Skocz do zawartości
Forum

Pozamiatałam forum uff!


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość ka-wa napisał:

Moderator to niewdzięczna rola i tu raczej spoleczna, dlatego nie ma pewnie chętnych, a Ci co byli rezygnowali. Wróć się kilka ładnych lat temu, jak dwie moderatorki były oficjalnie na tzw.widelcu, zabierały głos, czyli zwracały uwagę, jak po nich jechali uczestnicy. Póżniej zeszły do podziemia?to częściowo się poprawiło, choć też były wąty.W nowej odsłonie prawie nikogo nie widać.

I do mnie to dociera. Z tym ze to co robi tu ekipa wymieniona przezemnie wyżej Yon&Lor&Ka&Yav&Laur.. to już jest i tak rola społeczna i też już momentami  niewdzięczna...

Są osoby które maja roszczenia naprawdę - z poziomu dzieciecego, i sa agresywne, (jak dziecko oderwane od cyca wyją i atakuja osobe niespełniającą oczekiwań.. i to też jest niewdzieczne, bo dostaje sie zazwyczaj albo osobie rozszadnej albo zaangażowanej, (czyli takiej która albo postawi granice, albo lekko przegnie ,  własnie poprzez zaangazowanie da się  sprtowokować - na taką osobe zazwyczaj najbardziej kierowane sa roszczenia.

Godzinę temu, Gość Loraine napisał:

mogą dawać sie spprowokowac jeżeli w ich watkach gdzie faktycznie piszą z problemami ktos zacznie pisać wywody, litanie o jego/jej"problemie". Zawsze ktos zareaguje na prowokację. I to sie tak nakręca. Pzdr.

 

No takie forum niestety, ludzie będą sie rzucać. Ja po prostu mysle z szacunku do wysiłku nas tutaj,

moderator, zawsze narzuca arbitralnośc, ale po prostu zastanawiam sie czy my na takie cos powinnysmy sie godzic, co jest teraz. Bo żadnych środkó nie mamy by ochronić w razie wu. A jak przyjdzie ktoś z głebszym rysem że tak powiem - typ zawzięty, to juz wogóle nie-prze-ga-dasz.

po prostu trudno mi sie z tym zgodzic, że wszsytkie odsłony dla ABC są trzaskane dzieki obecnosci osób wymienionych, a abc nie jest w stanie sie pofatygować - zyskuje. My dajemy i my tracimi (momentami nerwy, bynajmniej). To jest nie fair.

 

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Gość Agu napisał:

A jak przyjdzie ktoś z głebszym rysem że tak powiem - typ zawzięty, to juz wogóle nie-prze-ga-dasz.

I tu trzeba odpuścić, bo ktoś musi być mądrzejszy, tu nie chodzi o udawadnianie innym swoich racji, ktoś przyjmuje Twój punk widzenia lub nie Ty też musisz to przyjąć na klatę, że ktoś inny ma prawo się z Tobą nie zgadzać, więc na siłę nie można kogoś przekonywać. Osobiste wycieczki, są chamskie i świadczą o piszącym, więc też należy ignorować takiego użytkownika. Jednym słowem starać nie dawać się sprowokować. 

 

25 minut temu, Gość Agu napisał:

My dajemy i my tracimi (momentami nerwy, bynajmniej

Tak, tylko nikt nie ma obowiązku tu przebywać, więc pretensje możemy sobie schować do kieszeni. 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Tak, tylko nikt nie ma obowiązku tu przebywać, więc pretensje możemy sobie schować do kieszeni. 

 Ka-wa -owszem, ja nie zgłaszałam pretensji - tylko watpliwośc  czy oby na pewno nie mamy na to wpływu.

 

44 minuty temu, Gość ka-wa napisał:

 tu nie chodzi o udawadnianie innym swoich racji,ktoś przyjmuje Twój punk widzenia lub nie Ty też musisz to przyjąć na klatę, że ktoś inny ma prawo się z Tobą nie zgadzać

Ka-wa ja wogóle nie mam potrzeby przekonywac do swoich racji nikogo.

A przekonywanie i gadanie o "racjach" zaczyna sie wraz z czyims zaangażowaniem, jak to zaangazowanie znika - autmatycznie mozesz sobie pozwolic na ignorancje. Tylko nie wiem czy o to  chodzi na końcu.

