Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie raka trzustki?


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie wcześniej niż za 2 tygodnie, a dzisiaj bóle dają mi się we znaki, nawet ibuprom specjalnie ich nie przyćmiewa, moje palce wydają się zwężać. Wydaje mi się, że lekarze olali temat po całej długości skoro boli mnie już po stronie pleców i w boku na wysokości żeber.

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak, rozmawiałam o IBS już z kilkoma lekarzami, a każdy miał jedno zdanie - to choroba przede wszystkim na tle nerwowym. Ludzie z IBS są znerwicowani i powinni przede wszystkim leczyć nerwy, bo to one im rozregulowują jelita.

Czasami do siadającej psychy dochodzą jakieś problemy z florą bakteryjną jelit, bo chorzy na IBS często w wywiadzie przyznają się, że jedzą śmieci, jakieś tłuste rzeczy, i mają mało ruchu. 

Denerwujesz się, popadasz w hipochondrię i przez to masz te bóle w plecach i pod żebrami.

USG masz dobre, badania krwi też masz dobre, onkolog powiedział Ci że nie masz raka. Zrobisz jeszcze tę kolonoskopię no i odpuść z myślą o raku trzustki. Bo go nie masz! 

Jak wpadłeś na pomysł z tym rakiem trzustki? Gdzieś to wygoglowałeś, tak? Wyszukiwarka, to nie jest lekarz, ludzie w necie też nimi najczęściej nie są, tylko plotą jakieś androny w stylu "miałem katar i się okazało że to rak mózgu w fazie terminalnej". 

Jeszcze raz powtórzę - nie szukaj u siebie symptomów raka trzustki, bo go nie masz.

I nikt Cię nie olał - to standardowe odczucie każdego hipochondryka, że on ma śmiertelną chorobę, a białe fartuchy mają go w d*pie. 

Brałeś już kiedyś leki uspokajające? Może powinieneś poprosić lekarza o coś na nerwy, bo to te nerwy Cię zabiją, a nie rak trzustki.

Odnośnik do komentarza

Generalnie nie jestem jakiś nerwowy, bardziej zacząłem w momencie kiedy po pokazaniu zdjęć stolca mój lekarz rodzinny stwierdził, że to prawdopodobnie nawala funkcja zewnątrzwydalnicza trzustki, a to ma tylko trzy opcje albo zapalenie ostre i przewlekłe albo rak. Później miałem badanie USG, na którym nic nie wyszło, a tydzień później zaczęły się pierwsze klucia w okolicy lewego nadbrzusza, teraz są też pod lewą łopatką, w sumie trochę niżej i w lewym boku na wysokości żeber. Do tego ciągle powtarzam lekarzom o palących okolicach węzłów chłonnych bo to one się zaczęły pojawiać już w kwietniu, gdzie najpierw bolały w okolicy pachy a później na szyi po obu stronach, te które bolały obecnie nie bolą, a tam gdzie bolała mnie okolica wyczuwalne po jakimś czasie stawały się kulki. Radiolog po badaniu USG tego samego dnia co brzucha powiedział że nie widzi w nich nic nadzwyczajnego ale są powiększone do 4-5 mm. W dodatku waga mi sie posypała z 82 do 74. Jeszcze jak sobie przypomnę że od początku roku chodzilem z wypietym brzuchem co był wrażliwy na dotyk, to po prostu robi mi się słabo. Stąd te wszystkie obawy ?

Odnośnik do komentarza

Hmmm, no a ten profesor też nic Ci nie poradził? Zupełnie nic? 

 

Węzły na szyi możesz mieć od problemów z żołądkiem/przełykiem - ja tak mam. Te 4-5 mm, to nie jest jeszcze powiększenie. Przy raku, to wywala całe pakiety węzłów i zazwyczaj one mają grubo ponad 3 cm. Jeżeli węzły były prawidłowo otorbione, a zakładam że były, bo w przeciwnym wypadku lekarz by Ci o tym powiedział, to te 4-5mm, to nie jest wyznacznik choroby nowotworowej...

Masz luźne stolce, wtedy z człowieka leci dużo wody i chudnie. To też nie jest jeszcze objaw raka.

Słuchaj, to może zrób tak, że zrobisz tę kolonoskopię i z wszystkimi wynikami, które masz pójdziesz do tego profesora i do hematologa. Hematolodzy potrafią wyczytać nawet drobne szczegóły z wyników morfologii, to już powinno Cię uspokoić. 

