Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 26 lat, po porodzie zdecydowałam się na antykoncepcję w formie wkładki domacicznej hormonalnej Mirena, którą mam założoną już od ponad 3 miesięcy (pierwsza wkładka którą lekarz założył wypadła po czym założył drugą i na razie jest dobrze), miesiączki są skąpe ale cały czas występują plemienia, raz są mniejsze raz większe, przeważnie pojawia się trochę krwi ze śluzem, nie mam przy nich boleści, są jedynie niekomfortowe gdyż muszę nosić wkładkę higieczną w razie jakby plamienie było większe, do 3 miesięcy powinno się wszystko uregulować a się na to nie zanosi i lekarz przepisał mi estrofem po którym stwierdził że plamienia powinny minąć i kazał przyjmować 1x1, jednak nie powiedział kiedy zacząć przyjmować, czy od razu czy dopiero po najbliższej miesiączce. W ulotce nie ma precyzyjne napisane kiedy, jest tylko że lek można przyjmować od razu gdy macica jest usunięta, a u kobiet z zachowaną macicą, niemiesiączkujących i stosujących dotychczas sekwencyjną HTZ, leczenie produktem Estrofem można rozpocząć w piątym dniu krwawienia. Ja nie mam usuniętej macicy, jedyne co to jestem po porodzie naturalnym, a drugi przypadek z zachowaną macicą, niemiesiączkujących by w 5 dniu krwawienia zacząć przyjmować lek ale skoro się nie miesiączkuje to jak mozna zacząć brać w 5 dniu krwawienia... Ulotka jest bardzo nieprecyzyjna albo mój przypadek jest taki dziwny bo ogólnie lek jest dla kobiet po menopauzie a ja mam 26lat i jestem po porodzie i lekarz przepisał lek na ustąpięnie plamień i równowagę hormonów które pewnie są zaburzone przez wkładkę i nie wiem jak rozumieć ulotkę. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...