Skocz do zawartości
Forum

Dziwna narośl/bąbel obok odbytu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Mam 23lata. Zauważyłem dziwną narośl/bąbel obok/na swoim odbycie. Myślałem że to objawy hemoroidów, ale nie leci mi krew, ani nie czuje jako tako bólu - tylko lekki dyskomfort.
Jakoś dwa tygodnie temu też miałem takiego bąbla wokół odbytu, ale sam po paru dniach zniknął.

Dołączam zdjęcia...

Proszę o pomoc, w internecie nie znalazłem żadnych zdjęć z podobnymi objawami.

3.jpg

2.jpg

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, riddle23 napisał:

Dzień dobry,
Mam 23lata. Zauważyłem dziwną narośl/bąbel obok/na swoim odbycie. Myślałem że to objawy hemoroidów, ale nie leci mi krew, ani nie czuje jako tako bólu - tylko lekki dyskomfort.
Jakoś dwa tygodnie temu też miałem takiego bąbla wokół odbytu, ale sam po paru dniach zniknął.

Dołączam zdjęcia...

Proszę o pomoc, w internecie nie znalazłem żadnych zdjęć z podobnymi objawami.

Hemoroid Ci wyskoczył, też taki niedawno miałam xd. Kup sobie Posterisan czopki + ProctoHemolan maść, czopek wsadzaj sobie przed snem (wtedy całość czopka się wchłonie, bo na leżąco nic nie wypadnie z tyłka), a maścią smaruj zewnętrznie wedle uznania (tak ze dwa razy dziennie). I tak 2 tygodnie minimum.

Po tej kuracji hemeroid może wchłonąć się szybciej np. po tygodniu, ale nie rezygnuj za szybko z leków, zwłaszcza z tych czopków, bo wróci. 

Hemeroid nie musi krwawić, ale bardzo często szczypie, swędzi, kłuje i daje taki ogólny dyskomfort. Są tacy, którzy totalnie olewają hemeroidy, mają ich bardzo dużo i ich nie leczą i w tym zaawansowanym stadium najczęściej hemeroidy krwawią. 

Edytowane przez PannaNerwica
  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.06.2020 o 17:58, PannaNerwica napisał:

Hemoroid Ci wyskoczył, też taki niedawno miałam xd. Kup sobie Posterisan czopki + ProctoHemolan maść, czopek wsadzaj sobie przed snem (wtedy całość czopka się wchłonie, bo na leżąco nic nie wypadnie z tyłka), a maścią smaruj zewnętrznie wedle uznania (tak ze dwa razy dziennie). I tak 2 tygodnie minimum.

Po tej kuracji hemeroid może wchłonąć się szybciej np. po tygodniu, ale nie rezygnuj za szybko z leków, zwłaszcza z tych czopków, bo wróci. 

Hemeroid nie musi krwawić, ale bardzo często szczypie, swędzi, kłuje i daje taki ogólny dyskomfort. Są tacy, którzy totalnie olewają hemeroidy, mają ich bardzo dużo i ich nie leczą i w tym zaawansowanym stadium najczęściej hemeroidy krwawią. 

Hej, od tygodni stosuje maść i czopki które poleciłaś , nie widzę efektu az tak. Co prawda nie czuje dyskomfortu i bólu, ale hemoroid dalej jest, podobnych, a nawet wiekszych rozmiarów. Jest cały biały. Czy w takim przypadku dalej powinienem stosować maść i czopki?

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, riddle23 napisał:

Hej, od tygodni stosuje maść i czopki które poleciłaś , nie widzę efektu az tak. Co prawda nie czuje dyskomfortu i bólu, ale hemoroid dalej jest, podobnych, a nawet wiekszych rozmiarów. Jest cały biały. Czy w takim przypadku dalej powinienem stosować maść i czopki?

Hej!

1. Ta biała barwa, to nie od czopka/maści? Sam z siebie jest biały? 

2. Przy większym hemeroidzie może to dłużej potrwać - mnie przeszło po 18 dniach czopków z maścią 2xdziennie. Piszesz, że się powiększa więc:

3. Jeżeli hemeroid się powiększa: czy masz problemy z zaparciami? Masz może twarde stolce? Bo to sprzyja powstawaniu/powiększaniu się hemeroidów i bez wyeliminowania przyczyny problemu może być trudniej to zaleczyć.  

Jak odpiszesz na pytania, to coś zaproponuję.

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, PannaNerwica napisał:

Hej!

