Skocz do zawartości
Forum

Alergia na własny pot (?)


Gość Ola

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Prawdopodobnie rozpiszę się w tym poście, tak tylko ostrzegam.
Bardzo lubię uprawiać sport, od jakiegoś czasu regularnie chodzę na salę sportową ze znajomymi (chodziłam przed pandemią), jest tylko jeden problem. Za każdym razem gdy uprawiam jakiś sport na moim całym ciele pojawiają się czerwone kropeczki i w niektórych miejscach (okolice szyi i plecy) czuję ciepło i mrowienie (jakby po moim ciele chodziły mrówki). Z tym problemem zmagam się już od gimnazjum, czyli jakieś 7 lat. Bywałam z tym u różnych dermatologów, którzy zawsze przepisywali jakieś maści, które pomagały na inne wysypki. Stwierdzono u mnie azs, jeden dermatolog stwierdził, że prawdopodobnie moja wysypka jest zasługą nadwrażliwości skór i w momencie w którym się stresuje, to moja skóra na to reaguje (przyznam szczerze, że wuefistka w podstawówce była przerażająca), jednak nie rozwiązał mojego problemu. Teraz przed uprawianiem sportu zawsze biorę tabletkę na alergię, po której skóra dalej się zaczerwienia, ale nie czuję dużego dyskomfortu.

Teraz jak już opowiedziałam historię mojego życia czas na pytanie: Czy ktoś z was miał coś podobnego? Jakiś pomysł na pozbycie się tego?

Dodam jeszcze, że miałam badania alergologiczne, które wykazały, że nie jestem uczulona na nic (badania na NFZ, po wyjściu z gabinetu wyszły mi bąble na twarzy) i od dziecka mam na twarzy rumień, który obecnie jakoś mocno mi nie przeszkadza.

Pozdrawiam (cała w kropki po interwałach),
Ola

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...