Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie raka trzustki?


Gość Rafał

Rekomendowane odpowiedzi

Może spróbuj u innego lekarza POZ? Jak mi kiedyś lekarka nie chciała wystawić skierowania, o które zabiegałam po prywatnej wizycie u specjalisty, to poszłam do innej lekarki POZ i ta mi wypisała skierowanie.

Jak ten Twój lekarz rodzinny jest taki beznadziejny, to możesz nawet przenieść kartotekę do innego ośrodka zdrowia i tam zapisać się na wizytę do jakiegoś lekarza ogólnego i dopiąć sprawę z tym skierowaniem.

Szkoda, że wywaliłeś kasę na ten test z krwi na Helicobacter, a nie zainwestowałeś już w tę elastazę... Pal go sześć ten Helicobacter, jak przejmujesz się trzustką, to ją pierwszą powinieneś zbadać...

Jak już będziesz po tym USG, to napisz co u Ciebie. 

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza

Byłem na USG, lekarz stwierdził, że nie można zobaczyć ogona trzustki, a także wskazał mi na USG dwa węzły chłonne i wolny płyn ze znakiem zapytania. Sugerując się moimi symptomami stwierdził, że to może być tak trzustki, a jedynie tomograf tą sprawę może rozstrzygnąć.

Odnośnik do komentarza

Hej,

Niestety nic, od jutra będę miał kartę DILO, czyli 12 tygodni na ogarnięcie mojego przypadku, muszę czekać na łaskę, a i tak już mam pewny zgon teraz tylko pytanie kiedy... 3-4 miesiący latania po lekarzach, aby jeden młody doktor posłuchał co mam do powiedzenia. I fachowo zrobił USG.

Odnośnik do komentarza

Sebik, byłem u kilku, onkologa, gastrologa i innych, każdy miał wywalone za przeproszeniem, bo miałem wyniki bardzo dobre a USG do tej pory nic nie pokazywało, jestem już zmęczony tym wszystkim, a teraz to już pewnie za późno, ZJD mi tylko mówili, mimo że zgłaszałem wszystkie problemy, bilirubinę, bóle, utratę wagi, węzły chłonne, w żywe oczy mnie wyśmiewali, a także mówili że nic nie czują a bilirubina to marker stresu. Wiem jak wygląda problem z trzustką to wyrok, szybszy czy odroczony o chwilę ale wyrok.

Odnośnik do komentarza

Nie jesteś sam. Mam ten sam problem w dodatku jestem w ciąży. Wszyscy rozkładają ręce. Zostało się tylko żegnać. Zrobili mi rezonans nic nie pokazał, a dolegliwości są. Straciłam apetyt całkowicie. I co w tej sytuacji? Mam biec do szpitala? Każdy mnie wyśmiewa bo mam 25 lat. Mam już dość słuchania ze to jelito albo ch.u.j wie co ale na pewno nie trzustka. W dodatku nie mogę mieć żadnych innych badań. Płakać mi się chce coraz bardziej. 

Odnośnik do komentarza

Bole kłujące do pleców. Przelewanie w brzuchu cały czas, odbijanie. O stolcu to już nic nie mówię, bo ani nie wyglada ani nie pachnie jak należy. Bolą mnie żyły w całym ciele. Straciłam apetyt i schudłam. I każdy lekarz mnie wyśmiewa. I mówi: przy takich objawach jak by Pani coś było to rezonans by wykazał. Każdy wmawia hipochondrię, bo wszystkie badania w normie. Nie mówię ze się nie boje i nie siedzę i nie czytam. Odszukałam cały internet informacji chyba i forów. Jako ze jestem w ciąży mogę tylko powtórzyć rezonans i zrobić mrcp. I tak zrobię. I chyba dam już sobie spokój. Straciłam siły do wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza

Ciąża to dużo zmian w organizmie, utrata apetytu może być związana z mdłościami, utrata wagi z wysokim poziomem hormonu beta-hCG, bóle żył także są w tym stanie dość normalne, kał też bywa różny, tracisz za dwoje. Teraz zaś pytanie czy czujesz węzły chłonne, stolec jest jaśniejszy, bilirubina coś skoczyła poza normę? Gdzie dokładnie masz bóle brzucha, tylko w okolicy nadbrzusza głównie po której stronie i czy opasają?

Odnośnik do komentarza

Bole pod lewa łopatką głównie plecy, często tez sam bok zebra. Częste bole. W nocy jak śpię również. Jak badałam ostatnio bilirubine to była w normie, teraz będę badać ponownie w poniedziałek. Pokarm w kale sporadycznie, bardziej odbarwione, dwukolorowe luźne stolce- jasne z ciemnym o specyficznym zapachu. Największe uciążliwości jednak to bole, odbijania, przelewania. Jeżeli chodzi o węzeł to czasem pobolewa pod lewą pachą, bardziej z tylu przy plecach. Mam wrażenie ze jest powiększony, później jednak normalny i tak cyklicznie. W poniedziałek znów usg. 