To że na forum takim ja to  nie ma moderatora.- jest bardzo dziwne.  Tu jest momentami po prostu syf  Ka-wa. Tylko o to mi chodzi.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Agu napisał:

A jak przyjdzie ktoś z głebszym rysem że tak powiem - typ zawzięty, to juz wogóle nie-prze-ga-dasz

Zgadzam się z powyższym. I nie uważam że to kwestia przegadania. Ktoś przyjdzie z tzw. problemem, zależy mu na tym aby z tego wyjść. Jednak ma za sobą tak duże traumy, tak niemiłe doświadczenia że logiczne argumenty w żaden sposób nie docierają. Zakotwiczył się w mieliźnie i bez głębszego odwiertu nie ma szans aby się ,,odkotwiczył".

Dlatego fajnie by było znaleźć sposób aby pomimo ciężkiej, momentami bardzo ciężkiej sytuacji dotrzeć do tej osoby i by miała przynajmniej jeden punkt odniesienia by mogła w końcu ruszyć do przodu. Taki widzę sens wchodzenia na to forum. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Gość Agu napisał:

To że na forum takim ja to  nie ma moderatora.- jest bardzo dziwne.  Tu jest momentami po prostu syf  Ka-wa. Tylko o to mi chodzi.

 

To wszyscy wiemy, tylko nie mamy na to wpływu, Redakcja nas ignoruje. 

A syf to byś widziała kiedyś, teraz jest i tak lepiej. 

Jak chcesz się sama przekonać, to się zaloguj i napisz. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, TakaJakaś7 napisał:

Dlatego fajnie by było znaleźć sposób aby pomimo ciężkiej, momentami bardzo ciężkiej sytuacji dotrzeć do tej osoby i by miała przynajmniej jeden punkt odniesienia by mogła w końcu ruszyć do przodu. Taki widzę sens wchodzenia na to forum. 

WIesz osób którzy sa w tak pokretnych sytuacjach i tak nie mozna ustawić "jednym słowem". Ale  mozna podzielić sie nadzieja, dać uwagę, podzielić sie małą iskierka, która może znaczyć wiele. Dać swoją obecnośc, komuś kto czuje się samotny - Tu i Teraz. I to nie dużo, może byc momentami Dużo.

Niestety, to co sie tu dzieje na forum, jacyś nie zadowoleni panowie walczacy o uwagę... czy inne osoby wichrujące przestrzeń. no to nie są warunki.

To wprowadza irytacje. rozdrażneinie - nie potrzebujemy tego poprostu. To uderza w nas - zupełnie bez powodu i bez sensu.  Nikt tego tu nie potrzebuje, nawet Ci malkontenci - nic im to nie daje.

Niepodoba mi sie to co sie tu dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, TakaJakaś7 napisał:

Dlatego fajnie by było znaleźć sposób aby pomimo ciężkiej, momentami bardzo ciężkiej sytuacji dotrzeć do tej osoby i by miała przynajmniej jeden punkt odniesienia by mogła w końcu ruszyć do przodu. Taki widzę sens wchodzenia na to forum. 

Naprawdę masz szlachetne intencje, ale czy na pewno chciałabyś docierać do Złego na Boga?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość Agu napisał:

Niepodoba mi sie to co sie tu dzieje.

Mnie się nie podoba i nie podobało od początku, ale jak nie masz na to wpływu, to nie ma co się przejmować. 

Ale też na forum się uczymy, nawet widzę, że w tym wątku dość starannie piszesz?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość ka-wa napisał:

Ale też na forum się uczymy, nawet widzę, że w tym wątku dość starannie piszesz?

Tylko po to tu jestem Ka-wa przecież. Szukałam miejsca gdzie moge popraktykowac stranne pisanie :) 
 

2 godziny temu, Gość ka-wa napisał:

Mnie się nie podoba i nie podobało od początku, ale jak nie masz na to wpływu, to nie ma co się przejmować. 

