Skocz do zawartości
Forum

Pozamiatałam forum uff!


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Yonka1717 napisał:

 

 

1 godzinę temu, Yonka1717 napisał:

netkobiety.pl

Dawno, dawno temu, na tym forum poleciłam komuś w/w, ale chyba w postaci linka, który został szybko usunięty. Wtedy chyba ktoś tu jeszcze czuwał.

Dawno już to forum było przywoływane, ale teraz dopiero sprawdziłam, jest tam dostatecznie dużo doradzających, na pewno moderacja podnosi kulturę wypowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Gość ka-wa napisał:

 

Dawno już to forum było przywoływane, ale teraz dopiero sprawdziłam, jest tam dostatecznie dużo doradzających, na pewno moderacja podnosi kulturę wypowiedzi. 

Co nieoznacza że tutaj ma prawa nie być moderacji. To forum jak każde inne. I bardzo mu to szkodzi ponieważ dzieje się jak się dzieje. Kwestia interweniowania w tej sprawie jest bez znaczenia. Pisałam kiedyś pod różne adresy z tym co się działo i nie dostałam żadnej odpowiedzi zwrotnej. Więc to odpada tym razem. Nie ma sensu się powielać. Ktoś tu był w momencie przenosin i początkow figurowania jako zmienione forum. Ale potem się zmył. Będzie to pozostawione tak jak jest. To by ktoś z użytkowników celowo to porządkował jest bez sensu. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, laurette napisał:

Co nieoznacza że tutaj ma prawa nie być moderacji

Przecież nikt tak nie twierdzi, wręcz przeciwnie, ale nic nie możemy zrobić, bo nikt z redakcji nie liczy się z naszym zdaniem. Nawet ignorowane jest zgłoszenie spamu, to o czym tu mówić. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Gość ka-wa napisał:

Przecież nikt tak nie twierdzi, wręcz przeciwnie, ale nic nie możemy zrobić, bo nikt z redakcji nie liczy się z naszym zdaniem. Nawet ignorowane jest zgłoszenie spamu, to o czym tu mówić. 

Nie mówię że ktoś tak twierdzi. Zaznaczyłam tylko że to forum jak każde inne powinno mieć swoją moderację. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Yonka1717 napisał:

netkobiety.pl

Dawno, dawno temu, na tym forum poleciłam komuś w/w, ale chyba w postaci linka, który został szybko usunięty. Wtedy chyba ktoś tu jeszcze czuwał.

Czy wcześniej usuwano linki jeżeli ktoś wstawił je w odpowiedzi w jakimś wątku, a były np. ze stron medycznych ? Czy tylko np. takie które uznawali za reklamę?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, laurette napisał:

To forum jak każde inne. I bardzo mu to szkodzi ponieważ dzieje się jak się dzieje.

Fakt, ale nie jest jak każde inne. Jest wiele innych na znacznie wyższym poziomie, właśnie dlatego, że moderacja czuwa. Trafiłam niedawno na jakiś artykuł pisany na Kaferetii, bardzo fajny i fajnie napisany, ale gdy potem kliknełam sobie na forum, to mi witki opadły. Tam jest chyba jeszcze gorzej niż tutaj.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Gość Loraine napisał:

Czy wcześniej usuwano linki jeżeli ktoś wstawił je w odpowiedzi w jakimś wątku, a były np. ze stron medycznych ? Czy tylko np. takie które uznawali za reklamę?

Wtedy, przed laty dodałam link do jakiegoś pokrewnego wątku na tamtym forum, więc nie była to żadna reklama. Usunięcie tego linka odebrałam jako polecanie konkurencyjnego forum, chociaż to tutaj nie jest dla NK żadną konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Gość HansHans11

Abc zdrowie nie jest wyjątkiem. Na wielu forach moderacja istnieje tylko w teorii. Tutaj moderatorką była (jest?) jakaś milka. Ale coś od lat jej nie widać. Ci moderatorzy trzymają na siłę swoją funkcję ale nic nie robią. Zastanawiające jest, że osoby stojące wyżej nic nie działają też w temacie. Aż z ciekawości jutro napisze do WP.PL co trzyma pieczę nad ABC zdrowie 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Yonka1717 napisał:

Fakt, ale nie jest jak każde inne. Jest wiele innych na znacznie wyższym poziomie, właśnie dlatego, że moderacja czuwa

To na pewno, ale na net. kobiety, nie widzę jakiejś większej mądrości niż u nas, choć to pojęcie względne. 

