Skocz do zawartości
Forum

Po jedzeniu wyglądam jak balon..


Gość Dominik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 

Mam 28 lat i po zjedzeniu brzuch puchnie mi jakbym połknął balon. Lekarze rozkładają ręce, nie robią żadnych badań.. Wystarczy, że zjem 2 ziemniaki i kotleta i już obwód powiększa się o rozmiar piłki. 

 

Dodam również mój drugi problem, że po zjedzeniu czekolady lub wypiciu napoju gazowanego bardzo gęstnieje mi ślina i dopada mnie kaszel. 

Czy ktoś się z takimi objawami już spotkał? 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Dominik napisał:

Dzień dobry. 

Mam 28 lat i po zjedzeniu brzuch puchnie mi jakbym połknął balon. Lekarze rozkładają ręce, nie robią żadnych badań.. Wystarczy, że zjem 2 ziemniaki i kotleta i już obwód powiększa się o rozmiar piłki. 

 

Dodam również mój drugi problem, że po zjedzeniu czekolady lub wypiciu napoju gazowanego bardzo gęstnieje mi ślina i dopada mnie kaszel. 

Czy ktoś się z takimi objawami już spotkał? 

Pozdrawiam serdecznie 

Cześć! Generalnie ziemniaki w połączeniu ze smażonym mięsem każdemu wybębniają brzuch, bo to bardzo niezdrowe połączenie dla układu trawiennego, ale rozumiem, że u Ciebie to jest jakiś większy problem, więc:

Przyczyn tego stanu może być bardzo wiele... Nie napisałeś na jakim etapie czujesz wzdęcie - w żołądku, czy w jelicie cienkim. Może masz coś nie tak z motoryką i Ci jedzenie zalega + łykasz dużo powietrza przy jedzeniu i to też Cię wybębnia + jesz tłusto, dużo i za dużo naraz. Byłeś z tym już u gastrologa?

Z takich podstawowych badań przed wizytą u gastrologa zrób sobie USG brzucha i gastroskopię, badanie krwi: morfologię krwi z rozmazem, próby wątrobowe, OB i CRP, Hbs antygen.

Krew zbadaj przed gastroskopią, bo wynik będzie pomocny chirurgowi, który Cię będzie badał.

Powiedz lekarzowi przed badaniami o problemie z wydęciem brzucha, to będzie szukał przyczyn problemu podczas badania.

Bo bez wyników podstawowych badań nie da się ustalić źródła Twojego problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...