Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Rosmara

Najlepsze rosliny domowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rosmara

Dziewczyny jakie polecicie dobre rośliny domowe? 

Najlepiej  latwe w pielęgnacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dopi

Palma areca.
Jest najlepszym nawilżaczem powietrza – dwumetrowa roślina wydziela litr wody na dobę!
Jak o nią dbać:
Lubi przestrzeń ( nie znosi potrącania), rozproszone światło, temperaturę pokojowa i stale wilgotną ziemię, czyli pielęgnacja podobna jak w przypadku paprotki.

Odpowiedni nawóz kupisz tutaj https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/kwiaty-domowe-cat-146

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rose

Witam, najlepiej w domu i najłatwiej pielęgnuje się Draceny, Aloes, Paprotki, Bluszcz. Jeżeli chodzi o takie rośliny które oczyszczają powietrze to te które już wymieniłam oraz Skrzydłokwiaty, Bluszcz (tutaj trzeba pamiętać że bluszcz może powodować wilgoć tak samo jak ten bluszcz na zewnątrz domu który amortyzuje wilgoć w ziemi i rośnie właśnie w miejscach wilgotnych, zacienionych jednak dobrze poprowadzony wygląda niesamowicie pięknie), Epipremnum złociste i Sansewieria oraz Zielistka Sternberga to najpopularniejsze rośliny które chyba każdy kiedyś miał w domu, Areka, Filodendron, Fikusy, Asparagus gęstokwiatowy, Trzykrotka i Begonia najczęściej jako piękny kwiat ozdabiający przed domami lub na balkonach lub parapetach. Warto też mieć Miętę oraz Kocimiętkę (mięta cytrynowa) która można tak samo dodawać do różnorodnych napojów, ale można również kilka listków dodawać także do rosołu dla lepszego trawienia. Naturalna posadzona Mięta i Kocimiętka wspaniale smakują gdy jest upał i chce się pić, więc można zrobić wodę z kostkami lodu, cytryną oraz właśnie świeżymi listkami Mięty 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie lubie kwiatków i tego typu dupereli, hoduje sobie na parapecie zioła jak bazylia, oregano, koperek itd - pachna pieknie i jeszcze przydaja sie w kuchni :D

Edytowane przez Czikka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agata

Aloes i anginka.Są ładnie I praktyczne,bo pomagają na wiele dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika

Palma bambusowa I palma areka najlepiej oczyszczają powietrze.Ja lubię moje drzewko szczęścia.Dostalam od koleżanki do nowego mieszkania.Jest ładne i naprawdę przynosi mi szczęście. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ada

Najłatwiejsze w utrzymaniu są chyba paprotki. Fajnie wyglądają I wydzielają duzo tlenu,więc dzialają jak naturalne nawilzacze powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tekteme

No własnie u mnie paprotki nie są takie łatwe do utrzymania w dobrym stanie. Mam wrazenie, ze mam w domu zbyt suche powietrze i przez to paprotki są w złym stanie... Nawet w łazience nie wyglądają ladnie.

Ze swojej strony polecam

juki

draceny 

storczyki

kaktusy

https://niemczewscy.pl/ -  świetne jest to centrum ogrodnicze. Powinni Wam tam doradzić odpowiednie rośliny do domu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość doriska

Dostałam storczyka pocztą kwiatową i nie jest wymagający w uprawie 🙂 Pięknie zdobi parapet, także polecam jak ktoś nie ma ręki do kwiatów, z tym sobie bezproblemowo poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...