Skocz do zawartości
Forum

Leczenie kanałowe - kilka wizyt


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa tygodnie temu udałem się do dentysty z bólem górnej siódemki. Lekarz ocenił, że ząb nadaje się do leczenia kanałowego, otworzył go (przy czym ból był nie do zniesienia pomimo podwójnej dawki znieczulenia) i podał truciznę. Dowiedziałem się również o silnym zapaleniu miazgi. Po samej wizycie było okej przez jakieś 2, 3 dni po czym pojawił się silny ból promieniujący do policzków, szczęki. I trwał do następnej wizyty tydzień później. Podczas następnej wizyty było podobnie: podanie trucizny, opatrunek i wizyta za tydzień. Proces bólowy taki sam. Po wizycie 2, 3 dni bez bólu, później ból się pojawiał. Dzisiaj byłem na 3 wizycie. Lekarz stwierdził, że ząb jest do uratowania, ale nadal występuje stan zapalny, a z któregoś z kanałów wypłynęła ropa. Lekarz podał truciznę lub lekarstwo (nie wiem) i poinformował, że żeby całkowicie pozbyć się bólu i wyczyścić kanały jest wymaganych jeszcze kilka wizyt. Czy taka procedura jest standardowa przy leczeniu kanałowym?

Odnośnik do komentarza

Polecam leczenie kanałowe pod mikroskopem... Jeśli próchnica zdążyła się rozwinąć, to mikroskop stomatologiczny pozwoli na bardziej precyzyjne określenie stopnia jej zaawansowania. Za pomocą mikroskopu można też zauważyć mikropęknięcia szkliwa lub nieszczelność istniejących plomb. Wykorzystanie mikroskopu pozwala też na zwiększenie precyzji wypełnień zakładanych w okolicy przydziąsłowej.

Nie ma tutaj takiego duzego ryzyka powtórki.

http://www.med-online.pl/stomatolog-kiedy-na-nfz-a-kiedy-prywatnie/

Odnośnik do komentarza

U mnie przy zapaleniu miazgi dentysta dal mi na tydzien antybiotyki (metronidazol I amoxycykline).Antybioyki zlikwidowaly stan zapalny oraz bol I dopiero pozniej leczenie:1 wizyta usuniecie nerwow, oczyszczenie kanalow I zalozenie lekarstwa,2 wizyta wypelnienie kanalow I zalozenie plomby. Nie wiem jakie jest prawidlowe postepowanie przy leczeniu kanalowym,ale u mnie wystarczyly 2 wizyty.Chyba wszystko zalezy w jakim stanie jest zab.

Odnośnik do komentarza
Gość Wieczorna zgaga
W dniu 5.08.2020 o 07:00, Gość armils napisał:

Polecam leczenie kanałowe pod mikroskopem... Jeśli próchnica zdążyła się rozwinąć, to mikroskop stomatologiczny pozwoli na bardziej precyzyjne określenie stopnia jej zaawansowania. Za pomocą mikroskopu można też zauważyć mikropęknięcia szkliwa lub nieszczelność istniejących plomb. Wykorzystanie mikroskopu pozwala też na zwiększenie precyzji wypełnień zakładanych w okolicy przydziąsłowej.

Nie ma tutaj takiego duzego ryzyka powtórki.

https://edclinic.pl/uslugi/leczenie-kanalowe-torun/

Dla czego uważasz że nie ma ryzyka?

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.07.2020 o 08:25, Gość Paweł napisał:

Witam, dwa tygodnie temu udałem się do dentysty z bólem górnej siódemki. Lekarz ocenił, że ząb nadaje się do leczenia kanałowego, otworzył go (przy czym ból był nie do zniesienia pomimo podwójnej dawki znieczulenia) i podał truciznę. Dowiedziałem się również o silnym zapaleniu miazgi. Po samej wizycie było okej przez jakieś 2, 3 dni po czym pojawił się silny ból promieniujący do policzków, szczęki. I trwał do następnej wizyty tydzień później. Podczas następnej wizyty było podobnie: podanie trucizny, opatrunek i wizyta za tydzień. Proces bólowy taki sam. Po wizycie 2, 3 dni bez bólu, później ból się pojawiał. Dzisiaj byłem na 3 wizycie. Lekarz stwierdził, że ząb jest do uratowania, ale nadal występuje stan zapalny, a z któregoś z kanałów wypłynęła ropa. Lekarz w http://implantytorun.pl/kanalowe-leczenie-zeba-pod-mikroskopem/ podał truciznę lub lekarstwo (nie wiem) i poinformował, że żeby całkowicie pozbyć się bólu i wyczyścić kanały jest wymaganych jeszcze kilka wizyt. Czy taka procedura jest standardowa przy leczeniu kanałowym?

Jeśli dentysta podał truciznę to na 100% nie będzie jednej wizyty tylko kilka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...