Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Radek

Dusznosci po wyjsciu z domu.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Radek

Witam. Mam problem. Otoz ostatnio po wyjsciu na spacer, czy ze znajomymi dopada mnie dusznosc. Mialem robione ekg nawet 3 razy i jest ok, proba wysilkowa ok , RTG pluc i sylwetki serca ok. Myslalem ze to moze nerwica ale ja w ogole sie nie denerwuje , ide na luzie z humorem a i tak mi duszno. Czy nerwica rowniez moze objawiac sie w momencie jak sie nawet nie denerwuje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Radek,

synonimem słowa nerwica jest "lęk".Nie ma lęku, nie ma nerwicy.Lęk jest tak charakterystycznym/przykrym/ stanem umyslu, że nie ma co go opisywać.Również strach przed otwartą przestrzenią/agorafobia/ jest do wyeliminowania.Strach w tej fobii jest tak duży, że chorzy nie opuszczają swoich domów.

O tej porze roku jest okres pylenia traw,wielu drzew.Poszukaj porady u alergologa.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Radek

A czy tak może się objawiać zatorowość płucna albo niewydolność serca niewykazana w próbie wysiłkowej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Radek,

gdyby byłoby tak jak piszesz to miałbyś duszności/i nie tylko/ w domu.Kojarzysz ten stan tylko na świeżym powietrzu.Wyjdź na spacer zaraz po deszczu i sprawdź.Jeżeli dalej będą duszności to szukaj dalej.Może początki astmy po lekkim spacerze?Tak czy inaczej tego stanu bym nie lekceważył.Pulmunolog i/lub alergolog.

Zatorowość płucna to stan zagrażający życiu i tego postu byś raczej nie napisał.To choroba krzepliwości krwi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...