Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. W trakcie kontrolnych badań krwi mojego syna (miał wtedy 9 miesięcy) pediatra stwierdził anemię. Parametrami odbiegającymi od normy były: Neut% 22.4% Lymph% 67.7% Hgb 8.6 g/dl Hct 27.5% Mcv 60.4 fl Mch 18.9 pg Rdw-cv 16.9% Plt 579.0 K/ul Żelazo 35 ug/dl wapń 1.41mmol/l Syn przez miesiąc miał podawany syrop Ferrum-lek w dawce pół łyżeczki (około 2.5ml) wraz z pięcioma kroplami Cebionu i dwoma kroplami Innovitum B. Leki były podawane na czczo. Dodatkowo karmiłam dziecko większą ilością mięsa, buraków, owsianki itp. Je aktualnie 5 posiłków uzupełniających oraz mleko z piersi na żądanie. Zauważyłam, że syn zaczął mieć lepszy apetyt. Brak apetytu był jedynym objawem anemii (który wiązaliśmy z ząbkowaniem, poniewaz syn ma już 8 zębów a w trakcie ząbkowania chciał pić tylko mleko z piersi) wraz z łamliwymi paznokciami. W innych aspektach syn jest okazem zdrowia, bardzo szybko się rozwija motorycznie i intelektualnie. Nie zauważyłam żadnych innych niepokojących objawów. Urodził się o czasie przez cesarskie cięcie z powodu zagrożenia zakażeniem wewnatrzmacicznym (miałam leukocytozę), żółtaczka również szybko ustąpiła. Kolejne, kontrolne badanie krwi wykonaliśmy za miesiąc (syn miał 10 miesięcy) i wyniki krwi troszkę się poprawiły, ale bardzo spadł poziom żelaza. Nieprawidłowe parametry z tego badania przedstawiały się następująco: Neut% 23.5% Lymph% 65.8% Hgb 9.8 g/dl Hct 31.6% Mcv 62.6 fl Mch 19.4 pg Rdw-cv 21% Plt 562.0 K/ul Żelazo 13 ug/dl. Wyniki syna bardzo mnie niepokoją, w szczególności spadek żelaza oraz współistniejący nieprawidłowy obraz neutrofili oraz limfocytów, ponieważ reszta wyników nieprawidłowych rozumiem, że wynika z anemii. Czym może być spowodowany taki obraz hematologiczny krwi?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...