Skocz do zawartości
Forum

Dziwne myśli i stany przychodzące okresowo


Gość Aleksander

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander

Witam, 

mam taki problem, ze nie wiem czy mam wszystko z głową w porządku. Zwykle jak miałem zagrożenie jak zwykle z matematyki w szkole czy jakiekolwiek problemy to pojawiały sie notorycznie myśli o śmierci i myśli o tym żeby skończyć swoje życie. Teraz szkołę skończyłem, ale nadchodzi matura i te myśli powróciły. Wcześniej przez pewien okres na prawdę byłem zdruzgotany i pod wpływem alkoholu kilka razy chciałem, podciąć sobię żyły. Mam również jednego kolegę który mam wrażenie ma podobne myślenie i też chciałem, żeby zakończył mój żywot, ale jak widać nie dał rady i mówił że mi trochę odbija. Ostatnio również pojawiają się myśli o tym że chciałbym mieć wypadek motocyklowy szybko zginać i mieć spokój z życiem. Jednak na ten moment wiem, że raczej samobójstwa nie popełnię, bo jest lepiej. Czy jest prawdopodobne, że miałem coś w rodzaju depresji? Dodam, że w gimnazjum strasznie się stresowalem szkołą, płakałem po nocach dlaczego nic nie umiem z matematyki i nie mogę mieć spokoju, tylko mam same jedynki. Teraz mam totalnie wywalone na szkołę jak trzeba to sie pouczę no i jak pisałem szkołę skończyłem. Napisane trochę chaotycznie, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Cześć Aleksander, ten problem to depresja połaczona z alkoholem i myślami samobójczymi jest bardzo poważna bo w przypadkach stresu może nawracać. Powinieneś skorzystać z pomocy psychologa i psychiatry. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksander

Nie chce korzystać z pomocy, bo mi się taki stan podoba. Jak sobię popłacze lubię to uczucie ulgi. Chciałbym być chory na głowę bardziej niż jestem, aby mieć spokój z normalnym życiem i utracić kontakt z rzeczywistością. Czasem tak mam, że wymyślam sobię jakaś historię w głowie, najczęściej wypadek i po kilkudziesięciu sekundach czy kilku minutach uświadamiam sobie, np że siedzę w wannie...

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Aleksander, a czemu uważasz że jesteś chory na głowę? czujesz zmęczenie życiem i to nie jest nic dobrego. Ale jeżeli nie skorzystasz z pomocy to płacz sam w sobie tobie pomoże tylko chwilowo, tak jak alkohol. Tylko na chwilę zapomnisz że się źle czujesz ale twój stan, samopoczucie się będzie pogarszało. Oczywiście nikt ciebie na siłę nie zaprowadzi do Psychologa. To twoja decyzja aby się lepiej poczuć. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Aleksander, ty masz PRAWIE 20 lat. Jesteś młody i masz czas na dziewczyny, juz o dzieciach i żonie nie wspomnę. Ucz się, rozwijaj, na razie martwisz sie rzeczami odległymi jak posiadanie dzieci i małżeństwo ? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
2 godziny temu, Gość balotelli napisał:

Nie trzeba mieć żony. Możesz np ruchać dziwki i jeść klefedron z kolegami ?

Wyjątkowo zachęcająca perspektywa dla Aleksandra. Znasz to zapewne z doświadczenia i statystyk ?

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksander

Od 3 dni myślę, tylko o tym jak zginać i teraz się budzę w nocy. Dzisiaj o 3:40 i chyba już nie zasnę. Nie mogę płakać boli mnie czasem głowa i znowu mi ciśnienie skacze. Widzę 2 opcję, albo skończę jako pacjent w psychiatryku, albo mi się uda 

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
7 godzin temu, Gość Aleksander napisał:

Od 3 dni myślę, tylko o tym jak zginać i teraz się budzę w nocy. Dzisiaj o 3:40 i chyba już nie zasnę. Nie mogę płakać boli mnie czasem głowa i znowu mi ciśnienie skacze. Widzę 2 opcję, albo skończę jako pacjent w psychiatryku, albo mi się uda 

