Skocz do zawartości
Forum

Gość m...x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ósmy miesiąc przyjmuje tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe. Niestety ze względu na brak powszechnej dostępności tabletek od przepisanego mi producenta, co trzy miesiące zmieniała się firma tabletek, które przyjmowałam (przez pierwsze trzy miesiące tabletki, których nazwy nie pamiętam, potem Axia Conti, teraz Vixpo). Nigdy nie zdarzyło mi się zapomnieć o przyjęciu tabletki, czasami zdarzają mi się 2-3-godzinne rozstrzały czasowe jeśli chodzi o stała godzinę ich przyjmowania. Ostatni stosunek odbył się 14 marca (przy czym zazwyczaj nie dochodzi do wytrysku wewnątrz). Tydzień później dostałam krwawienia z odstawienia (w ciągu 1-2 dni od przyjęcia tabletki placebo) i po skończeniu blistra od razu przystąpiłam do nowego (moje pierwsze opakowanie Vixpo). Kolejne krwawienie z odstawienia poprzedzone było brunatnym plamieniem w tygodniu poprzedzającym przyjęcie tabletek placebo, jednak nie wzbudziło to moich szczególnych podejrzeń. W tym cyklu sytuacja jest podobna ale bardziej nasilona. W okolicach 19. tabletki z blistra pojawiły się charakterystyczne miesiączkowe bóle, jednak podczas przyjmowania tabletek jeszcze nigdy nie wydawały się tak dokuczliwe. Następnego dnia doszło do tego nieznaczne brunatne plamienie, mdłości i odbijanie się. Dziś jestem na 21. tabletce, oprócz powyższych objawów zauważam też znaczny obrzęk dolnej części brzucha. Dodam również, że ze względu na panującą na świecie sytuację, zmienił się mój tryb życia. Od 8 tygodni pracuje i studiuje zdalnie z domu, jednak rozpoczęłam w tym okresie aktywność fizyczną i ćwiczę ok 4 razy w tygodniu, czasem nawet 5. Co mogą oznaczać te objawy i skąd może wynikać ich nasilenie (czy mój stres z nimi związany może je nasilać?)? Czy w grę wchodzi ciąża?

Odnośnik do komentarza
Gość porada

Dziewczyno nie truj się Zobacz, źle się czujesz, po co ci to. Ja mam monitor płodności w formie mini mikroskopu i do tego aplikację na telefon. Wyznaczanie owulacji odbywa się na podstawie badania ze śliny. To jest taka sama skuteczność, co hormony, tylko trezba zachować regułę, ale w końcu przy pigułkach też musi być

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...