Skocz do zawartości
Forum

Gdy o tym słyszę to mnie nosi.


Gość sss

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zły, gorzej wkurzony. Niedługo mam mieć wesele mojej siostry , kuzynki. I tu powstaje dylemat, ponieważ ja swej rodziny nie za bardzo lubie. Są bardzo sztuczni,. kuzynostwo nie traktuje mnie zbytnio serio. Nie potrafią nawet przedstawić swoich dziewczyn mi, ostatnio taką szopkę mogłem oglądać na weselu kuzynki, gdzie kuzyn nie odezwał się słowem do mnie tylko razem z dziewczyną coś sobie szeptali, ja siedziałem w ich stoliku. Najlepiej gdyby było jakby mnie w ogóle nie zaprosili, pomijając ślub siostry. Przeciez ja z nimi nie mam kontaktu od kilku lat. O czym ja będę rozmawiał z nimi rozmawiał ?! Nie widze ślubu kuzynki w żaden możliwy sposób... po za tym podejrzewam kpiny na temat mojej dziewczynys

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Gość sss napisał:

O czym ja będę rozmawiał z nimi rozmawiał ?!

A musisz z nimi rozmawiać? Serio pytam, bo ja nie widzę problemu by nie gadać. Mam też kuzyna, który wraz z żoną udają, że mnie nie znają. Gorzej jak obcy ludzie, bo zdarza się, że na weselu z obcymi się do siebie uśmiechamy, potańczymy, a on unika jak ognia. Skoro tak sobie życzy to super, ja mam spokój. To jeśli chodzi o ślub siostry to ona jest najważniejsza i na weselu będzie pełno innych osób do rozmów-prawda? A na kuzynki nie musisz iść, ktoś Cię zmusza?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Wyjaśnij może o czyje w końcu wesele chodzi; Twojej rodzonej siostry, czy siostry ciotecznej (kuzynki)?

Jeśli to wesele rodzonej siostry, to idziesz bez dwóch zdań, jeśli to druga opcja, to możesz się wykręcić, pod jakimś pretekstem, zwłaszcza, że nie czujesz się dobrze w ich towarzystwie, a do tego zawsze trzeba ponieść jakieś koszty.

Zakładając, że to ślub kuzynki, zależy w jakich jesteś z nią stosunkach, bo dla mnie to też dziwne, że aż tak się przejmujesz zachowaniem kuzyna na jakimś weselu i dlaczego mieliby wyśmiewać się z Twojej dziewczyny. Masz jakieś kompleksy?

7 godzin temu, Gość sss napisał:

Przeciez ja z nimi nie mam kontaktu od kilku lat.

Tym bardziej nie musisz tam iść, bo jak sądzę jesteś zaproszony, bo tak wypada. Nie zmuszaj się, co Cię obchodzi, co oni sobie pomyślą, jeśli nie masz z nimi kontaktu. Weź też pod uwagę fakt, że jeśli Twoja rodzina tak bardzo przestrzega tradycji, to gdy Ty będziesz się żenił, to rodzice wypomną Ci, że skoro bywałeś na ich weselach, to trzeba będzie ich zaprosić na Twoje.

Edytowane przez Yonka1717
Odnośnik do komentarza

Dla mnie to wygląda tak że to będzie ślub siostry a będzie tam też kuzynostwo za którym autor, delikatnie mówiąc, nie przepada.

Kilka lat temu mój kuzyn brał ślub, relacje z Ciotką i Jej dziećmi do dzisiaj są dalekie od poprawnych, a co dopiero dobrych. Z domowników zaprosili tylko mnie i brata, jest jeszcze siostra lecz z racji iż ona nie zaprosiła ich na ślub, a że była w momencie zapraszania została zaproszona ,,z grzeczności".

Ja i brat rzecz jasna MUSIMY BYĆ ponieważ... Litania powodów. Gdy napomknęłam iż chciałabym przyjść z osobą towarzyszącą to nie bo nie będzie miejsca, może być tylko na ślubie... Wiadomo że miejsca były no ale to nie moje wesele więc MUSZĘ się dostosować.

W pewnym momencie zawahałam się czy w ogóle iść. W końcu jednak poszłam postanawiając że będę się dobrze bawiła. I tak było w istocie. Podczas gdy kuzynostwo zachowywało się niczym jak na stypie ja bawiłam się bardzo dobrze.

Bo w gruncie rzeczy czy ważne jest czy kogoś lubimy czy nie? To jest, jak sama nazwa wskazuje, wesele a więc sytuacja gdzie idzie się dobrze bawić. A że znajdzie się trochę drętwych osób? Ich życie, Ty idziesz z dziewczyną więc możesz cały czas trzymać się z nią. Poza tym na pewno znajdzie się przynajmniej kilka osób z którymi można nawiązać dobry kontakt.

Odnośnik do komentarza

Cześć sss. Czy ty masz jakis nakaz pójścia na ślub tej kuzynki? Na ślub siostry idź, ale na ślub kuzynki nie musisz jeżeli ich po prostu nie lubisz, nic was nie łączy, nie kontaktujecie się ze sobą. I nie musisz się nikomu tłumaczyć czemu nie chcesz iść na ślub kuzynki. Zawsze możesz mówić że nie masz od długiego czasu kontaktu i dla ciebie ważniejszy jest ślub siostry. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...