Skocz do zawartości
Forum

Nie widzę sensu życia - jak mam sobie poradzić?


Gość m...3

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Martyna, mam 16 lat. Nie wiem co się dzieje! Mam myśli samobójcze, nie widzę sensu życia i czuje się samotna. Moi rodzice prawie w ogóle ze mną nie rozmawiają. Każda rozmowa z moją mamą kończy się kłótnią, a mój tata pracuje albo pije prawie nigdy nie ma go w domu. Czuje się nie potrzebna ! Nie mam żadnych przyjaciół, a jak już mam to z czasem okazuje się że są oni fałszywi i wredni wobec mnie z każdej strony. Moja jedyna przyjaciółka z którą przyjaźniłam się o dziecka po rozwodzie swoich rodziców wyprowadziła się i od tego czasu nie mamy żadnego kontaktu. A każda próba kończy się niepowodzeniem. Straciłam zamiłowanie do muzyki i śpiewania co jest moją pasją , nauka też mi idzie gorzej. Proszę o pomoc nie daje sobie rady. Nie mam żadnej zaufanej osoby w życiu. Nawet sobie już nie ufam.

Odnośnik do komentarza

Witaj Martyna, masz 16 lat i jesteś w wieku dorastania kiedy zazwyczaj młodym ludziom cięzko się dogadać z dorosłymi, i tak samo jest z rówieśnikami. Ciężko znaleźć towarzystwo które nam pasuje, przyjaciół którzy nas wysłuchają bo zazwyczaj każdy ma jakieś swoje problemy, życie które jest dla niego na pierwszym miejscu. Dlatego radziłabym tobie wizytę u psychologa. Dlatego ponieważ masz myśli samobójcze, po drugie abyś mogła porozmawiac o wszystkich swoich problemach czyli o tym że z mamą się nie dogadujesz i kłócisz, a tata pije i nie masz z nim o czym rozmawiac bo nie ma go w domu więc także nie ma go jako ojca. Być może masz w tej chwili depresję bo nie wiesz jak sobie z tą sytuacją poradzić. Ale to musi stwierdzić psycholog. Poza tym myślę że też wizyta u psychologa mogłaby cię nakierować na to co dalej mogłabyś robić w życiu, czym się zajmować żebyś nie stała w miejscu. Takie rzeczy powinnaś "przegadać" na wizycie u psychologa. W życiu też jest tak że czasami starzy przyjaciele mają też swoje problemy, życie i czasami nie da się utrzymać kontaktu bo każdy musi się skupić na sobie. Ty ma sz 16 lat więc się uczysz. Skup się na tym czego byś się chciała dalej uczyć, pomyśl nad tym co byś chciała robić w przyszłości, postaw sobie jakiś cel do zrealizowania. Najpierw jeden. A później kolejne. Pomyśl tez co cie zawsze interesowało, np. języki obce, malarstwo, muzyka, granie na jakimś instrumencie muzycznym. Może chciałabyś się takich rzeczy nauczyć. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Martynko> jesteś mądrą dziewczyną, skoro napisałaś tutaj. Przykro mi z powodu trudnej sytuacji. W twoim wieku miałam niemal identyczną. Ojciec pił, a mama żyła jego piciem i każda próba normalnej rozmowy kończyła się kłótnią. Dziś jestem osobą zadowoloną z życia, bo walczyłam sama o siebie.

Gdy tylko będzie możliwość udaj się do szkolnego psychologa i poproś o pomoc. W tej chwili jedyne co możesz zrobić to zadzwonić pod nr dla młodzieży, dla osób z myślami samobójczymi. Poza tym skupiaj się na sobie, ale nie na tym czego nie chcesz, nie lubisz i co Cię boli, ale czego byś chciała. Myśl natrętnie co CHCESZ, jakie masz pragnienia i marzenia, ustaw sobie jakieś cele w życiu, to ważne.

I pisz do nas gdy czujesz się samotna, porozmawiamy z Tobą.

Edytowane przez Javiolla

"Twoją rzeczywistą i ostateczną prawdą jest sposób, w jaki przeżywasz swoje życie, a nie idee, w które wierzysz"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...