Odnośnik do komentarza

Sprawa nie jest łatwa ale spróbuję podpowiedzieć co robić i dlaczego.

1. stań przed lustrem i bardzo dokładnie obejrzyj czy białkówki nie są lekko zażółcone. Mogłeś mieć, lub masz, żółtaczkę, nawet zakaźną. Ja, gdy miałem 17 lat zjechałem z 74 kg (179cm) do ... 48 !!! Przeleżałem w szpitalu 3m i niewiele brakowało abym się przekręcił.                                                             2. Jeżeli brałeś jakiekolwiek antybiotyki to być może nie zastosowałeś środków osłaniających dobre, konieczne, bakterie jelitowe i wszystko się rozregulowało.                                                                                3. Jeżeli test na HP wypadł pozytywnie to należy zacząć leczenie od walki z nim. Nie bardzo wiem po co tak inwazyjny zabieg jak kolonoskopia. Chyba należało zacząć od zbadania kału na pasożyty (i lamblie), krew utajoną oraz zrobienie sondy żołądka i dwunastnicy bo stąd może być wrzód.                   4. Nigdy nie używaj polopiryny ani innych aspiryn bo to droga do wrzodów. Tylko APAP !                         5. Bolą cię żyły? Tylko USG Dopplera. Może masz zatory lub tętniaki w tętnicach?                                       6. Jeżeli badania nic nie wykażą to spróbuj zrobić prywatnie 2 testy na ... boreliozę. (2x40 zł).

Współczuję. Jak wyzdrowiejesz to napisz. Wszystko jest do wyleczenia. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Hej,

Generalnie mam delikatnie zażółcone doły oczu, ale to dlatego że we krwi była lekko podwyższona bilirubina. Bakteria HP dwukrotnie wykluczona, na szyi coraz więcej punktów i boli. Mam takie pytanie, orientuje się jak wygląda sprawa z zaawansowanym rakiem trzustki? Czy w momencie kiedy jest zaawansowany to znaczy że guz jest już widoczny w TK czy zaawansowany to taki, że leci waga i samopoczucie a guz dopiero będzie rosł i dlatego TK go nie uchwycił? Chudnę od minimum początku maja a kilka dni temu TK według radiologa opisu nic nie wykazało.

Odnośnik do komentarza

TK by na pewno już wykazało, także głęboko odetchnij. Guz rośnie bardzo szybko, przy takich objawach to naprawdę na TK już byłoby widać cokolwiek. Nawet powiększone węzły chłonne. Także uspokój się na jakiś czas, powtórz za 3-4 miesiące i wtedy daj już sobie spokój. Ja dziś oddałam krew znów i jadę na usg ponownie. Bardzo mi dokucza brak apetytu, nie mam mdłości i wymiotów. Tez schudłam 4,5 kg, a objawy zaczęły się przed ciąża. Tylko człowiek bagatelizował. To teraz muszę sama czekać i się martwić. W Twoim przypadku zaawansowany guz to taki, którego już na usg na 95 procent zobaczysz. Nie mówiąc o TK które ma bardzo wysoką czułość. Rm zresztą tez - ale TK bardzo dobrze pokazuje również zwapnienia. Chociaż trzymaj za mnie kciuki! 

Odnośnik do komentarza

Sprawa nie jest łatwa ale spróbuję podpowiedzieć co robić i dlaczego.

1. stań przed lustrem i bardzo dokładnie obejrzyj czy białkówki nie są lekko zażółcone. Mogłeś mieć, lub masz, żółtaczkę, nawet zakaźną. Ja, gdy miałem 17 lat zjechałem z 74 kg (179cm) do ... 48 !!! Przeleżałem w szpitalu 3m i niewiele brakowało abym się przekręcił.                                                             2. Jeżeli brałeś jakiekolwiek antybiotyki to być może nie zastosowałeś środków osłaniających dobre, konieczne, bakterie jelitowe i wszystko się rozregulowało.                                                                                3. Jeżeli test na HP wypadł pozytywnie to należy zacząć leczenie od walki z nim. Nie bardzo wiem po co tak inwazyjny zabieg jak kolonoskopia. Chyba należało zacząć od zbadania kału na pasożyty (i lamblie), krew utajoną oraz zrobienie sondy żołądka i dwunastnicy bo stąd może być wrzód.                   4. Nigdy nie używaj polopiryny ani innych aspiryn bo to droga do wrzodów. Tylko APAP !                         5. Bolą cię żyły? Tylko USG Dopplera. Może masz zatory lub tętniaki w tętnicach?                                       6. Jeżeli badania nic nie wykażą to spróbuj zrobić prywatnie 2 testy na ... boreliozę. (2x40 zł).