Aleksander musi do ciebie dotrzeć że ty tej pomocy potrzebujesz ze strony psychologa i psychiatry. Psychiatra zdecydował by czy potrzebujesz dostawać leki na uspokojenie lub poprawę nastroju. Psycholog stwierdziłby czy potrzebujesz psychoterapii. Nie musisz skończyć w szpitalu psychiatrycznym, ale mógłbyś sie zgodzić na takie wizyty u psychologa bo te stany w jakich się znajdujesz, te które wracają  mogą być na serio niebezpieczne.Masz myśli samobójcze które układają się w historyjki. Prosze cie pięknie z wisienką na wierzchu abyś się zapisał do psychologa lub pogadał z psychologiem szkolnym bo nie napisałeś ile masz lat. Poza tym lubisz sobie wypić, a alkohol się przyczynia do pogłębienia stanów depresyjnych.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksander

Dobra wiem, że raz piszę tak raz tak, ale chyba już jest lepiej. Dzięki wszystkim za rady ? Siema. Przynajmniej się z kimś skontaktowałem w moich problemach dzięki ? I chyba to dzięki temu, że pojeździłem motocyklem również. Pamiętajcie musicie znaleźć pasje(jeśli ktoś to czyta i ma podobny problem)

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine

Więc  jesteś pełnoletni. Jak będziesz miał takie stany gdy będą jakieś kiepskie myśli nawracały to sama jazda motocyklem ci nie pomoże. Mam nadzieję że jak się zajmiesz czymś i odstawisz alkohol to będzie ci łatwiej uporać się z różnego typu negatywnymi myślami. Trzymaj się i uważaj na siebie.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksander

Zbliża się matura, ale generalnie to o niej nie myślałem zbytnio. Teraz to było coś nowego taki jakby lęk przed życiem. Ten CHAD to najczęściej dotyka ludzi inteligentych? Ja powiedziałbym, że jestem przeciętny, ale to nie oznacza, że to mnie nie dotyczy. Rodzice się rozwiedli z 4-5 lat temu, jakoś to przeżyłem już się raczej przyzwyczaiłem. Raczej wcześniej w gimnazjum i wstecz byłem wrażliwym chłopakiem (płakałem czasem o byle co :P), a teraz mam wywalone, uczyłem się tak, żeby zdać w technikum. W gimnazjum miałem ogromne problemy z matematyką, ojciec wtedy kiedy mieszkał z nami (siostra, mama, ja) uczył mnie matmy, a mi się nie chciało uczyć, no i szybko się denerwował to mnie walił po głowie ręką co mnie ostro stresowało. Marichuane paliłem z 5-6 razy w życiu, nie wiem czy to ważne, ale za pierwszym razem mnie zmiotło, że nie mogłem wstać, rękami ruszać i miałem karuzele dookoła głowy. No w technikum to niby mnie większość lubiła, ale bez powodu mnie obrażali tak o bez podstawy (sami nie wiedzieli czemu) w 4 klasie przestali odkąd zaczęło mnie to ich wyzywanie teoretycznie śmieszyć, a może to była moja reakcja obronna, ciężko powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksander

Teraz z ojcem raczej się dobrze dogaduje widzę się z nim 3-4 razy w tygodniu, bo niedaleko mieszka. Raczej stałych znajomych mieć nie będę. Wszystkie znajomości jakie miałem przepadły, a nawet mi to nie przeszkadza, nie chce mieć znajomych i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
2 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

Zbliża się matura, ale generalnie to o niej nie myślałem zbytnio. Teraz to było coś nowego taki jakby lęk przed życiem.

A wcześniej też miałeś takie lęki przed życiem, zdarzały ci się takie momenty?
 

2 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

Rodzice się rozwiedli z 4-5 lat temu, jakoś to przeżyłem już się raczej przyzwyczaiłem. Raczej wcześniej w gimnazjum i wstecz byłem wrażliwym chłopakiem (płakałem czasem o byle co

2 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

Teraz z ojcem raczej się dobrze dogaduje widzę się z nim 3-4 razy w tygodniu, bo niedaleko mieszka.

Sam sobie z tym radziłeś czy chodziłeś do jakiegoś psychologa?
 

2 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

W gimnazjum miałem ogromne problemy z matematyką, ojciec wtedy kiedy mieszkał z nami (siostra, mama, ja) uczył mnie matmy, a mi się nie chciało uczyć, no i szybko się denerwował to mnie walił po głowie ręką co mnie ostro stresowało

Jakie miałeś wtedy kontakty z ojcem? Bałes się go czy się raczej dogadywałeś - poza matmą?
 

