Skocz do zawartości
Forum

Nie mogę się pozbyć trądziku!


Gość zzbb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , za parę dni kończę 24 lata a nadal zmagam się z trądzikiem. Odkąd sięgam pamięciom pryszce zaczęły się u mnie od 9 roku życia , pamiętam że jeden wyskoczył mi pod nosem a drugi na czole i problem się zaczął rozprzestrzeniać. W wieku 11 lat miałam pełne czoło pryszczy używałam różnych preparatów i nic nie pomagało , W wieku 14-16 problem dotykał brode i nos. Nie ukrywam że byłam prześladowana  w szkole , szykanowana , wyśmiewana i poniewierana. W poprzednim roku brałam lek Tetralysal parę miesięcy i w szybko pięknie zeszło ale jedna stresowana sytuacja życiowa czyli zostałam skrzywdzona przez chłopaka którego kochałam i problem się nawrócił. Czyli to może być pryczyną to że nie radzę sobie ze stresem? Bo zawsze nie radziłam sobie ze stresem , byłam wrażliwa  i lękliwa. Przez te pryszcze płacze i nie mogę na siebie patrzeć .Mam cere mieszaną. Obecnie mam stany depresyjne bo nie mam przyjaciół , nie mam dla siebie lepszego życia , przeżywam moje życie bardzo. A jeśli chodzi o słodycze to był kiedyś taki okres że nie jadłam.I nadal problem był. Ja już nie wiem co mam zrobić!!!! Odechciewa mi się życia przez to wszystko! ? 

Odnośnik do komentarza
Gość Kosmetyki naturalne

NA trądzik składa się wiele czynników. Stres odżywianie, brak snu, hormony. Wszyscy to wiemy mniej lub bardziej, niestety nie nad każdym aspektem udaje nam się panować. Kluczem do sukcesu oraz w tej walce jest dobór odpowiednich kosmetyków oraz ich prawidłowe i systematyczne używanie. I pomimo powszechnie znanych technik oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie trzeba coś więcej wiedzieć na ten temat.

1.OCZYSZCZANIE:  nieważne czy robimy demakijaż czy nie, czy jestes kobietą czy  mężczyzną to musisz wieczorem umyć twarz wodą i produktem oczyszczającym. Najlepiej robić to dwukrotnie i dwa razy dziennie a więc rano i wieczorem. Tu nie ma idealnego środka bo sami musimy znaleźć produkt, który najbardziej polubi nasza skóra, przy czym odradzam drogeryjne żele do mycia, one zbyt mocno wysuszają naszą skórę a nie tędy droga. Najlepiej używać naturalnych i jak najbardziej delikatnych produktów oczyszczających nawet przy cerze tłustej. I dwóch różnych. Jeśli masz trądzi to sróbuj zaopatrzyć się w to mydło https://papieriszklo.pl/pl/p/MYDLO-DZIEGCIOWE-NA-PROBLEMY-SKORNE/81   , jest naturalne i leczy skórę ze zmian trądzikowych ale tez łuszczycowych. Dziegieć jest wogóle genialny, trochę zapomniany i mało stosowany w kosmetologi z racji może na zapach (?), zapach tych kosmetyków jest bardzo specyficzny, ale naprawdę można się w nich zakochać już po krótkim stosowaniu. Dosłownie czynią cuda.

2. TONIZOWANIE, coś co raz robimy a raz nie. A  o to chodzi aby dokładnie oczyszczać twarz (co wiąże sie z naruszeniem warstwy lipidowej naskórka) a potem przywrócić skórze tą naturalną barierę. W tym celu właśnie stosuje się tonik. Tylko UWAGA, zapomnij o drogeryjnych tonikach, one wszystkie mają fatalny skład, bazują na alkoholu i po prostu wysuszają skórę. Kup sobie jakis hydrolat naturalny, bardzo polecam różane bo woda różane jest naprawdę wspaniała dla skóry twarzy, zmniejsza zaczerwienienia, nawilża. Hydrolat nie posiada zbędnych dodatków. Zerknij na przykład na ten produkt https://papieriszklo.pl/pl/p/ROZA-HYDROLAT-EKOLOGICZNY/89.

3. Po tych dwóch ważnych zabiegach czas na aplikację serum i kremów. Ale zaufaj mi, to oczyszczanie jest podstawą pielęgnacji. I częstotliwość. Po toniku możesz nałożyć jakies lekkie (tylko nieolejowe) serum do twarzy. Nie obciążaj skóry ciężkimi kremami, możesz nawet zakończyć wieczorną pielęgnację na serum (plus krem pod oczy) jeśli cera nie wymaga dodatkowego nawilżenia. I najważniejsze, stosuj produkty naturalne bo twoja skóra wymaga delikatnej pielęgnacji, nie inwazyjnej, zaopiekuj się nią jakby była chora i potrzebowała dwa razy więcej troski. Nie wysuszaj jej. 

Mydło dziegciowe powinno przynieść sporą poprawę twojej skórze, jestem pewna. 

Używaj też glinki co drugi dzień, to zwykły tani proszek o ogromnych właściwościach oczyszczających. Na przykład ta niebieska glinka https://papieriszklo.pl/pl/p/GLINKA-NIEBIESKA%2C-ajeden/103

 

 

Odnośnik do komentarza

Hej, też miałam problem z trądzikiem, nie miałam żadnego pomysłu jak się go pozbyć, lecz znajoma poleciła mi - https://tinyurl.com/Derminaxx , po zrobieniu 6cio-miesięcznej kuracji pozbyłam się trądziku, lecz wiadomo ważna jest też dieta i zdrowy tryb życia (sport, aktywność fizyczna), ja również do tego się zastosowałam, nie tylko do samego preparatu, lecz jeśli ci pomoże, daj znać!, pozdrawiam i powodzenia, wszystko jest do naprawienia ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...