Skocz do zawartości
Forum

Jak zasypiam widzie jakby poruszające się pajęczyny.


Gość Krzysztof

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof

Może się to wydawać trochę dziwne ale jak kładę się spać to przed sobą widzę jakby takie poruszające się obiekty, które wyglądają jak duże pajęczyny. Jeśli podniosę rękę w ich stronę zaczymują się, a gdy opuszczę z powrotem "lecą" w moją stronę. Jest to dość dziwne i nie wiem czy to jest spowodowane zmęczeniem oka czy jakąś chorobą. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Gość Krzysztof napisał:

Może się to wydawać trochę dziwne ale jak kładę się spać to przed sobą widzę jakby takie poruszające się obiekty, które wyglądają jak duże pajęczyny. Jeśli podniosę rękę w ich stronę zaczymują się, a gdy opuszczę z powrotem "lecą" w moją stronę. Jest to dość dziwne i nie wiem czy to jest spowodowane zmęczeniem oka czy jakąś chorobą. Proszę o pomoc

Możliwe, że widzisz tzw. męty - to takie ruchome niteczki, czasami paproszki. Częściej pojawiają się u osób po 50 roku życia, mogą przydarzać się np. osobom z krótkowzrocznością lub cukrzycą...

Męty są zarówno normalnym zjawiskiem (jeżeli występują sporadycznie, to zdarzają się każdemu) ale mogą być też symptomem np. urazu oka. Najlepiej gdybyś wybrał się na wizytę do okulisty, wtedy miałbyś pewność, że to nie jest nic poważniejszego.

Potrzebny jest szczegółowy wywiad lekarski, ale tak - jeżeli pracujesz dużo przed komputerem i nadwyrężasz wzrok, to to może być przyczyną widzenia mętów.

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, Gość Panna Nerwica napisał:

Mam krótkowzroczność to może przez to

43 minuty temu, Gość Krzysztof napisał:

To nie są niteczki ale wielkie płaty pajęczyn. 

 

Jeżeli to jest aż tak nasilone jak piszesz, to nie czekaj tylko idź z tym do okulisty. Przez Internet nikt Cię nie zbada tak jak lekarz w gabinecie, a to może być jakiś proces zapalny, który sam nie przejdzie i potrzebne są leki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...