Skocz do zawartości
Forum

Czy to tylko nerwica?


Gość Kamila

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam 20 lat od półtora roku mam nerwice i lekka depresje. Stres jest niestety nieodzowna czescia mojego życia. Wcześniej chodziłam na terapie ale teraz z powodu koronawirusa nie moge. Od jakiegoś czasu zauważyłam że bardzo latwo sie męczę. Nawet niewielkie czynności takie jak pójście na dłuższy spacer z psem albo basen sprawiaja ze jestem senna i od razu po powrocie musze sie położyc spać. Niestety po drzemce ten stan nie przechodzi. Najgorzej jest dzien po takim wysiłku. Rano bardzo ciezko jest mi wstać, czuje straszne wyczerpanie przez wiekszosc dnia. Jestem senna, czesto towarzyszy mi przyspieszony puls i bole głowy. Pogarsza sie takze moj wzrok, nie mam ochoty ani siły nic robic. Najchętniej caly dziej bym leżała, nie chce mi się czasami nawet odzywac. Jednak pomimo silnego zmeczenia i sennosci bardzo ciezko jest mi zasnac. Dopiero następnego dnia czuje sie normalnie. Czy jest to reakcja organizmu na przewlekly stres? Mój psychiatra powiedział ze ludzie z duza iloscia stresu nie regenerują sie tak szybko jak zwykly człowiek. Ale żeby to bylo do az takiego stopnia? Moze powinnam zrobic jakies badania? W tamtym roku miałam badana krew- glukoza i tarczyca w normie. 

Odnośnik do komentarza

Witaj Kamila, oczywiście że to może być stres. Stres działa na naszą psychikę i co za tym idzie pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Jeżeli stres jest przewlekły, trwa bardzo długo, dochodzi depresja i leki to senność i zmęczenie może się jak najbardziej pojawiać. Zastanawiam się czy to nie kwestia także leków i ich oddziaływania na twój organizm o ile dostałaś jakieś od psychiatry np. na uspokojenie. Bo każdy organizm inaczej reaguje na leki w tym antydepresanty. Jeżeli dopiero zaczęłaś jakieś brać lub przestawiasz się na inne leki to możesz mieć takie objawy. Pzdr

Odnośnik do komentarza

Drodzy użytkownicy, na forum i w zyciu codziennym najgorsza jest nadgorliwość. Kazdy, wierszem czy z błędami, może napisac tutaj  o swoim problemie i dostać opinię od osób innych które miały/mają podobne problemy.Mozna pisać do lekarzy, psychologów tutaj na ABC Zdrowie. W danych wątkach  każdy ma prawo do napisania swojej opinii,podzielenia się doświadczeniami, tym bardziej osoby który miały/mają z nimi do czynienia lub które chorowały na jakąkolwiek chorobę i mogą powiedzieć jakie objawy mieli/maja. Jeżeli ktoś ma problemy, a nie ma z kim pogadać to piszcie z każdym problemem jak nie tu to na Psychologii.  Jak ktoś uważa że ludzie wstawiający tutaj swoje opinie i próbujący pomóc powinni mieć tytuł lekarza to sami nie powinni się udzielać na forum bo to jest wtedy bardzo niedobra maniera. Dużo zdrowia. Pzdr.

Odnośnik do komentarza

Jak zauważono kazdy może tutaj napisać. Nie oceniaj ludzi przez domysły. Może i odważnie odpisałam ale nie postawiłam diagnozy. Nikt kto nie jest lekarzem nie powinien tego robić. Jeszcze raz podkreślam, każdy kto wie cokolwiek/ lub przeżył stan podobny do Kamili może podzielic się tutaj opinią ze swojego doświadczenia. Jeszcze raz, jeżeli jesteś lekarzem możesz rządać od innych aby tobie ujawniali "merytorycznie" jakie im lekarze postawili diagnozy. Zwróć uwagę na to że są osoby z wieloma chorobami i każdy lekarz potrafi zdiagnozować zupełnie co innego. Każdy tutaj - nie lekarz- chce pomóc ze swojego doświadczenia, przeżyć bo pewne rzeczy są własnie najlepiej znane, nawet jeżeli chodzi o kwestie doświadczeń, odczuć po lekach psychotropowych lub na uspokojenie. Są też tutaj osoby które pracują z osobami chorymi a nie muszą być lekarzami. I uważam że mają prawo do opini. A to czy te opinie się tobie podobają to już twój problem. Także daj spokój bo nie każdy będzie pisał tak jak się tobie podoba. Kazdy pisze o problemie, a jeżeli chcesz tak bardzo nadgorliwie sortować ludzi i stawiac swoje warunki jak kto ma pisać, to daj spokój. Stop Off Top Here. Miłego dnia dla wszystkich forumowiczów. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...