Skocz do zawartości
Forum

Gość c...9

Rekomendowane odpowiedzi

Mój szwagier był lunatykiem w wieku dorosłym.Prcowal jako mechanik samochodowy.W nocy wstawał i naprawial samochód(we śnie)w sypialni ni.Wygladalo to tak: zdejmowal pierzynę z tesciow,kładł na podłodze,brał klucz francuski,wchodził.pod lozko i naprawial.Nastepnie wychodził,przykrywał ich i szedł spać.Rano nic nie pamiętał. Robił to.czesto.Tescie to zlekcewazyli i zamiast go leczyć załatwili mu inną pracę i śmiali się.z niego.Komisja woiskowa podeszła do tego.powaznie i skierowała go do szpitala psychiatrycznego na obserwację.Nastepnie dano mu kat.D czyli niezdolny do służby wojskowej.Na tym woisko sprawę zamklo.A on i teście też.Wszyscy byli zadowoleni ale do czasu.Poszedl do pracy,w czasie przerwy śniadaniowej w szatni popełnił samobójstwo przez powiedzenie Chłop 2m wzrostu powiesił się na.klamce szafki.ubraniowej na wys.110cm na pasku założona na szyje.Opisałem to wg.wiadomosci,które posiadam.Tescie i on mogli mi wszystkiego nie mówić.Moje pytania są takie: 1)czy on mógł to zrobić lunatkujac?(usnął w szatni i nie wiedział co czyni).2)ponieważ jest to choroba dziedziczna to cży mogą coś takiego zrobić moją żona(jego siostra)lub wnuki(jej dzieci?Czy istnieje takie prawdopodobieństwo?

Odnośnik do komentarza

Witaj, tutaj jest trochę na temat lunatykowania własnie z ABC Zdrowie. Jest opisane że jest to zaburzenie dziedziczne ale może występować też przez przyczyny środowiskowe. I co ważniejsze jest w artykule napisane że czynniki fizjologiczne mogą być przyczyną lunatykowania. Wśród nich są zaburzenia psychiczne, ataki paniki. Natomiast czynniki środowiskowe to są np. m.in. leki ) neuroleptyki, środki nasenne i uspokajające :
https://portal.abczdrowie.pl/lunatykowanie
https://www.medme.pl/artykuly/somnambulizm-przyczyny-i-leczenie-sennowloctwa,69487.html
Jeżeli pański szwagier miał inne problemy np.psychiczne które nakładały się na lunatykowanie, a o których pan nie wie to być może cos sie wydarzyło co spowodowało że szwagier tak postapił. Lunatycy moga robic różne rzeczy,bardzo ryzykowne gdy lunatykują, mogą próbowac otwierać i wychodzić przez okna czy prowadzić auto i t.p. Co do dziedziczenia to nie jest powiedziane że w przypadku szwagra i pańskiej żony (siostry szwagra) to jest dziedziczne. Warto się zorientować czy w rodzinie szwagra i żony już występowały sytuacje gdzie najbliższe osoby z rodziny cierpiały na Somnabulizm - lunatykowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...