Też cytowanie cytujących, całych postów, co u nas teraz się nie da, ale też tak było, kręcenie się w koło czyli powtarzanie jednej opinii, końca wątku nie zdołałam doczytać. 

Co do cytowania, po to jest ta opcja, żeby też skracać wątki, czyli przez to mniej pisać a konkretnie, a nie elaboraty podnoszące mądrość piszącego, chociażby przez szacunek do czytających. Opinie powinny przyciągać czytających, a nie odpychać. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Weszłam wczoraj na net kobiety i trochę tak jest że tam jedna opinia jest powielana czesto i watek ciągnie się i ciągnie...

Ale zauważyłam że czy na Netkobiety czy na Kafeterii czy innych forach nie ma już opcji "Gość". Trzeba sie zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Gość ka-wa napisał:

To na pewno, ale na net. kobiety, nie widzę jakiejś większej mądrości niż u nas, choć to pojęcie względne. 

Też cytowanie cytujących, całych postów, co u nas teraz się nie da, ale też tak było, kręcenie się w koło czyli powtarzanie jednej opinii, końca wątku nie zdołałam doczytać. 

Fakt, nie ma tam opcji przeniesienia dowolnego cytatu, trzeba cytować całą wypowiedź i ewentualnie usunąć zbędne treści. Biorąc jednak pod uwagę porządek i poziom całego forum, nie jest to szczególnym utrudnieniem. Oczywiście, że niektóre wątki ciągną się dłużej, porady są podobne, takie są prawa forum. Jednak tam, większość problemów jest autentycznych, a nie jak tutaj, tworzonych przez trolli w niewiadomym celu. Na tym forum zdecydowana większość wątków, kończy się na pierwszym wpisie autora, który później nawet nie sili się na komentarz. To my sobie dywagujemy na dany temat.

Na NK taki np BjZ zostałby zbanowany bardzo szybko.

Edytowane przez Yonka1717
Odnośnik do komentarza

Nie ma porównania, skoro tu nie trzeba się rejestrować, żeby było więcej wejść, bo tylko kasa się liczy i nie ma moderacji?

Godzinę temu, Yonka1717 napisał:

a nie jak tutaj, tworzonych przez trolli w niewiadomym celu.

Pozostaje zastanowić się, czy warto pisać w takich "podejrzanych" wątkach. 

Wątek o tej teściowej też już był maglowany, dlatego odpuściłam komentarz. 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Gość ka-wa napisał:

Pozostaje zastanowić się, czy warto pisać w takich "podejrzanych" wątkach. 

Nie widzimy IP danej osoby, a więc trudno tak nie odpowiadać. Czasem taki wątek podpada od razu, a czasem niekoniecznie od razu. Moze nie odpowiemy osobie, która zbiegiem okoliczności ma niemal identyczny problem, a brak odpowiedzi ją bardziej zdołuje... Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to nie jest takie proste ? 

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Javiolla napisał:

Moze nie odpowiemy osobie, która zbiegiem okoliczności ma niemal identyczny problem

Fakt, można się pomylić. 

 

20 minut temu, Javiolla napisał:

brak odpowiedzi ją bardziej zdołuje... 

Niekoniecznie, bardziej skłoni do napisania drugiego postu, żeby się uwiarygodnić. 

Coraz więcej jest tu wątków, nie z problemami, a z bzdetami, "jak myślicie?... " ?

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Gość ka-wa napisał:

Niekoniecznie, bardziej skłoni do napisania drugiego postu, żeby się uwiarygodnić.

Zależy od charakteru. Dawno temu miałam problem psychologiczny. Napisałam na forum, które podobno obsługiwali specjaliści. Czekałam na jakąkolwiek reakcje wiele tygodni. W końcu uznałam, że skoro ignoruje się problemy forumowiczów to forum nie jest warte dalszych odwiedzin. Odpowiedzi nie uzyskałam i przestałam je odwiedzać.