2 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

Marichuane paliłem z 5-6 razy w życiu, nie wiem czy to ważne, ale za pierwszym razem mnie zmiotło, że nie mogłem wstać, rękami ruszać i miałem karuzele dookoła głowy.

? ok, a teraz w ogóle nie popalasz czy się zdarza?
 

2 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

No w technikum to niby mnie większość lubiła, ale bez powodu mnie obrażali tak o bez podstawy (sami nie wiedzieli czemu) w 4 klasie przestali odkąd zaczęło mnie to ich wyzywanie teoretycznie śmieszyć, a może to była moja reakcja obronna

Mogła. Olewanie i śmianie się z osób które robią nam przykrość np. obrażanie, jest strategią obronną, pokazywanie że ma się w nosie co o tobie mówią.
 

2 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

Raczej stałych znajomych mieć nie będę. Wszystkie znajomości jakie miałem przepadły, a nawet mi to nie przeszkadza, nie chce mieć znajomych i mieć spokój.

Czemu zakładasz że nowych znajomych nie będziesz miał i czemu nie chcesz ich mieć? Czy na tych znajomościach które przepadły zawiodłeś się czy to te znajomości "umarły śmiercią naturalną"?

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksander

No wcześniej raczej nie miałem takich myśli, załamania bywały, ale nie tak dosadne. "Radziłem" sobie z tym sam mama się pytała dawno temu, ale wtedy nie potrzebowałem pomocy. Paliłem generalnie te 5-6 razy w ciągu ostatniego miesiąca, bo tak wyszło, że jak miałem elekcje to grałem z kolegami z klasy w gry nawet z tym co mnie najbardziej kiedyś wyzywał i wcześniej zrobiłem małą imprezkę w domu i tam przyszło paru kolegów z klasy poznałem tam kolegę tego kolegi co mnie wyzywał i w sumie to on mnie zaprosił na wyjście walnąć wiadro. Raczej większość znajomości umarła śmiercią naturalną. Ja to tak miałem w gimnazjum i technikum, że miałem jednego głównego kolegę i z nim cały czas rozmawiałem, a jak szkoła się kończy to kończy się znajomość. Nie wiem jak będzie z tym kolegą z technikum, ale pewnie tak jak z poprzednim. Ja chyba na prawdę muszę iść do psychiatry oglądałem film nie pamiętam tytułu, ale o schizofreni i praktycznie od razu po tym dostałem taki zastrzyk energii jak bym był po jakiś prochach, myślałem, że coś rozwalę w domu i parskalem śmiechem. Nie mogłem tego zatrzymać to było zbyt silne. Nie wiem co się ze mną dzieję, żeby w nic nie kopnąć czy uderzyć to napinam mięśnie, mamq śpi i siostra też, a ja się wierce jak czubek. Mam też ochotę zacząć krzyczeć. Jak się skupiam na pisaniu tutaj to się uspokajam. W sumie to jak w domu wszyscy śpią to od bardzo długiego czasu mam taki pojedyncze niekontrolowane ruchy, albo aż prawię skaczę. Ale to tylko jak czuję się sam, przy ludziach zachowuję się normalnie. Boję się, żeby te ruchy się nie zaczęły się pojawiać przy ludziach. Brzmi to jak jakaś choroba, nie wiem czy się aż tak nakręcam, nie wiem o co chodzi ze mną. To wszystko co piszę brzmi jak stek bzdur, ale tak się ostatnio czuje. Mierzyłem ciśnienie 167/89 tętno 90 taki przypływ energii, że jprdl a jest 20 po północy.....

Odnośnik do komentarza
Gość Loraine
9 godzin temu, Gość Aleksander napisał:

