Skocz do zawartości
Forum

Mętlik w głowie, niepewność co do własnej płci


Gość Pytra

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się w momencie gdy po prostu zobaczyłam swoje odbicie w telefonie, nagle miałam wrażenie, że wyglądam jak chłopak, ale pomyślałam ,że to pewnie przez zmęczenie. Wieczorem prawie o tym zapomniałam. Ale z dnia na dzień miałam coraz wiecej myśli,, a co jeśli wyglądam jak chłopak?,, Potem myśli nasiliły się do tego stopnia, że zaczęłam się bać , że jestem osobą transseksualną(gdy tylko o tym pomyślałam odczuwałam silne lęki). Ale nadal miałam nadzieję, że to przejdzie. Niestety wszystko nasiliło się do takiego stopnia, że sama już nie wiem kim jestem i nie daję sobie z tym rady. Mam wrażenie jakby w środku mnie były dwie osoby: normalna ja i osoba która zachowuje się jak chłopak. Straciłam całą chcęć do życia bo tak bardzo bym chciała być dziewczyną i czuć się tak jak dawniej. Mam mętlik w głowie. Próbowałam sobie tłumaczyć, że może to są natrętne myśli, ale z drugiej strony przychodził lęk, że już nigdy nie będę taka sama. Mam tylko 14 lat. 

Odnośnik do komentarza

Hej Pytra. To że zobaczyłas swoje odbicie gdzie wydało ci się że wyglądasz jak chłopak, to nie znaczy że nagle zaczęłaś się zmieniac w chłopaka. Pewne rzeczy związane z tym czy bardziej czujesz się chłopakiem czułabyś wewnętrznie i pokazywała to swoim zachowaniem i wyglądem. T.zn. jeżeli byś podświadomie czuła się chłopakiem to i czesałabyś się jak chłopak, ubierała, wolała robić to co chłopcy, czułabyś się jednym z chłopców. Nie widziałabyś w sobie w ogóle dziewczyny. Natomiast to że zobaczyłas odbicie i tak bardzo mocno to cię dotknęło że w odbiciu wyglądasz jak chłopak, to nie znaczy się zamieniasz w niego. Pamiętaj że nasze odbicie jest różne w kazdym lustrze. Czesto to jak siebie postrzegamy w odbicu może być skrzywionym obrazem nas samych. Nie wiem czy wiesz ale np. w sklepach odzieżowych lustra specjalnie poszerzają. Pamietaj że jesteś jeszcze młoda osoba, twój wygląd i tak się jeszcze zmieni gdy będziesz starsza. Jesteś w wieku gdy dziewczynki staja się nastolatkami, dojrzewają. I w takim czasie możesz obserwowac wiele zmian u siebie. Ale jeżeli nigdy nie czułas się chłopcem, nie chciałaś ni być to nie zminisz się ot tak w chłopca bo twoje odbicie które zauważyłaś było bardziej chłopięce, lub fryzura. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...