Skocz do zawartości
Forum

Wypadanie włosów


Gość Martyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Martyna

Od ponad 1.5 roku borykam się z nadmiernym wypadaniem włosów. Najgorzej jest przy myciu.. za każdym razem muszę czyścić odpływ ponieważ wyciągam garść włosów. Z mojej grubej kity została cienka kiteczka. 

Na moje włosy stosowałam już chyba wszystko. Miałam zabiegi mezoterapii skóry głowy po których nie widziałam ani jednego pozytywnego efektu stosowałam już chyba wszystkie dostępne wcierki szampony i suplementy na rynku. Ostatnio z polecenia znajomej pojechałam do trychologa po czym Pani po zbadaniu mojej skóry głowy stwierdziła ze żadnego zapalenia nie ma włosy odrastaja ale ja widzę że te co odrastaja zaraz wypadają (zauważyłam ze wypada mi więcej wlosow krótszych tych świeżo odrostnietych niż dłuższych tych starszych) bardzo dużo włosów wypada z taka mała biała albo żółta kuleczka. Zastanawiam się czy są to cebulki ponieważ często masujac się po głowie czuje je i bardzo dużo ich wyciagam.  Pani trycholog zrobiła wielkie oczy jak jej o tym powiedzialam. wysłała mnie na badania hormonalne tarczycowe oraz płciowe po czym okazało się że wyniki są bardzo dobre. 

Włosy zrobily się słabe delikatne cienkie takie dzieciece skóra głowy jest bardzo wrażliwa nawet po delikatnym pociągnięciu sprawia mi to ból oraz mam garść włosów w dłoni. 

Ja już załamuje ręce na moje włosy może ktoś miał podobna sytuację lub jest w stanie doradzic co zrobić ? doprowadza mnie to do depresji tym bardziej że zawsze niejedna osoba zazdrościłam mi włosów a teraz wyglądam jak by mnie prąd kopnął ?

Błagam pomóżcie ?

Odnośnik do komentarza

Ja po ciąży jak zaczęłam zabezpieczać się pigułkami to prawie wyłysiałam ? niestety musiałam kurację przejść do końca, ale teraz już od pół roku zabezpieczam się diafragmą dopochwową i włosy powoli wracają do kondycji pz przed ciąąż i kuracji

Odnośnik do komentarza
Gość Grażyna Bania
W dniu 29.07.2022 o 01:44, Gość Gaika47 napisał:

Przy poważnych schorzeniach oczywiście, że należałoby od razu do lekarza iść. Chociaż jeśli to niedobory to takie suplementacje jak ta MErz Spezial mogą pomóc coś niecoś

zgadzam się, te suplementacje to nie leki żeby eliminowac choroby

Odnośnik do komentarza

W okresie chemioterapii, czy problemów takimi chorobami jak łysienie plackowate to możecie w takim razie wybrać się do https://perukikrakow.pl/peruki-kielce aby jak najlepiej ją dobrać pod swoje potrzeby. W mojej ocenie zdecydowanie warto się wybrać jeśli chcesz je przymierzyć i jednak skonsultować się z profesjonalną stylistką, także co do samej pielęgnacji. To bardzo dobra opcja aby czuć się pięknie i odzyskiwać pewność siebie. Pozdrawiam serdecznie, zdrówka ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć, przy problemie nadmiernego wypadania włosów warto zawsze zrobić morfologię krwi, aby wykluczyć wpierw niedobory żelaza, bądź niedoczynność tarczycy. W przypadku poprawnych wyników badań, wypadanie włosów może być związane z złą dietą i niedoborami mikro bądź makro elementów, więcej o przyczynach i leczeniu można doczytać w poniższym artykule https://leki.pl/poradnik/nadmierne-wypadanie-wlosow-przyczyny-i-leczenie/

Odnośnik do komentarza

Witam po kuracji antybiotykowej miałam bardzo duży problem, włosy leciały mi garściami. Od kilku tygodni  stosuję peodukty które Mnie polecla  fryzjerka która cierpi na niedoczynność tarczycy ... kazała suplementować    siarkę organiczną ponieważ Siarka wpływa na wzrost włosów, przyspieszając go, jednocześnie hamując ich nadmierne wypadanie oraz  szampon konopny z biotyną i ekstraktem skrzypu polnego od Pharmazis i wysłała po niego do Konopnej Farmacji u nas w Poznaniu tam też dostałam ta siarke bez dodatków chemiczych które moga nam zaszkodzić  !!  Poszukacie ich sklep bez problemu w sieci jak nie szukacie tych produktów u siebie w miescie . Szampon bogaty jest w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, B1, B2, B6, C i E, kwas fitynowy, D-pantenol i prowitaminę B5, przeznaczony do zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów. Szampon przyspieszył wzrost włosów! włosy zaczeły mi szybciej rosnąć . Efekty są dla mnie bardzo zadowalające :))) Przestały mi wypadać włosy o jakieś 70% już po 2 tygodniach a rosły nowe po 4 tygodniach ? Mam mnóswto małych włosków i rośnie mi "nowa" grzywka ? Sama przetestowałam i moge polecić wszystkim którzy chca poprawić kondycję włosów i troszkę je zagęścić. Ale zaznaczam, że efekt jest jak się jest WYTRWAŁYM I SYSTEMATYCZNYM ! Dlaczego? Dlatego, że włosy sa martwe i cokolwiek stosując poprawiamy te "nowe włosy" :)) Więc cierpliwości ?Witam po kuracji antybiotykowej miałam bardzo duży problem, włosy leciały mi garściami. Od kilku tygodni  stosuję peodukty które Mnie polecla  fryzjerka która cierpi na niedoczynność tarczycy ... kazała suplementować    siarkę organiczną ponieważ Siarka wpływa na wzrost włosów, przyspieszając go, jednocześnie hamując ich nadmierne wypadanie oraz  szampon konopny z biotyną i ekstraktem skrzypu polnego od Pharmazis i wysłała po niego do Konopnej Farmacji u nas w Poznaniu tam też dostałam ta siarke bez dodatków chemiczych które moga nam zaszkodzić  !!  tu to znadziecie https://konopiafarmacja.pl/ jak nie szukacie tych produktów u siebie w miescie . Szampon bogaty jest w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, B1, B2, B6, C i E, kwas fitynowy, D-pantenol i prowitaminę B5, przeznaczony do zapobiegania nadmiernemu wypadaniu włosów. Szampon przyspieszył wzrost włosów! włosy zaczeły mi szybciej rosnąć . Efekty są dla mnie bardzo zadowalające :))) Przestały mi wypadać włosy o jakieś 70% już po 2 tygodniach a rosły nowe po 4 tygodniach ? Mam mnóswto małych włosków i rośnie mi "nowa" grzywka ? Sama przetestowałam i moge polecić wszystkim którzy chca poprawić kondycję włosów i troszkę je zagęścić. Ale zaznaczam, że efekt jest jak się jest WYTRWAŁYM I SYSTEMATYCZNYM ! Dlaczego? Dlatego, że włosy sa martwe i cokolwiek stosując poprawiamy te "nowe włosy" :)) Więc cierpliwości ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...