie, kompletna zlewka, chociaż na TK nie miałeś nic nie pokojacego więc może to dobry znak, a jak okaże się że ten lekarz zawalił gastroskopie to od razu do sądu, jeżeli tak podszedł do sprawy to taki człowiek powinien zostać oddalony od służby zdrowia i ponieść konsekwencje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...