Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia u dziecka


Gość Justyna Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna Agnieszka

Dzień dobry, mam dwuletniego Synka, nasz problem polega na Tym że od półtora miesiąca ma zaparcia. Napina się nawet 15 razy w dniu i za każdym razem na tylko lekko brudnego pampersa. Normalnego stolca zrobi np raz na dwa tygodnie. Podawałam mu dicopeg junior działał np dwa dni że w ogóle się nie napinal i problem później powracal. Często je kaszki firmy nestle i mleko granulowane, ale również kanapki z szynka, zupy, ziemniaki itd. Słodyczy nie je prawie w ogóle. Miał ktoś taki problem i wie jak sobie z tym poradzić? 

Odnośnik do komentarza

A może ma za mało ruchu i wypitej wody? Zamiast  przeczyszczających środków, od których jelita mogą się uzależnić proponuję podawać jakieś probiotyki dla dzieci. Niestety nie wiem jakie są obecnie na rynku, ale warto zapytać pediatry.

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Sprawdźcie, od jakiego wieku dziecko może używać Goko. Wydaje mi się, że od 7 lat, ale nie mam pewności. Tak czy siak - pozycja w kucki, używanie tego za każdym razem i powinniście zdecydowanie widzieć efekty. U nas to pomogło - wcześniej nawet nie byliśmy świadomi tego, że pozycja ma znaczenie. A okazało się, że faktycznie ma...

Odnośnik do komentarza

Stosowałam u córki czopki musujące. Mała miała zaparcia jak poszła do przedszkola czyli w wieku ok 3 lat. Ból brzucha i płacz na porządku dziennym.

Czopki pomogły nam się uporać z zaparciami - podawałam kilka razy, działają już po chwili. Ważne że nie uzależniają a działają miejscowo. Mam w domowej apteczce do tej pory i juz kilka razy się przydały. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...