Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Jaro

Skóra swędzi, a nie ma powodu

Rekomendowane odpowiedzi

Swędzi mnie skóra, głównie na udach. Byłem u dermatologa - stwierdził, że to zwykł świąd i przepisał Fenistil. Wcześniej próbowałem hydrokortyzon i klotrimazol. Nic a nic to nie pomogło, a mam tak już od lutego. Internista zlecił badania krwi, moczu i kału. Wszystko prawidłowo. Zmieniłem chemię do mycia, zmieniłem chemię do prania, łóżko wyprałem, zmieniłem całą pościel na nową. Mam też strupy, żona od miesiąca to ma. Internista przepisał różne leki przeciwhistaminowe, od zwykłej cetyryzyny po bilastynę. Dodatkowo maść krotamiton i maść na te jakby ukąszenia 3w1. Dodatkowo używam mydła siarkowego i chemię dokładnie spłukuję. Pomaga jakoś zwykłe nasmarowanie się najzwyklejszym kremem, ale to tylko na chwilę. Dzisiaj położyłem ciepłego laptopa na uda i zaczęło mnie swędzieć. Przeczosów świerzbowych nie mam. Głównie uda swędzą, chociaż te krosty / strupy mam na piszczelach i klatce. Nie jem nic nowego ani nic nowego nie używam. Ubrania są dokładnie wypłukane. Mam jednak kota, który wychodzi, ale regularnie raz na 3-4 miesiące jest odrobaczany i kąpany co miesiąc. Kot nie śpi w pościeli. Dosłownie zwariuje z powodu świądu... Żona zaczyna się drapać dopiero wtedy kiedy jestem obok niej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość claire

Spróbuj zasięgnąć opinię innego dermatologa, brać leki razem ze stosowaniem maści. Być może maści nie są dobrze dostosowane do tego co się dzieje z twoją skórą. Może to też być coś co stosujesz w diecie.
Poczytaj:
https://www.mp.pl/interna/table/B16.1.34-1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość beata

Witam,ja mam od miesięcy co jakiś czas swędzenie tak jakby punkcików z przodu ramion.Nie widać nic a swędzi parę minut co jakiś czas.Badania krwi dobre,usg brzucha idealne,Lekarze nie wiedzą co to.Dodam że po kąpieli czasem też swędzi mnie ciało czasem i 15 min.Cukrzycy też nie mam ani łuszczycy.Ramiona swędzą mnie rzadko ale bez względu na kąpiel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...