Skocz do zawartości
Forum

Skóra swędzi, a nie ma powodu


Rekomendowane odpowiedzi

Swędzi mnie skóra, głównie na udach. Byłem u dermatologa - stwierdził, że to zwykł świąd i przepisał Fenistil. Wcześniej próbowałem hydrokortyzon i klotrimazol. Nic a nic to nie pomogło, a mam tak już od lutego. Internista zlecił badania krwi, moczu i kału. Wszystko prawidłowo. Zmieniłem chemię do mycia, zmieniłem chemię do prania, łóżko wyprałem, zmieniłem całą pościel na nową. Mam też strupy, żona od miesiąca to ma. Internista przepisał różne leki przeciwhistaminowe, od zwykłej cetyryzyny po bilastynę. Dodatkowo maść krotamiton i maść na te jakby ukąszenia 3w1. Dodatkowo używam mydła siarkowego i chemię dokładnie spłukuję. Pomaga jakoś zwykłe nasmarowanie się najzwyklejszym kremem, ale to tylko na chwilę. Dzisiaj położyłem ciepłego laptopa na uda i zaczęło mnie swędzieć. Przeczosów świerzbowych nie mam. Głównie uda swędzą, chociaż te krosty / strupy mam na piszczelach i klatce. Nie jem nic nowego ani nic nowego nie używam. Ubrania są dokładnie wypłukane. Mam jednak kota, który wychodzi, ale regularnie raz na 3-4 miesiące jest odrobaczany i kąpany co miesiąc. Kot nie śpi w pościeli. Dosłownie zwariuje z powodu świądu... Żona zaczyna się drapać dopiero wtedy kiedy jestem obok niej.

Odnośnik do komentarza

Witam,ja mam od miesięcy co jakiś czas swędzenie tak jakby punkcików z przodu ramion.Nie widać nic a swędzi parę minut co jakiś czas.Badania krwi dobre,usg brzucha idealne,Lekarze nie wiedzą co to.Dodam że po kąpieli czasem też swędzi mnie ciało czasem i 15 min.Cukrzycy też nie mam ani łuszczycy.Ramiona swędzą mnie rzadko ale bez względu na kąpiel.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...