Współczuję. Jak wyzdrowiejesz to napisz. Wszystko jest do wyleczenia. Pozdrawiam

Zapomniałem o, być może, najważniejszym! Jeżeli brałeś lub bierzesz jakiekolwiek leki to zbierz wszystkie ulotki, zasiądź sobie wygodnie w fotelu i bardzo uważnie przeczytaj skutki uboczne stosowania tych leków. Ja kiedyś schudłem w ciągu kilku miesięcy 12 kg; Z 81 na 69. Gdy zacząłem czytać ulotki to okazało się, że jeden z tych leków powoduje zanik poczucia smaku a nawet jadłowstręt. Ten lek to TULIP. Dostałem lek zastępczy , po którym pojawił się u mnie szybko rosnący guz piersi. Miałem USG a nawet mammografię! Na szczęście panie robiące mammografię zapytały mnie czy przypadkiem nie biorę ROSWERY. To był strzał w 10 ! Odstawiłem, wróciłem do normy. Tak bywa z lekami. Moim zdaniem rak trzustki byłby dawno wykryty. Nie zamartwiaj się!

Odnośnik do komentarza

Słuchaj Rafał. Zrobiłeś TK. I cała resztę badań. Ochłoń na razie. Chłopie. Ja marzę o takim wyniku. Przy Moich objawach Twoje to pikuś. A ja jeszcze nosze dziecko pod sercem. A jak na razie jest tylko coraz gorzej. Zapisałam się do psychologa. Dziś wizyta. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Gość Wera napisał:

Miałaś robioną kolonoskopię? Masz wyczuwalne węzły chłonne?

Kolonoskopie mialam ale bardzo dawno,10 lat temu.Ponad rok temu mialam sigmoidoskopie,czyli tylko koncowka jelita do esicy.W badaniu wyszly tylko hemoroidy,poza tym ok.Wyczuwalnych wezlow nie mam.Mam za to dziwne bole w roznych miejscach,najczesciej z lewej strony promieniujace do plecow.Poza tym puste odbijania,kwasny smak w ustach,uczucie ucisku w klatce piersiowej I podwyzszony puls po jedzeniu,oraz po najmniejszym wysilku.2 dni temu bylam u lekarza internisty.Dostalam skierowanie na badania krwi-amylaza,lipaza,glukoza,TSH,oraz elektrolity.Proby watrobowe I morfologie,oraz CRP robilam miesiac temu.Wyniki wyszly w normie.Poniewaz nie planowalam badania USG i nie bylam na czczo pani doktor tylko "zajrzala " do brzucha ultrasonografem i stwierdzila ze na pewno nie ma kamieni w woreczku,natomiast trzustka jest niejednorodna.Powiedziala ze na pewno nie widac zadnych guzow ani torbieli,ale moze byc jakis stan pozapalny,lub po prostu moja trzustka tak wyglada.Troche spanikowalam bo rok temu zmarla moja ciocia wlasnie na raka trzustki.Umowilam sie na porzadne USG,na czczo I z pelnym pecherzem, ale to dopiero za 2 tyg.Jutro ide na badania krwi.

Mialam tez TK z kontrastem,ale to bylo 8 miesiecy temu,a moje objawy nasilily sie ok 2 miesiecy temu...

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj otrzymalam wyniki badan.Amylaza,lipaza,TSH,FT4,watroba I glukoza w normie.Elektrolity ok,jedynie wapn lekko podwyzszony.Morfologia ok,poza lekko obnizonymi limfocytami w rozmazie.OB:17.Moja rodzinna lekarka wyslala mnie na dokladniejsza diagnostyke do poradni chirurgicznej.Raka raczej wykluczyla,stwierdzila ze moje objawy najprawdopodobniej pochodza od zoladka,ale jest tez prawdopodobienstwo zapalenia trzustki.Napiszcie co u was...

Odnośnik do komentarza

Witajcie ponownie Kochani, mam nadzieję, że wszystko u Was okej. 

Rafał, jak tam badania? Tak myślałam, że Ci raka nie wykryją, bo go zwyczajnie nie masz. Jak się teraz czujesz? Jak tam z tą onko-kartą, będą Cię dalej diagnozować?

Patka, co z ciążą i badaniami u Ciebie? Wszystko okej? Ja myślę, że dużo objawów masz od ciąży i stresu... 

W dniu 21.08.2020 o 18:18, agati77 napisał:

Dzisiaj otrzymalam wyniki badan.

Cześć agati! Super, że badania z krwi wyszły Ci dobrze. Też myślę, że nie masz co myśleć o raku. Wbrew pozorom nowotwór nie jest częstą diagnozą.- przykładowo tylko 5% wszystkich problemów z drogami żółciowymi i tzw. "woreczkiem", to nowotwór. Nie masz co się przejmować na zapas, bo nerwy nasilają dolegliwości bądź wywołują różne tzw. bóle fantomowe - i tak przykładowo pacjenci po amputacji kończyny nawet po kilku miesiącach lub latach od operacji czują np. mrowienie w palcach ręki, której już nie mają... Taka jest siła podświadomości.

Napisz jak się teraz miewasz i co z dalszą diagnostyką u Ciebie. 

Edytowane przez PannaNerwica
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...