Skocz do zawartości
Forum

Powiększone i bolesne węzły chłonne szyjne


Gość ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wieczorem wybadałam u siebie powiększone węzły chłonne szyjne. Są dwa, o średnicy mniej więcej 1,5-2 cm. Są bolesne w dotyku. Nie jestem ani przeziębiona, ani nie byłam przez ostatnie 1,5 miesiąca. Czy mam powody do niepokoju? Czy doustna antykoncepcja może powodować jako skutek uboczny powiększone węzły chłonne?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Kilka dni temu na twarzy (tj prawa rzuchwa) pojawila mi się swedzaca plamka z pecherzykami, która przekształciła się w rankę... wyciekał z niej przezroczsty płyn(robiły się pęcherzyki). W tym czasie zauważyłam, że mam powiększone węzły chłonne pod brodą i na szyi, zaczęła mnie boleć szyja, ucho i szczęka z tej strony... Kiedy poszłam do lekarza prócz wysięku spuchło mi miejsce występowania ranki a także rzuchwa z tej strony, czułam mrowieniei ból. Lekarz nie badając mnie stwierdził, że ta ranka jest powiązana z węzłami chłonnymi, przepisał mi antybiotyk Forcid i dał zwolnienie(chyba mu się spieszyło nie zadalam zadnych pytan:(). Nie podważam jego kompetencji, może tak powinno być, jednak mam pytanie skąd to się wzięło i dlaczego? Może ktoś się z czymś takim spotkał -Dlaczego z w powodu węzłow chłonnych mogą sie robić takie bolesne ranki?

Odnośnik do komentarza
Gość Karrrina

Od miesiaca mam powiekszone wezly chlonne i bolace na lewej stronie szyi dostalam antybiotyki bo pani doktor w przelyku zauwazyla duzo ropy i zaczerwienione gardlo oraz przelyk . Ile trwa wyleczenie bolacych wezlow chlonnych bo malo sie orientuje??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...