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza

Nic, powiedział że leki na ZJD, kolejne badania krwi żeby zrobić bilirubinę i resztę, a jak wspomniałem o raku trzustki to dostałem tylko marker, który może a nie musi nic pokazać, teraz od jakiegoś czasu obserwuje węzeł na karku, dzisiaj widzę że grudka jest większa. Stąd te moje obawy bo to się ciągnie od kwietnia pierwsze stolce. Teraz od kilku tygodni mam normalne stolce po lekach na enzymy trzustki, ale są pływające więc biegunki dawno nie miałem. Te luźne stolce też były tylko raz dziennie więc to nie mogło aż tak mnie zmielić chyba ?

Odnośnik do komentarza

Wtedy tak, ze względu na jądra bo do urologa szedłem z bólem i wyczuwalnym guzkiem, a na USG stwierdził torbielkę. Jakoś tydzień przed wizytą zacząłem mieć mniejsze i jaśniejsze stolce przez kilka dni, a później po wizycie się już sypnęło z luźnym stolcem i pokarmem.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Gość Rafał napisał:

Tylko, że ogólnie dziwi mnie bierność lekarzy na temat węzłów i bólów w okolicy śledzimy a także utraty wagi, że oni tak sobie zwlekają i nie chcą zlecić nawet szpitala.

Lekko powiększona śledziona i węzły mogą skazywać na jakąś infekcję, którą kiedyś przebyłeś. Jeżeli teraz wyniki krwi masz w normie, to nie jest to powód do paniki. 

Odnośnik do komentarza

Węzły to świeża sprawa, na początku kwietnia głową nie mogłem ruszać ani w lewo ani w prawo po przebudzeniu, a po tym zaczęły się węzły uwydatniać.  Tak jest do teraz, jakieś miejsce mnie boli, a później kilka dni pojawia się kulka w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza

HP będę wiedział dzisiaj lub jutro, bo w końcu dali mi na test z krwi w laboratorium nie w domu. W domowym miałem negatywny, podczas gastroskopii lekarz wpisał sobie HP od tak bez dowodu, a internista przyklepał.

Odnośnik do komentarza

Ten test na Helicobacter z krwi jest g*wno wart, pisałam Ci już. Czytałam wiele wpisów ludzi, którzy we krwi mieli wynik negatywny, a na gastro z wycinka wynik był dodatni. Przy Helicobacter liczy się głównie wynik z gastro, bo test z krwi i ten apteczny są słabe i często dają wynik fałszywie ujemny.

No i ten wynik z krwi nie wskazuje nic złego...  Test na Helicobacter, bez względu czy jest dodatni, czy ujemny, to nie oznacza, że masz raka trzustki lol

Masz IBS, a przy tym są jazdy z jelitami i kupą. Spokojnie. 

Ten lekarz POZ nie powinien Ci nic mówić, bo teraz się wkręcasz i jedziesz na tym raku trzustki... Wszystkie wyniki wskazują na to, że nic Ci nie jest, więc będzie dobrze. Uwierz!

Masz już ustalony dokładny termin na kolonoskopię?

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że nie wskazuje na trzustkę, bardziej szukam symptomów, które mogą mi wskazać że to właśnie nie jest to a bóle w lewym nadbrzuszu, w boku i pod lewą łopatką, węzły chłonne i utrata wagi są innym schorzeniem. W dodatku ostatnio byle stukniecie na nogach wywala mi siniaki, a język piecze. Jest tego tyle, że sam nie wiem o czym myśleć. Mam nadzieję, że masz rację ale z tego co lekarz na ABCZdrowie powiedział, to IBS nie ma w objawach stołca z tłuszczem.

Odnośnik do komentarza

A co o tym stolcu z tłuszczem powiedział profesor? Wiesz, lekarz z neta wie tylko tyle ile mu powiesz, a ten który Cię widzi na wizycie i ma wszystkie Twoje wyniki badań ma ogląd całej sytuacji. Myślę, że nie powinienieś szukać porad w necie, bo to tylko sprawia, że siada Ci psycha i ten stres Cię kiedyś wykończy...

Tia, pewnie byłoby coś widać na tym USG.

 

Odnośnik do komentarza

Niestety nie, nikt o tym nie wspomina aby zrobić, 130 zł badanie, a jak się o nim dowiedziałem to wtopiłem kolejne 120 zł na badanie krwi. No mówię że puszczają człowieka z torbami a na powazne badania nie wysyłają ? teraz siedzie na fotelu to na przemian czuję ból ponizej łopatki a za chwilę w nadbrzuszu, ZJD chyba odpowiada bólów na całej jamie brzusznej a nie w konkretnej okolicy cały czas.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...