Skocz do zawartości
Forum

Najlepsze rosliny domowe


Gość Rosmara

Rekomendowane odpowiedzi

Palma areca.
Jest najlepszym nawilżaczem powietrza – dwumetrowa roślina wydziela litr wody na dobę!
Jak o nią dbać:
Lubi przestrzeń ( nie znosi potrącania), rozproszone światło, temperaturę pokojowa i stale wilgotną ziemię, czyli pielęgnacja podobna jak w przypadku paprotki.

Odpowiedni nawóz kupisz tutaj https://sklep.poradnikogrodniczy.pl/kwiaty-domowe-cat-146

Odnośnik do komentarza

Witam, najlepiej w domu i najłatwiej pielęgnuje się Draceny, Aloes, Paprotki, Bluszcz. Jeżeli chodzi o takie rośliny które oczyszczają powietrze to te które już wymieniłam oraz Skrzydłokwiaty, Bluszcz (tutaj trzeba pamiętać że bluszcz może powodować wilgoć tak samo jak ten bluszcz na zewnątrz domu który amortyzuje wilgoć w ziemi i rośnie właśnie w miejscach wilgotnych, zacienionych jednak dobrze poprowadzony wygląda niesamowicie pięknie), Epipremnum złociste i Sansewieria oraz Zielistka Sternberga to najpopularniejsze rośliny które chyba każdy kiedyś miał w domu, Areka, Filodendron, Fikusy, Asparagus gęstokwiatowy, Trzykrotka i Begonia najczęściej jako piękny kwiat ozdabiający przed domami lub na balkonach lub parapetach. Warto też mieć Miętę oraz Kocimiętkę (mięta cytrynowa) która można tak samo dodawać do różnorodnych napojów, ale można również kilka listków dodawać także do rosołu dla lepszego trawienia. Naturalna posadzona Mięta i Kocimiętka wspaniale smakują gdy jest upał i chce się pić, więc można zrobić wodę z kostkami lodu, cytryną oraz właśnie świeżymi listkami Mięty ?

Odnośnik do komentarza

No własnie u mnie paprotki nie są takie łatwe do utrzymania w dobrym stanie. Mam wrazenie, ze mam w domu zbyt suche powietrze i przez to paprotki są w złym stanie... Nawet w łazience nie wyglądają ladnie.

Ze swojej strony polecam

juki

draceny 

storczyki

kaktusy

https://niemczewscy.pl/ -  świetne jest to centrum ogrodnicze. Powinni Wam tam doradzić odpowiednie rośliny do domu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...