No wcześniej raczej nie miałem takich myśli, załamania bywały, ale nie tak dosadne. "Radziłem" sobie z tym sam mama się pytała dawno temu, ale wtedy nie potrzebowałem pomocy. Paliłem generalnie te 5-6 razy w ciągu ostatniego miesiąca, bo tak wyszło, że jak miałem elekcje to grałem z kolegami z klasy w gry nawet z tym co mnie najbardziej kiedyś wyzywał i wcześniej zrobiłem małą imprezkę w domu i tam przyszło paru kolegów z klasy poznałem tam kolegę tego kolegi co mnie wyzywał i w sumie to on mnie zaprosił na wyjście walnąć wiadro. Raczej większość znajomości umarła śmiercią naturalną. Ja to tak miałem w gimnazjum i technikum, że miałem jednego głównego kolegę i z nim cały czas rozmawiałem, a jak szkoła się kończy to kończy się znajomość. Nie wiem jak będzie z tym kolegą z technikum, ale pewnie tak jak z poprzednim. Ja chyba na prawdę muszę iść do psychiatry oglądałem film nie pamiętam tytułu, ale o schizofreni i praktycznie od razu po tym dostałem taki zastrzyk energii jak bym był po jakiś prochach, myślałem, że coś rozwalę w domu i parskalem śmiechem. Nie mogłem tego zatrzymać to było zbyt silne. Nie wiem co się ze mną dzieję, żeby w nic nie kopnąć czy uderzyć to napinam mięśnie, mamq śpi i siostra też, a ja się wierce jak czubek. Mam też ochotę zacząć krzyczeć. Jak się skupiam na pisaniu tutaj to się uspokajam. W sumie to jak w domu wszyscy śpią to od bardzo długiego czasu mam taki pojedyncze niekontrolowane ruchy, albo aż prawię skaczę. Ale to tylko jak czuję się sam, przy ludziach zachowuję się normalnie. Boję się, żeby te ruchy się nie zaczęły się pojawiać przy ludziach. Brzmi to jak jakaś choroba, nie wiem czy się aż tak nakręcam, nie wiem o co chodzi ze mną. To wszystko co piszę brzmi jak stek bzdur, ale tak się ostatnio czuje. Mierzyłem ciśnienie 167/89 tętno 90 taki przypływ energii, że jprdl a jest 20 po północy.....

Cześć Aleksander, ze swoimi problemami radziłęś sobie sam i pewne sprawy/uczucia się mogły skumulować u ciebie. Twoja mama dobrze chciała zrobić, ale wyszło jak wyszło. Palenie maryśki z jednej strony może uspakajać, człowiek z czasem staje się obojętny na innych. Po prostu takiej upalonej osobie inni zwisają - mówić najprościej. Dobrze jest mieć jednego dobrego przyjaciela z którym można o wszystkim pogadać. Ale mam wrażenie że można na ciebie łatwo wpłynąć lub jesteś uległy bo również trochę może naiwny w stosunku tych ludzi którzy są do ciebie niemili. Przechodzisz obok tego w sposób jaki wcześniej napisałeś, że śmiałeś się i olałeś. Wiec inni zobaczyli że w sumie pewnie nie ma co ciebie zaczepiać czy obrażac bo tobie zwisają takie zaczepki. To dobra metoda ale nie do wszystkich. Tych kolegów pojedynczych z którymi o wszystkim mogłeś pogadać powinienes utrzymywac kontakt żeby chociaz od czasu do czasu z kimś pogadac, spotkać się i czuć się dobrze w towarzystwie. Nie odrzucaj kolegów tym bardziej tych dobrych bo te znajomości mogą przetrwać lata. Nie zakładaj że z tym kolegą z technikum będzie tak samo, warto mieć przy sobie przyjaciela tym bardziej jeżeli to jedna osoba z która masz dobry kontakt. Nie wiem czy to napewno to, ale z tym napinaniem mięśni możesz miec po prostu nerwicę. To co piszesz to nie stak bzdur. Ale warto abyś poszedł do psychologa. Bo ja uważam że pewne rzeczy gdzieś się w tobie zakumulowały i siedzą w tobie tak że teraz reagujesz jak reagujesz. Też prosze cię abyś nie wyszukiwał jakis chorób u siebie dlatego że zobaczyłeś na filmach czy przeczytałeś. Umów się do psychologa, pogadaj. Bo taka pomoc jest tobie potrzebna. To czy potrzebna by była psychoterapia to już psycholog powinien ci powiedzieć. Ale zapisz się na wizytę, bo u ciebie będą powracały te stany obniżonego nastroju. Sam sobie z tym nie poradzisz. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Aleksander

Filmy oglądam tak z ciekawości, ostatnio mnie zaciekawiły. Wychodziłem z nimi, bo się zaczęliśmy dogadywać teoretycznie i chciałem sobie zajarać ?. Jest taki problem, że ten kolega z technikum mieszka z 15-20km od szkoły :P. Dzięki za rady już Was nie męczę ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...