40 minut temu, Gość ka-wa napisał:

"jak myślicie?... "

To prawda. Teraz pytanie czy to są problemy autentyczne, które są w istocie bzdetami, a w oczach autora wyglądają jak mega problem.... czy to są trolle nudzące się w czasie pandemii i wakacji ?  Łatwiej byłoby to zidentyfikować gdyby widoczny był nr IP. Wiele forów ma taką opcję i to trochę powstrzymuje niezarejestrowanych żartownisiów.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Javiolla napisał:

Teraz pytanie czy to są problemy autentyczne, które są w istocie bzdetami, a w oczach autora wyglądają jak mega problem.... czy to są trolle nudzące się w czasie pandemii i wakacji ?  Łatwiej byłoby to zidentyfikować gdyby widoczny był nr IP.

Za dużo byście chciały wiedzieć. Może inne maja taka opcję ale nasze nie ma. Nie jesteśmy w stanie wydedukować pewnych kwestii. Czasem trzeba zaufać piszącemu. Chcac pomoc po prostu się wypowiemy. 

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

nie mniej dla mnie to smutne, że osoby które te forum tworza realnie. ( nie pisze o sobie,  ale o Was które tu jesteście dłużej), nie mają wpływu na kształt tego forum.

 wnerwia mnie to tak może na fali równoległych wątków, i moze tego co osobiscie przezywam równolegle.

Bo mi sie to kojarzy z taka sytuacją: że ktoś, smieci, smieci smieci,...  i jedyne co mozna to sukcesywnie zamiatać. Więc to sytuacja w której z nowu, mozna ładować, ładować swoja energie bez końca ,  ale ostatecznie nie ma się wpływu na przestrzeń którą sie tworzy.Bo Takie sa fakty - Wy tworzycie to forum.

Wyobrażcie sobie co sie dzieje gdy znika na dwa tygodnie ekipa: Yonka, Lauretee, Loraine, javiolla, Ka-wa i moze  kilka innych osób z dobrą wolą które sie tu przewijaja. 

Ile energi jest tu zmarnowanej, przez brak modratora..a gdyby był moderator, to przynajmniej nikt nie miał by okazji wmanewrowac się w głupie rozmowy i dyskusje.

Czy naprawde nie możan doprowadzić by ktos  z wyżej wymienionych tym moderatorem sie stał, skoro i tak bywa tu z większym zaangażowaniem niz administrator forum... no to jest wielka szkoda.

 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Gość ka-wa napisał:

Ja nie mówię tu o wątkach problemowych, tylko bardziej o poglądowych. 

Tak,

albo ktos mam problem natury osobistej psychologicznej, albpo roszczenia do świata, do innych. No to drugie powinno byc eliminowane, bo szkoda naszej energii.. a zawsze sie znajdzie ktos kto da się sprowokowac -- ( a ja pierwsza niestety ;)  )

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Gość Agu napisał:

Czy naprawde nie możan doprowadzić by ktos  z wyżej wymienionych tym moderatorem sie stał, skoro i tak bywa tu z większym zaangażowaniem niz administrator forum... no to jest wielka szkoda.

 

Moderator to niewdzięczna rola i tu raczej spoleczna, dlatego nie ma pewnie chętnych, a Ci co byli rezygnowali. Wróć się kilka ładnych lat temu, jak dwie moderatorki były oficjalnie na tzw.widelcu, zabierały głos, czyli zwracały uwagę, jak po nich jechali uczestnicy. Póżniej zeszły do podziemia?to częściowo się poprawiło, choć też były wąty.W nowej odsłonie prawie nikogo nie widać.

Na netkobiety, być może moderatorzy są na jakąś umowę i tam liczą się z uczestnikami, tu nie.

Sami musimy sobie radzić, najlepiej ignorować spam i trolli, nie wdawać się w bezsensowne polemiki, nie brnąć jak widać, że do niczego nie prowadzi dyskusja. Ja tak, "walczę" o kulturę na forum, od początku bytności z różnym skutkiem, ale zawsze to coś. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Gość ka-wa napisał:

najlepiej ignorować spam i trolli, nie wdawać się w bezsensowne polemiki, nie brnąć jak widać, że do niczego nie prowadzi dyskusja

Zdecydowanie to przyniesie z czasem efekty, może być cięzko bo ja już dałam się wciagnąć naiwnie, ale myślę że inne osoby które nie przebywają na forum czesto mogą dawać sie spprowokowac jeżeli w ich watkach gdzie faktycznie piszą z problemami ktos zacznie pisać wywody, litanie o jego/jej"problemie". Zawsze ktos zareaguje na prowokację. I to sie tak nakręca. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...