Skocz do zawartości
Forum

nadmierne pocenie całego ciała, jaka może być przyczyna?


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj w okolicy miejsca, które wykonuje biorezonans lub test Volla. To nie tą typowe badania, a nawet powiem więcej... u nas nie uważa się tego za badania ?  Koleżanka mająca rodzinę w Niemczech twierdzi, że u nich jest to normalne refundowane badanie, na które daje skierowanie lekarz rodzinny gdy nie wie co jest pacjentowi. Pozwala na określenie w jakim "rejonie" naszego organizmu jest coś do naprawienia. Dodam, że sama wykonywałam ten test, ale w wywiadzie celowo nie podałam boreliozy. Chciałam sprawdzić, czy test jest wiarygodny ? Wykrył ją mimo tego, a więc zdecydowałam się na badanie córki, u której przez 2 lata nie znaleziono przyczyny bólów brzucha. Test wykazał helikobakter.

Juz raz proponowałam jednemu forumowiczowi, który miał niby wszystkie badania w porządku a źle się czuł. Test wykonał i znaleziono przyczynę. Jeśli uda mi się znaleźć ten wątek abyś sobie poczytała, to zalinkuję.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Odnalazłam ten temat. Domniemam, że skoro autor nie powrócił to znalazł rozwiązanie problemu i wyleczył się. Jeśli masz możliwość to zrób sobie taki test, może akurat znajdą przyczynę nadmiernego pocenia. A jeśli nie... to widocznie taka Twoja potliwa "uroda" ? 

 

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Javiolla napisał:

Poszukaj w okolicy miejsca, które wykonuje biorezonans lub test Volla. To nie tą typowe badania, a nawet powiem więcej... u nas nie uważa się tego za badania ?  Koleżanka mająca rodzinę w Niemczech twierdzi, że u nich jest to normalne refundowane badanie, na które daje skierowanie lekarz rodzinny gdy nie wie co jest pacjentowi. Pozwala na określenie w jakim "rejonie" naszego organizmu jest coś do naprawienia. Dodam, że sama wykonywałam ten test, ale w wywiadzie celowo nie podałam boreliozy. Chciałam sprawdzić, czy test jest wiarygodny ? Wykrył ją mimo tego, a więc zdecydowałam się na badanie córki, u której przez 2 lata nie znaleziono przyczyny bólów brzucha. Test wykazał helikobakter.

Juz raz proponowałam jednemu forumowiczowi, który miał niby wszystkie badania w porządku a źle się czuł. Test wykonał i znaleziono przyczynę. Jeśli uda mi się znaleźć ten wątek abyś sobie poczytała, to zalinkuję.

Wiesz jestem trochę sceptycznie nastawiona do takich metod, ale chyba spróbuję bo na prawdę nic mi nie pomaga, teraz gdy zrobiło się ciepło jest po prostu tragedia. Jeszcze raz dzięki za pomoc, zobaczę czy to pomoże :). 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.07.2020 o 21:21, Javiolla napisał:

Poszukaj w okolicy miejsca, które wykonuje biorezonans lub test Volla. To nie tą typowe badania, a nawet powiem więcej... u nas nie uważa się tego za badania ?  Koleżanka mająca rodzinę w Niemczech twierdzi, że u nich jest to normalne refundowane badanie, na które daje skierowanie lekarz rodzinny gdy nie wie co jest pacjentowi. Pozwala na określenie w jakim "rejonie" naszego organizmu jest coś do naprawienia. Dodam, że sama wykonywałam ten test, ale w wywiadzie celowo nie podałam boreliozy. Chciałam sprawdzić, czy test jest wiarygodny ? Wykrył ją mimo tego, a więc zdecydowałam się na badanie córki, u której przez 2 lata nie znaleziono przyczyny bólów brzucha. Test wykazał helikobakter.

Juz raz proponowałam jednemu forumowiczowi, który miał niby wszystkie badania w porządku a źle się czuł. Test wykonał i znaleziono przyczynę. Jeśli uda mi się znaleźć ten wątek abyś sobie poczytała, to zalinkuję.

Spróbowałam tej metody ale nic nie wykazała, tzn. nie zidentyfikowano przyczyny mojego nadmiernego pocenia

Odnośnik do komentarza

Jak nie możesz znaleść przyczyny, tak po prostu pozostaje ci leczenie skutków. Mnóstwo ludzi jest zdruzgotanych po roznych wynikach testów że są całkowicie zdrowi ale się pocą jak małpy w dziczy, ale można chociaż zatrzymywać pocenie na długi czas aby nie przeszkadzał, ja np.  stosuję electro antiperspirant  razem z mężem, on na plecy z takim adapterem a ja na stopy i dlonie, produkt ekstra, zwłaszcza ze nie jest to inwazyjny zabieg a czysta jonoforeza, akurat mamy taki model bo jedyny mozna stosowac na przerozne miejsca na ciele co męzowi to mocno odpowiada. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.11.2020 o 22:04, Javiolla napisał:

Właśnie się dowiedziałam przypadkiem, że to mogą być niedobory witaminy D. Toteż przekazuję, może się przyda ?

