Skocz do zawartości
Forum

Zerwane wszystkie wiazadla w prawym kolanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) ponad miesiac temu skoczylam z ogrodzenia I uszkodzilam kolano.z badania Mri wyszlo ze nie mam wiazadel wszystko zerwane.zanim dostalam sie do ortopedy cwiczylam noge by nie zanikly miesnie poniewaz w ogole nie bylam I nie jestem w stanie na niej stanac.kolano ucieka slychac chrupotanie I noga odrazu puchnie do tego pojawiaja sie siniaki.wczoraj bylam na emergency ( mieszkam w Irlandii) po badaniu lekarz spytal czy uprawiam sport odp ze nie a on ze w takim razie nie musze miec ani atroskopii ani rekonstrukcji wiazadel.kazal duzo chodzic na tej nodze o kulach.odp ze nie moge na niej stanac bo tak strasznie boli kolano zreszta ucieka do zewnatrz.odp ze przepisze mi silne leki przeciwbolowe I mam chodzic do tego fizjoterapia I jakos to bedzie...przyszla fizjoterapeutka zobaczyla noge zlapala sie za glowe ale powiedziala ze dostala zalecenie wiec musze pokazac delikatnie chociaz jak chodze.udalo mi sie zrobic z trzy kroki bo bol nie pozwolil na wiecej.zglosilam tez ze przy obciazeniu boli mnie I lewa noga chociaz na nia nie spadlam wiec zrobili rtg I wykazalo ze mam ,, lekko zlamana '' ?.dostalam recepte orteze na lewa I za dwa tyg mam sie zglosic aby zobaczyc czy sie zrosla ale mam chodzic...dzis prawa noga boli mnie juz cala od wewnetrznej strony uda po stope (probowalam chodzic o kulach) jest spuchnieta a palce mam sine ? strasznie sie boje dzwonilam do ortopedy to powiedzial ze wiecej lekow przeciwbolowych mam brac...nie wiem co robic czy sluchac czy lepiej nie stapac na niej...zapisalam sie na prywatna wizyte u innego ortopedy ale mam ja dopiero za dwa tyg ? nigdzie nie znalazlam szybciej.czy doktor ma racje ze nie musze miec operacji? 

Odnośnik do komentarza

Cze niestety z Twojego opisu nie jest łatwo jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Pierwszym celem jest złagodzenie bólu i stopniowe wzmocnienie mięśni (na ile to możliwe) oraz ponowna diagnostyka. W Twoim przypadku mówimy o niestabilności stawu, i kluczowa jest decyzja o jakim stopniu niestabilności mówimy (decyzja doświadczonego lekarza). Zostawię CI link do mojego portalu o rehabilitacji z artykułami na ten temat. Pozdrawia i życzę zdrówka, Przemek.

zwyrodnienie kolana

Niestabilność kolana

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...