Skocz do zawartości
Forum

Afektywna Choroba Dwubiegunowa - cykl mieszany


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zwracam się do Was w tym forum, ponieważ mam obawy o zdrowie psychiczne mojej przyjaciółki, a niegdyś dziewczyny.
Otóż, niedawno oznajmiła mi, że zażywa stabilizatory nastroju, ale nie wspomniała po co takowe zażywa - pozwoliłem sobie wygooglować, co to są za leki.
I właśnie nadchodzę z pytaniem dot. choroby podanej w tytule...
Czy oprócz wszelkich objawów owej choroby, chorująca osoba może przesadnie zmyślać różne niestworzone rzeczy, wymyślać ciężkie choroby (fizyczne), fantazjować z różnymi pomysłami, które przyjdą jej do głowy oraz nawiązywać znajomości ze znacznie młodszymi osobami?
Czy jest to może kwestia odrębna i ma się nijak do ChAD?
Liczę na poważne odpowiedzi..
Dodam, że przyjaciółka ma 25lat, a objawy ChAD (cykl mieszany) po części się zgadzają z jej zachowaniem.

Odnośnik do komentarza

Pomiając fakt, że nie ma zdrowej przyjaźni damsko-męskej, a już przyjaźń z byłą dziewczyną jest chora...Z drugiej strony co to za przyjaciółka, skoro nie powie Ci na co choruję. 

Nie stawiaj sam diagnoz, objawy nie muszą być książkowe, może mieć więcej  zaburzeń niż jedno, ale to tylko psychiatra może ocenić, a nie ktokolwiek na forum. 

Nie jesteś w stanie jej pomóc, choroby psychiczne nie są wyleczalne, nie licz, że ona z tego wyjdzie. 

Niepotrzebnie angażujesz się w tą znajomość, nie wiem na co liczysz, bo chyba nie masz zamiaru poświęcić swojego życia jako jej opiekun. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...