1. Ta biała barwa, to nie od czopka/maści? Sam z siebie jest biały? 

2. Przy większym hemeroidzie może to dłużej potrwać - mnie przeszło po 18 dniach czopków z maścią 2xdziennie. Piszesz, że się powiększa więc:

3. Jeżeli hemeroid się powiększa: czy masz problemy z zaparciami? Masz może twarde stolce? Bo to sprzyja powstawaniu/powiększaniu się hemeroidów i bez wyeliminowania przyczyny problemu może być trudniej to zaleczyć.  

Jak odpiszesz na pytania, to coś zaproponuję.


Ad 1. Trochę skłamałem. Jak oglądałem hemoroida w lustrze pod światło to wydawał się być 'biały', zrobiłem zdjęcie i porównałem z tymi wstawionymi tutaj. Kolorem się nie różnią, rozmiarem też nie, chociaż wydaje mi się że leciutko urósł.

Ad 2.  Ja smaruje maścią 2x dziennie, rano po wypróżnieniu i umyciu tyłka i na noc przed spaniem. Czopek raz dziennie przed spaniem.

Ad 3. Nie mam problemów z zaparciami, jestem w stanie codziennie bezproblemowo się wypróżnić.

Wydaje mi się że jestem lekko przewrażliwiony (pierwsza taka sytuacja w życiu).
Pocieszyło mnie, że Twoja kuracja trwała 18dni. W takim razie będę jeszcze stosował maść/czopki przez kolejny tydzień/półtorej tygodnia. 
Jeśli to nie pomoże to chyba będę musiał się wybrać do lekarza...

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, riddle23 napisał:


Ad 1. Trochę skłamałem. Jak oglądałem hemoroida w lustrze pod światło to wydawał się być 'biały', zrobiłem zdjęcie i porównałem z tymi wstawionymi tutaj. Kolorem się nie różnią, rozmiarem też nie, chociaż wydaje mi się że leciutko urósł.

Ad 2.  Ja smaruje maścią 2x dziennie, rano po wypróżnieniu i umyciu tyłka i na noc przed spaniem. Czopek raz dziennie przed spaniem.

Ad 3. Nie mam problemów z zaparciami, jestem w stanie codziennie bezproblemowo się wypróżnić.

Wydaje mi się że jestem lekko przewrażliwiony (pierwsza taka sytuacja w życiu).
Pocieszyło mnie, że Twoja kuracja trwała 18dni. W takim razie będę jeszcze stosował maść/czopki przez kolejny tydzień/półtorej tygodnia. 
Jeśli to nie pomoże to chyba będę musiał się wybrać do lekarza...

Może daj mu jeszcze szansę - przy takim harmonogramie leczenia, to powinien zniknąć. Możliwe, że potrzebuje jeszcze trochę czasu - ja już prawie się poddałam ale po 18 dniach się wchłonął.  Czasami czułam, że już jest mały, czasami że chyba trochę większy (i chciałam się poddać) ale ostatecznie wszystko się wygoiło właśnie po tych 18 dniach. 

Jeżeli chcesz spróbować jeszcze czegoś, to mogę Ci polecić nasiadówkę z ziołami, mój brat miał kiedyś takiego upartego i dużego hemoroida i tym się wyleczył (czopki, maść + nasiadówka).

Nasiadówka: zaparz sobie zioła - rumianek lub korę dębu. Rumianek bardzo łatwo dostać, w każdym markecie jest taki z Herbapolu, a super się nadaje. Zaparzasz sobie rumianek w kubku, tak ze dwie, trzy torebki na raz żeby to był mocny wywar i trzymasz w kubku przykrytym talerzykiem min. 20 minut. Jak już napar przestygnie i ma taką letnią temperaturę, to możesz go przelać sobie do miski (odciśnij do miski też napar z tych torebek, zanim je wyrzucisz), dodaj letniej wody i posiedź w tym tak z 15 minut. 

Lub wersja szybsza ale słabsza od nasiadówki - zaparzasz sobie tego rumianku dwie torebki w małej ilości wody - tak do 100 ml dwie torebki, trzymasz 20 minut pod talerzykiem. Jak już minie 20 minut, to zdejmujesz talerzyk, odciskasz torebki do kubka, żeby wycisnąć jeszcze tę esencję z torebek. I maczasz sobie takie płatki kosmetyczne/kawałki waty w tym naparze i przecierasz sobie tego hemoroida tak często jak możesz. 

To, że już Cię nie boli/nie sprawia dyskomfortu, to już sygnał, że leczenie zaczyna działać. Ale oczywiście - tak jak napisałeś - jeżeli nie przejdzie po 18-20 dniach, to zajrzyj do lekarza. Może zapisze Ci coś mocniejszego na receptę albo coś jeszcze doradzi.

Edytowane przez PannaNerwica
  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...