Skocz do zawartości
Forum

Czy mogę starać się o zaświadczenie, że stan zdrowia nie pozwala na noszenie maseczek?


Gość z...0

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja mogę starać się o zaświadczenie,że stan zdrowia nie pozwala na noszenie maseczek?Mam nadciśnienie,znacznie powiększone serce,guzy na tarczycy i poprostu się duszę,jest mi słabo,momentalnie mam zawroty głowy,buzia cała jak ogień.Od momentu noszenia maseczek nie dam rady wyjść z domu,gdyż się duszę.W sobotę pojechałam z córką do sklepu,zakupy udało się zrobić,niestety do kasy już córka poszła sama,musiałam wyjść ,bo czulam, że zemdleje.Pytam o zaświadczenie,gdyż w razie kontroli policji chciałbym móc się czymś okazać,żebym nie miała ...dalszych problemów(a są niestety)proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli masz przeciwwskazania do noszenia maseczki to wg. wytycznych nie musisz jej nosić i nie potrzebujesz zaświadczenia (nie jest wymagane).

strefa-zdrowie.com
https://www.strefa-zdrowie.com/odzywianie - informacje na temat: działanie witamin, mikroelementów wartości odżywczych.
https://www.strefa-zdrowie.com/ziola - atlas ziół - zastosowanie ziół, działanie ziół, opisy, przeciwwskazania.
https://www.strefa-zdrowie.com/przepisy - pomysły na zdrowe przepisy.
https://www.strefa-zdrowie.com/zywnosc - zawartość składników odżywczych (witamin minerałów i innych) w produktach spożywczych.

Odnośnik do komentarza

Nie wierze, że ktoś nie może nosic maseczki bawełnianej. Te medyczne, chińskie faktycznie trudno przepuszczają powietrze, ale w bawełnianych oddycha się całkiem dobrze. Jestem w niej / zmieniam/ przez kilka godzin dziennie, z różnymi chorobami, również serca i nie jest żle. Chodzi przecież o to, żeby chronic siebie i innych. Nie wiemy, czy nie jesteśmy nosicielami.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Gość Jan napisał:

Nie wierze, że ktoś nie może nosic maseczki bawełnianej. Te medyczne, chińskie faktycznie trudno przepuszczają powietrze, ale w bawełnianych oddycha się całkiem dobrze. Jestem w niej / zmieniam/ przez kilka godzin dziennie, z różnymi chorobami, również serca i nie jest żle. Chodzi przecież o to, żeby chronic siebie i innych. Nie wiemy, czy nie jesteśmy nosicielami.

Polecam wpierw leczenie na głowe

Odnośnik do komentarza
Gość Jan, ale nie dzban
2 godziny temu, Gość Jan napisał:

Nie wierze, że ktoś nie może nosic maseczki bawełnianej. Te medyczne, chińskie faktycznie trudno przepuszczają powietrze, ale w bawełnianych oddycha się całkiem dobrze. Jestem w niej / zmieniam/ przez kilka godzin dziennie, z różnymi chorobami, również serca i nie jest żle. Chodzi przecież o to, żeby chronic siebie i innych. Nie wiemy, czy nie jesteśmy nosicielami.

Nie wierzę, Jan i dzban w jednym.

Jak Ci powiedzą, że być może Twój bąk być może kogoś zatruje, to też wsadzisz się korek w cztery litery?

Zachowaj dystans, a będąc w przestrzenii otwartej pozwól człowiekowi żyć.

Dla wielu osób noszenie siedliska patogenów na twarzy jest groźniejsze niż wyimaginowana możliwośc zarażania bezobjawowgo (przypominam, że zachowujemy dystans!)

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.04.2020 o 17:58, Gość z...0 napisał:

Czy ja mogę starać się o zaświadczenie,że stan zdrowia nie pozwala na noszenie maseczek?Mam nadciśnienie,znacznie powiększone serce,guzy na tarczycy i poprostu się duszę,jest mi słabo,momentalnie mam zawroty głowy,buzia cała jak ogień.Od momentu noszenia maseczek nie dam rady wyjść z domu,gdyż się duszę.W sobotę pojechałam z córką do sklepu,zakupy udało się zrobić,niestety do kasy już córka poszła sama,musiałam wyjść ,bo czulam, że zemdleje.Pytam o zaświadczenie,gdyż w razie kontroli policji chciałbym móc się czymś okazać,żebym nie miała ...dalszych problemów(a są niestety)proszę o odpowiedź.

Dla osób, które nie mogą nosić maseczek polecam przyłbice lub półprzyłbice, zawsze lepsze to niż nic. Obecne przepisy nie przewidują braku osłony nosa i ust. Moim zdaniem w Pani sytuacji najlepiej się sprawdzi przyłbica - nie utrudnia oddychania. Niektórzy mówią, że nie ma sensu ich nosić, ale proszę spojrzeć na przyłbicę pod światło po jej użyciu i samemu ocenić. 

Odnośnik do komentarza

Tak zgłoś się do swojego lekarza poproś o zaświadczenie jak masz problemy zdrowotne  i opiszesz  jak na ciebie wpływa to maskowanie że na samą myśl o założeniu tego robi ci się niedobrze  Teraz z rejestracji można dostać telefon do swojego lekarza  . Napewno ci wystawi. A jak nie to można sobie też samemu wystawić  że noszenie maski jest przeciwwskazane że względów zdrowotnych. I podpisać się  z data urodzenia. Ja mam od lekarza a teraz wyczytałam że e wg kodeksu cywilnego  ar 97 chyba pamiętam możemy sami też wystawi.c Taki dokument. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Precz z anty-covid

W świetle obecnych przepisów, tylko małe dzieci i osoby chore psychicznie mogą nie zasłaniać ust i nosa. Jeżeli nie masz zaświadczenia o ubezwłasnowolnieniu, to masz obowiązek zasłaniania twarzy. Jeżeli się dusisz w maseczce to nie biegaj w niej albo poradx się lekarza- mogą to być dolegliwości natury psychicznej.

Odnośnik do komentarza
W dniu 31.01.2021 o 11:33, Gość Precz z anty-covid napisał:

W świetle obecnych przepisów, tylko małe dzieci i osoby chore psychicznie mogą nie zasłaniać ust i nosa. Jeżeli nie masz zaświadczenia o ubezwłasnowolnieniu, to masz obowiązek zasłaniania twarzy. Jeżeli się dusisz w maseczce to nie biegaj w niej albo poradx się lekarza- mogą to być dolegliwości natury psychicznej.

Ja mam astmę o średnim nasileniu i też się duszę. Raczej nie wynika to z psychiki, tylko z gorszej wydolności płuc. Mimo tego noszę maskę, na powietrzu bawełnianą, a w sklepie czy autobusie FFP2. Nie jest to łatwe, zwłaszcza, że noszę okulary i dochodzi problem parowania szkieł, ale jak już się ustabilizuje oddech to można wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Gość Krdoktor
W dniu 4.06.2020 o 23:13, Gość Jan napisał:

Nie wierze, że ktoś nie może nosic maseczki bawełnianej. Te medyczne, chińskie faktycznie trudno przepuszczają powietrze, ale w bawełnianych oddycha się całkiem dobrze. Jestem w niej / zmieniam/ przez kilka godzin dziennie, z różnymi chorobami, również serca i nie jest żle. Chodzi przecież o to, żeby chronic siebie i innych. Nie wiemy, czy nie jesteśmy nosicielami.

Nosicielami głupot chyba puknij się porządnie w ten pusty swój łeb 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...