Ja po prostu nie rozumiem czemu nie mozemy własnego forum  załozyć skoro i tak tu siedzimy. Naprawdę, nie mówie że od jutra, mozemy chociaż zacząc od prostych wizualizacji mentalnych w tym kierunku. Po prostu tu jest momentami tak higienicznie jak w szambie ... rozumiem Cie ka-wa że już się z tym pogodziłaś  ja no ja odczuwam dalej dyzonans ..

a co do literówek,  Gdybyście mieli taki zap.. jak ja przez ostatnie 2 miechy  to  nie tylko literki by Wam sie miaszały... A jeszcze odpieram desant kolejno Pana Babla(...)blablateli ,  Pani Owad, Pana BylejakinMisieniechce... Zawsze tak robie - wystawiam się największemu idiocie by inni nie oberwali... 

 

2 godziny temu, Yonka1717 napisał:

Naprawdę masz szlachetne intencje, ale czy na pewno chciałabyś docierać do Złego na Boga?

nie chce być złośliwa Yonka, ale od dwóch dni jednka próbujesz jednak dotrzeć do Panów ByleJakiMiSieNiechce... :)

No nie da się przejsc obojetnie.. jak widać.

Odnośnik do komentarza

Agu, zamienię się z tobą na pracę ? Faktycznie zaczęłaś staranniej pisać, tylko nie potrzebnie się przejmujesz osobami na które nie masz wpływu. Nie umiesz olać, bo nie da się przejść obojetnie...Da się, po prostu nie czytaj ich wpisów . Nie daj sie prowokować. Niektórym tutaj tylko o to chodzi ?  Pzdr.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Gość Agu napisał:

Tylko po to tu jestem Ka-wa przecież. Szukałam miejsca gdzie moge popraktykowac stranne pisanie ? 

Grunt to mieć dystans do siebie. Znowu się uśmiałam, jak przy tym owadzie ??

11 minut temu, Gość Agu napisał:

Ja po prostu nie rozumiem czemu nie mozemy własnego forum  załozyć skoro i tak tu siedzimy. Naprawdę, nie mówie że od jutra, mozemy chociaż zacząc od prostych wizualizacji mentalnych w tym kierunku.

To jest nierealne, my się na tym nie znamy. Ale równie dobrze możesz pisać np. na net.kobiety.

16 minut temu, Gość Agu napisał:

No nie da się przejsc obojetnie.. jak widać.

Da się, tylko trzeba chcieć. 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Gość Agu napisał:

A jeszcze odpieram desant kolejno Pana Babla(...)blablateli ,  Pani Owad, Pana BylejakinMisieniechce... Zawsze tak robie - wystawiam się największemu idiocie by inni nie oberwali... 

Jak widzisz, ja też odpieram ? ? ?

32 minuty temu, Gość Agu napisał:

nie chce być złośliwa Yonka, ale od dwóch dni jednka próbujesz jednak dotrzeć do Panów ByleJakiMiSieNiechce... ?

Nie, ja nie docieram, bo na to nie ma szans, ja odpieram ?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Yonka1717 napisał:

...i znowu to samo, moje porządki nie wystarczyły nawet na 2 tygodnie ?

Znajdzie się chętny na ponownie zamiatanie? 

Yonka ja uważam że przydałaby sie faktyczna moderacja i zrobienie porządku chociażby tak jak jest na NetKobiety. Nie tylko z reklam. Ktoś miał napisać do WP ale pewnie nic z tego nie wynikło. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Yonka1717 napisał:

Znajdzie się chętny na ponownie zamiatanie? 

To nic nie da, wyciąganie do tego celu wątków przypadkowych, nie ma sensu. Trzeba brać na przeczekanie, bo jeszcze większy bałagan wychodzi. 

To już lepiej utworzyć kilka wątków tylko z tytułem np.test, albo moderacja help! ?ale chyba lepiej przeczekać, można przecież poszukać wątku w którym chce się napisać. 

Jeden plus to nie widać wątków mizoginów?

 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Gość Loraine napisał:

Yonka ja uważam że przydałaby sie faktyczna moderacja i zrobienie porządku chociażby tak jak jest na NetKobiety. Nie tylko z reklam. Ktoś miał napisać do WP ale pewnie nic z tego nie wynikło. Pzdr.

Oczywiście, że przydałaby się. Nie chodzi tylko o agresywny spam, ale też o nie zwracanie uwagi na mowę nienawiści i wulgaryzm słowny niektórych użytkowników.

Jeszcze w nieodległej przeszłości moderacja dawała znaki życia. Usuwane były wulgaryzmy i off top, gdy użytkownicy zaczynali się kłócić.