Dzięki za radę, poziom wit.D zbadałam mam go w normie choć w dolnej granicy (norma jest od 30, ja mam 33), biorę suplementy z tą witaminą, ale żadnej poprawy nie zaobserwowałam ?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakie konkretnie bierzesz ale zauważ, że są witaminy suplementy i witaminy leki. Ja np. biorąc komplet witamin B proszę w aptece o lek, a nie suplement. Rożnica jest ponoć taka, że leki mają sprawdzalność, testy i badania. Suplementy co najwyżej badania. Dowiedz się więc czy ta witamina jest lekiem czy suplementem. Z tego co pamiętam lek witaminy D przepisuje lekarz na receptę.... przynajmniej tak było kiedyś. A może musisz brać większe dawki i sprawdzać co jakiś czas czy wzrasta poziom tej witaminy. Kiedyś lekarka mi mówiła, że latem a zimą bierze się inne dawki.

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Javiolla napisał:

Nie wiem jakie konkretnie bierzesz ale zauważ, że są witaminy suplementy i witaminy leki. Ja np. biorąc komplet witamin B proszę w aptece o lek, a nie suplement. Rożnica jest ponoć taka, że leki mają sprawdzalność, testy i badania. Suplementy co najwyżej badania. Dowiedz się więc czy ta witamina jest lekiem czy suplementem. Z tego co pamiętam lek witaminy D przepisuje lekarz na receptę.... przynajmniej tak było kiedyś. A może musisz brać większe dawki i sprawdzać co jakiś czas czy wzrasta poziom tej witaminy. Kiedyś lekarka mi mówiła, że latem a zimą bierze się inne dawki.

Przyjmuję suplement, tak zaleciła mi doktor której przedstawiłam wyniki swoich badań, stwierdziła że poziom wit.D jest w normie i jeśli chcę mogę przyjmować suplement w okresie jesienno-zimowym i tak też robię.

Problem jednak nie uległ nawet minimalnej poprawie, czasami mam już dosyć, ale chyba nie mam już innego wyjścia jak pogodzenie się z tym poceniem ?

Odnośnik do komentarza

powracam do wątku. Niestety rozwiązania jak nie było tak nie ma... jest nawet gorzej niż w analogicznym okresie rok temu (tzn jest to bardziej nasilone).

Skoro nie znalazłam żadnej przyczyny może ktoś ma jakiś sposób by leczyć  skutki tj. nadmierne pocenie. Może ktoś zna jakieś metody na redukcję pocenia ale na całej powierzchni ciała (np. jakieś tabletki tylko inne niż perspi block, kremy) itp?

Na samym początku wątku była też mowa o oczyszczaniu organizmu z toksyn, na czym dokładnie to polega?

Odnośnik do komentarza

u mnie było to samo, pot dosłownie wszędzie, co powodowało takie zlewne poty to nie wiem, wszystkie wyniki badań krwi w porządku, zadna choroba, odżywiam się dobrze , nie biorę leków,  obojętnie czy było ciepło zimno, byłem ciągle zalany potem. Zacząłęm to leczyć bo co innego mi pozostało ale nie lekami czy ziólkami ale srodkiem electro antiperspirant, jako jedynego mogę stosować w domu na rózne partie ciała gdzie są najbardziej spocone , po kilku terapiach pot przestał dokuczać, mam spokój od kilku miesięcy, takie efekty to naprawdę coś niezwykłego.

Odnośnik do komentarza

Mam taki sam problem, poce się od 14 roku życia i czuje się strasznie. Dermatolog przepisał mi ditropan, trochę pomógł wyhamowac pocenie a do tego etiaxil też ciut pomógł. Ale niestety... nikt mi nie pomógł do tej pory, wolałabym się nie urodzić, niż żyć z czymś takim.. połowa ludzi mnie omija, bo mój pot niestety ma dziwny zapach, niweluje go Ale niestety. Całe ciało się poci, nic nie pomaga. Jest jeszcze sposób-przecięcie nerwów, ale lekarz jak mi opowiadał to masakra. Do operacji tylko jedno płuco Ci zostawiają sprawne+jedna stronę Ci robią, A druga dopiero za jakiś czas. Czyli osobno kazda pacha, każda stopa itd. Prywatnie koszt jednej strony to miliony monet. Na NFZ nie sądzę, by się ktoś dostał. Wkurzam mnie jak ktoś twierdzi, że ,,taki już urok". Wolałabym mieć raka i go leczyc, niż czuć się jak śmieć i nie wiedzieć dlaczego życie Cię tak pokaralo. Udało Ci się zaradzic coś? 

Odnośnik do komentarza

Na mnie bloker Ziaja nie działa. Kupiłam sobie bo chciałam sobie wyprobować jego działąnie, czy rzeczywiscie jest skuteczne ale jego działanie mnie zawiodło. Oczekiwałam czegoś co zatrzyma pocenie się ale mam wrażenie, ze skuteczniejsze są już zwykłe antyperspiranty ?

Jeśli chodzi o zabiegi to ponoć skuteczny jest botoks. Ale sama nie miałam.

https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/azzalure-botox-toksyna-botulinowa-typu-a-2/

Kilka informacji o tym jest tutaj. 

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam parę podejść do tego blokera w obu wersjach, u mnie niestety efekty bez szału, poza tym, że tragicznie piecze, a nie mogę sobie pozwolić na jednoczesne wakacje w kwestii golenia. Z takich domowych sposobów na to, co zrobić żeby się nie pocić na całym ciele, to chyba najbardziej skuteczne były te na https://perspirex.com.pl/blog/nadpotliwosc-w-upalne-dni-jak-sobie-z-nia-radzic/. Codzienna kąpiel w naparze z kory dębu może niekoniecznie będzie każdemu pasować, ale mogę potwierdzić, że talk daje radę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...