Skocz do zawartości
Forum

Skutery elektryczne - hit czy kit?


Gość andrzej94

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule tematu. Co myślicie? Gdzie kupić, ile się ładuje, realny koszt utrzymania i ile wytrzyma akumulator? Najlepiej jakby się wypowiedziała osoba, która posiada taki skuter, ale temat wciąż dość niszowy, także chetnie wysłucham opinii kogoś z zewnatrz

Odnośnik do komentarza

mam taki skuter prawie rok (kupiony na wakacje 2019) i jeszcze nic się nie zepsuło, wszystko chodzi tak jak należy, a w sezonie używałam praktycznie codziennie jako dojazd do pracy tam i z powrotem. To tak odnosnie kosztów utrzymania, bo co tu więcej napisać, cięzko ocenić ile kosztuje ta energia, którą używam do ładowania, rachunki wcale się nie zmieniły. Baterie mają określoną żywotnosć i będzie to napisane na stronie sklepu w którym kupujesz. Tak samo czas ładwania będzie się różnił w zależności od modelu. Ja swój kupiłam w sklepie iamelectric.

Odnośnik do komentarza
Gość andrzej94

Skuter kupiony i sprawuje się świetnie. Myślałem, że ładowanie będzie uciążliwe, ale mi spokojnie wystarcza na parę dni, naprawdę mało jeżdżę. Kupiony przeze mnie skuter to model "Hawk". Świetna jest ta myśl, że nie trzeba napełniać baku. Czy taniej to zobaczymy dopiero na rachunku ? Polecam.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PatrycJa133 napisał:

Zwykłe skutery mało palą, załóżmy 4 litry/100, cene dajmy 4.5 za litr, to mamy 18 zł za 100 km, więc trzeba sporo przejeździć aby się zwróciło z samego paliwa. Należy natomiast do tego doliczyć też wizyty u mechanika i wszelakie naprawy za spalinowe skutery. O skuterach elektrycznych mówi się, że są bezawaryjne.

Ale akumulator siada po 2 latach. Koszt jego wymiany jest równy cenie zakupu nowego skutera. Lepiej wtedy wyrzucić gdzieś stary skuter  niż go wymieniać i kupić nowy. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.08.2020 o 22:11, PatrycJa133 napisał:

Nie koniecznie, w sklepach można dokupić akumulatory nowe i nie widzę powodu dla którego kupno drugiego skutera miałoby być lepsze. a większość tych skuterów na litowych akumulatorach pozwoli przejechać ok 70 000 km

Chyba 700 km. Potem jego pojemność spada radykalnie.

Koszt wymiany akumulatora niestety jest kosmiczny.

Odnośnik do komentarza

Jeżdżę na skuterach elektrycznych od kilku lat, na początku na hulajnogach i w planach mam kupno auta elektrycznego. Generalnie polecam wszystkim kto pyta, zakup skutera to prawdopodobnie mój najbardziej udany zakup. Oczywiście samochód musi być, skuterem samochodu nie zastąpisz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...