To, co dzieje się tutaj teraz, woła o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Gość ka-wa napisał:

Jeden plus to nie widać wątków mizoginów?

Niestety, wyrastają jak grzyby po deszczu. Nawet teraz na pierwszej stronie, wśród tego całego śmiecia, są jeszcze trzy. Chyba już wcześniej pisałam, że moderacja mogłaby utworzyć nowy dział pt np "ja mizogin", lub  "jestem incelem", czy coś w tym stylu i tam ci wszyscy pokrzywdzeni przez los i kobiety mogliby wylewać swoje żale i wykładać swoje teorie. Pod warunkiem oczywiście, że musieliby się wysilić i ważyć słowa.                                                

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Yonka1717 napisał:

Oczywiście, że przydałaby się. Nie chodzi tylko o agresywny spam, ale też o nie zwracanie uwagi na mowę nienawiści i wulgaryzm słowny niektórych użytkowników.

Jeszcze w nieodległej przeszłości moderacja dawała znaki życia. Usuwane były wulgaryzmy i off top, gdy użytkownicy zaczynali się kłócić.

To, co dzieje się tutaj teraz, woła o pomstę do nieba.

Ja pozgłaszałam chyba wszystko co możliwe, ale dziwię się że jeszcze poprzednio jakieś wpisy zostały usunięte natomiast teraz cisza i nikt nic nie robi z tym. Ale ka-wa ma rację najlepiej zostawić pewne osoby i niech sobie piszą, z tym że mimo wszystko na takie  rzeczy  jak obecnie można czytać w niektórych wątkach powinna być zwracana uwagą. Nawet jeżeli nie przez moderację to przez stałych użytkowników gdy dzieje się już za dużo. Wtedy może byłby spokój i udałoby się utrzymać Forum na jako takim poziomie. Może jeszcze coś się zmieni z tą moderacją. Mam taką nadzieję ? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Gość Loraine napisał:

Nawet jeżeli nie przez moderację to przez stałych użytkowników gdy dzieje się już za dużo.

Obawiam się, że nie tędy droga. 
Ja także niejednokrotnie dałam się sprowokować treścią, która nawet nie tyle mnie zdenerwowała, bo prawdę mówiąc zwisają mi durne teorie, ale z powodu totalnego absurdu prezentowanego przez niektórych użytkowników. Czytałam Twoją wymianę zdań z Mario i szczęka mi opadła. Nie zawsze muszę się z nim zgadzać, ale sądziłam, że  facet trzyma poziom, a tu taki szok! ...no i ten jego "utwór" w kąciku poetyckim ?. Fakt ostrzegał, żeby nie czytać i też nie przeczytałam całości, ale wystarczyło, że rzuciłam okiem.

Tutaj Ka-wa ma rację, najlepszym sposobem jest całkowite ignorowanie takich wątków, a także nienawiązywanie do ich wypowiedzi w innych wątkach. Niech kiszą się we własnym sosie. Tylko niestety czasami człek się skusi i wtrąci co nieco.

Odnośnik do komentarza

Tez uważam, że trzeba ignorować wątki o treści prowokacyjnej, czy kontrowersyjnej . Każdy zdobył juz potrzebne doświadczenie, żeby dokonać oceny treści i nie zabierać głosu, w takich tematach. Namnożylo się tutaj ostatnio ,sporo incelli i dlatego podsycanie dyskusją ich płomieni nienawiści do kobiet nie jest w naszym interesie. Poza tym trzeba się wspierać i nie chować głowy w piasek gdy ktoś, zaczyna zachowywać się agresywnie wobec innego użytkownika . Myślę że solidarne wsparcie,  szybciej doprowadzi do zneutralizowania napastnika i zgasi konflikt w zarodku. Brakuje na tym forum takiej solidarności. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Gość Margo napisał:

Myślę że solidarne wsparcie,  szybciej doprowadzi do zneutralizowania napastnika i zgasi konflikt w zarodku. Brakuje na tym forum takiej solidarności. 

Nie, to nic nie da, tylko namnoży adwoktów/klonów, czyli jak ktoś chce kogoś udrzyć, to kij znajdzie. 

Ja bym widziała solidarność w ignorowaniu i nie wchodzenie w dyskusję z osobami, którym obca jest kultura i szacunek do adwersarza. Po prostu olewać...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...