Skocz do zawartości
Forum

Gość k...7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z prośbą o pomoc. Od kilku miesięcy często jest mi smutno nie mam na nic siły. Wydaje mi się, że jestem najgorszy. Często też jestem zdenerwowany z byle powodu ale próbuje trzymac wszystko w sobie aby nikomu nie sprawiać problemów. Przez jakiś czas jakos sobie z tym radzilem poprzez wyladowanie tego kopaniem i uderzaniem w poduszki itp. Kiedy bylem pod 2 tygodniowa kwarantanna przez 3 dni sie samookoleczalem i wydawalo mi sie, ze to pomoga lecz przestalem. Nie wiem jak wytlumaczyc do końca to, co się ze mna dzieje po prostu wszyatko jest mroczne i ma najciemniejsze barwy. Ogolnie w tym roku mam 15 lat i dwoch przyjaciol ktorych wydaje mi sie ze tylko denerwuje. Ciagle staram sie byc jak najlepszy dla wszystkich ale chyba cos mi nie wychodzi. Chcialbym zniknac z tego swiata i zeby kazdy o mnie zapomnial. Myslalem kilkukrotnie o samobojstwie ale konczylo sie na tym ze nie chcialem sprawiac nikomu przykrosci. Nie chce wygadywac sie bliskim osobom aby o mnie nie myslaly, nie przejmowaly sie. Raz jedynie powiedzialem o tym dla mamy i powiedzialem ze chcialbym sie widziec z psychologiem ale wydarla sie na mnie ze gdyby mnie zagonila na pole to by depresje poprzechodzily. Kiedys to nie bylo depresji (nic o depresji nie wspominalem). Wydaje mi sie ze zycie ani nic nie ma sensu, ze nie ma po co sie starac. Kazdy czlowiek to robot. Kazdy jest pusty i taki sam w moich oczach. Oprocz mojej kuzynki ktora jest dla mnie najwazniejsza. Po prostu wszystko mbie przytlacza i nie moge tego zniesc. Nie wiem czy jest to powazny problem ale ja nie moge sobie juz z tym radzic sam.

Odnośnik do komentarza

Witaj, powinieneś koniecznie umówić sie na wizytę do psychologa. Nie wiem czy w obecnej sytuacji Koronawirusa w szkołach można się łączyć z psychologami szkolnymi, ale jako osoba nieletnia musisz mieć pozwolenie od rodzica na taki udział w wizycie u psychologa. Jeżeli miałbyś możliwość porozmawiania z psychologiem szkolnym to już nie. Na wizytach rodzic, albo osoba z rodziny, osoba najbliższa jak np. babcia musi być z tobą abyś był pod opieką osoby dorosłej. Możesz tez skorzystać z innej opcji i dopóki nie można pójść do psychologa nawet tego szkolnego to można zadzwonić na 800 080 222 to jest bezpłatny numer dla osób z problemami takimi jakie masz, możesz też zadzwonić pod numer 116111 to jest telefon dla młodzieży i dzieciaków z problemami. Jeżeli masz myśli samobójcze, nie możesz się zwrócić do rodziców o pomoc to zadzwoń tam bezpłatnie. Tutaj na ABC Zdrowie też możesz napisać bezpośrednio do lekarza z prośbą o pomoc ponieważ masz myśli samobójcze i nie masz wsparcia w domu.Również powinieneś byc pod kontrolą i psychologa i myślę psychiatry w związku z samookaleczeniem się. To jest dla ciebie bardzo niebezpieczne mimo że chwilowo możesz czuć się lepiej. Skorzystaj z telefonów i zadzwoń bezpłatnie, albo napisz tutaj do lekarza. Spróbuj też jeżeli jest szansa aby porozmawiać z psychologiem szkolnym lub jeżeli masz w szkole jakiegoś nauczyciela z którym dobrze żyjesz też porozmawiaj. Nauczyciel jako pedagog powinien z tobą porozmawiać i pomóc ci. Może ktoś jeszcze z rodziny mógłby z tobą udać się na wizytę u psychologa? Pzdr

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Gość k...7 napisał:

Ciagle staram sie byc jak najlepszy dla wszystkich ale chyba cos mi nie wychodzi.

A ile razy starałeś się być najlepszy sam dla siebie? Czy pomyślałeś żeby dla siebie robić więcej niż dla innych?

Zgadzam się, że potrzebujesz w tej chwili nie tylko psychologa ale tez psychiatry, który wystawiłby receptę na antydepresanty. Masz prawdo podobnie młodzieńczą depresję i strasznie mi przykro, że mama Cię tak potraktowała. Czy masz w rodzinie inną dorosłą osobę, która jest bardziej przychylną (babcia, rodzeństwo)?

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...