Skocz do zawartości
Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problemy z nogami. Jestem 7 miesięcy po drugim porodzie. Od grudnia brałam tabletki antykoncepcyjne cyrazette. Po wybraniu dwóch i pół opakowania zaczęłam czuć kłucie w obu nogach ,wyraźnie czułam , że to żyły. Niestety przez epidemie kontakt z moim ginekologiem w ramach NFZ był niemożliwy więc przerwałam brać te tabletki w połowie marca. Kłucie w nogach ustąpiło ale inne obiawy pozostały. Po wstaniu z pozycji leżącej czuje ból przy pierwszych krokach w stopie i nad kostką . Jest to takie wrażenie jakby po prostu nogi zastygły i po kilku krokach ustępuje. Czuje ,że moje nogi są opuchnięte mimo że na pierwszy rzut oka tego nie widać.Żyły są widoczne pod skórą i widzę też nierówności na powierzchni nogi. Wygląda to tak jakby żyły były trochę nopuchnięte. Podczas kacania także czuje że opuchnięte są łydki. Zdarzylo się kilka razy że żyła wylała pod skórą i to na pewno nie jest zwykły siniak. Mam 28 lat. Nigdy nie miałam takich problemów. Czy to mogą być żylaki albo jakieś zakrzepy?

Odnośnik do komentarza
Gość Kobieto co ty robisz?!

To może być zapalenie żył. Idź do lekarza natychmiast, bo to może być stan zagrożenia życia. Jeśli tak to z antykoncepcji możesz używać tylko mechanicznej lub implant. Idź do lekarza! Albo zadzwoń z rana

Odnośnik do komentarza

Dziewczyno idź szybko do lekarza. Ja np. nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych właśnie z uwagi na moje schorzenie, ale u Ciebie nie ma diagnozy. Musisz się przebadać. W razie czegoś jest wiele metod antykoncepcji, świat się nie zawali. Ja ostatnio używam monitora płodności Afrodyta Smart, który razem z darmową aplikacją na smartfona pokazuje mi wykres mojego cyklu. 

Odnośnik do komentarza

Chciałam się umówić ale teraz tylko teleporada i to dopiero w poniedziałek a  na niej lekarz zadecyduje czy mam przyjść do przychodni. Może dobrze by było umówić się prywatnie na Doppler kończyn dolnych. Na pewno szybciej się to załatwi i będzie wiadomo co tak naprawdę mi jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...