Skocz do zawartości
Forum

Czy joga pomoże schudnąć?


Gość NotMe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 163 cm wzrostu, 16 lat i ważę 67,7 kg (aż głupio się przyznać, że tak się spasłam). 

Od dawien dawna myślę aby zacząć ćwiczyć, ale nawet najmniej wymagające ćwiczenia dla początkujących mnie wykańczają po kilku sekundach (zapomniałam dodać, że mam astmę, ale to mnie nie usprawiedliwia w żaden sposób w nie ćwiczeniu ? ). Dzisiaj pobrałam aplikację do ćwiczenia jogi i próbowałam wykonać kilka ćwiczeń i w sumie było to nawet przyjemne.

ALE

Nie zawsze to co przyjemne jakkolwiek działa. Czy ćwicząc regularnie jogę dałabym radę schudnąć? Jeśli tak, to czy osiągnęła bym swoją wymarzoną wagę conajmniej 58 kg (z tego co ostatnio się dowiedziałam to powinnam ważyć 49 - 52 kg, ale w takie cuda nie wierzę).

I czy będę musiała przestrzegać do tego jakiejś bardzo rygorystycznej diety? Bardzo słabo u mnie z przestrzeganiem czegokolwiek, a mama w tym w żaden sposób nie pomaga, dlatego mam bardzo łatwy dostęp do czekolady, a na obiad jem czasami pizzę. 

W ostatnich dniach jednak staram się jakoś ograniczać kalorie. Jem mniej ale nie regularnie i nie zawsze jest to coś zdrowego (bo po prostu nic takiego w domu nie mam, a nawet jeśli są składniki to gotować nie potrafię).

Czy sama joga w takiej sytuacji coś zdziała? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość Esterra

Ja schudłam odstawiając tabletki antykoncepcyjne, zaczęłam zdrowo się odżywiać, zostałam mamą i po porodzie zabezpieczam sie diafragma dopochwową- nie truje organizmu a dobrze chroni, również przed infekcjami no i regularnie praktykuje jogę

Odnośnik do komentarza

Joga wzmacnia ciało, a także je rzeźbi, więc na pewno pomoże w poprawie Twojej sylwetki. Jeśli chcesz schudnąć, może spróbuj dodatkowo siłowni (z odpowiednim planem treningowym), albo zajęć typu tabata? U mnie to zdało egzamin, przy jednoczesnym stosowaniu diety. Sama chodzę do CT Gościnna https://www.goscinna.com/ 3-4 razy w tygodniu. Odkąd zaczęłam, moje ciało się znacząco zmieniło na plus ?

Odnośnik do komentarza

Jest wiele miejsc, na których mozna znaleźć ciekawe ćwiczenia z jogi ?Małgosia Mostowska na YT. Jeśli nie przeszkadza Ci angielski, to polecam na YT też kanały: Yoga by Candace, Yoga with Adriene.

Na poczatek równiez polecam kupić wygodną matę plus recznik do cwiczeń:

https://drbacty.com/

Jeśli chodzi o mnie to sprawdził mi się ten od dr Bacty ?

Odnośnik do komentarza

Jako właścicielka szkoły jogi, polecam następujące ćwiczenia, które pomogą w procesie odchudzania:

Surya Namaskar (Salute to the Sun) - to sekwencja 12 asan, które pobudzą krążenie, rozgrzeją mięśnie i zwiększą wydolność organizmu. Regularne wykonywanie Surya Namaskar pozwoli spalić kalorie i utrzymać zdrową wagę ciała.

Paschimottanasana (Forward Bend) - to pozycja, w której pochylamy się do przodu i staramy się dotknąć palcami stóp. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie brzucha, uda i łydek, a także poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm.

Naukasana (Boat Pose) - to pozycja, w której unosimy nogi i tułów, tworząc kształt łodzi. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie brzucha i dolnej części pleców, poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm.

Bhujangasana (Cobra Pose) - to pozycja, w której podnosimy górną część ciała, podpierając się rękami. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie pleców, ramion i klatki piersiowej, a także poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm.

Dhanurasana (Bow Pose) - to pozycja, w której trzymamy stopy i unosimy górną część ciała, tworząc kształt łuku. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie pleców, ramion i nóg, a także poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm.

Chaturanga Dandasana (Four-Limbed Staff Pose) - to pozycja, w której utrzymujemy ciało w pozycji deski, opierając się tylko na palcach i ramionach. Ćwiczenie to wzmacnia mięśnie ramion, klatki piersiowej i brzucha, a także poprawia trawienie i przyspiesza metabolizm.

Więcej na https://flywithbakasana.pl/

Pamiętaj, że regularne wykonywanie tych ćwiczeń wraz z odpowiednią dietą i stylem życia może pomóc w procesie odchudzania. Jednak przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...