Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość andrzej94

Skutery elektryczne - hit czy kit?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej94

Tak jak w tytule tematu. Co myślicie? Gdzie kupić, ile się ładuje, realny koszt utrzymania i ile wytrzyma akumulator? Najlepiej jakby się wypowiedziała osoba, która posiada taki skuter, ale temat wciąż dość niszowy, także chetnie wysłucham opinii kogoś z zewnatrz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam taki skuter prawie rok (kupiony na wakacje 2019) i jeszcze nic się nie zepsuło, wszystko chodzi tak jak należy, a w sezonie używałam praktycznie codziennie jako dojazd do pracy tam i z powrotem. To tak odnosnie kosztów utrzymania, bo co tu więcej napisać, cięzko ocenić ile kosztuje ta energia, którą używam do ładowania, rachunki wcale się nie zmieniły. Baterie mają określoną żywotnosć i będzie to napisane na stronie sklepu w którym kupujesz. Tak samo czas ładwania będzie się różnił w zależności od modelu. Ja swój kupiłam w sklepie iamelectric.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pan

Polecam skuter elektryczny, nie są wcale przereklamowane. Omijasz korki, nie szukasz miejsca parkingowego. Jeżeli kogoś stać to polecam kupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej94

Ok. Nowośc na rynku te skutery, więc chciałem się zapytać. A jak to wygląda z rejestracją? Skutery mają homologacje normalnie jak spalinowe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej94

To ciekawa sprawa, nie wiedziałem. Kupię jakiś skuter elektryczny z tego sklepu na pewno, gdzieś w przyszłym tygodniu. Bardzo spodobał mi się temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej94

Skuter kupiony i sprawuje się świetnie. Myślałem, że ładowanie będzie uciążliwe, ale mi spokojnie wystarcza na parę dni, naprawdę mało jeżdżę. Kupiony przeze mnie skuter to model "Hawk". Świetna jest ta myśl, że nie trzeba napełniać baku. Czy taniej to zobaczymy dopiero na rachunku 🙂 Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość andrzej94

Póki co śmiga bez zarzutów :) Dla mnie osobiście brak kosztów to największy plus, czuję się jak na rowerze. wsiadasz - jedziesz - nic cię to nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr

Po jakim czasie skuter się zwróci? Zakładając, że spalinowy o podobnych osiągach kupię dużo taniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwykłe skutery mało palą, załóżmy 4 litry/100, cene dajmy 4.5 za litr, to mamy 18 zł za 100 km, więc trzeba sporo przejeździć aby się zwróciło z samego paliwa. Należy natomiast do tego doliczyć też wizyty u mechanika i wszelakie naprawy za spalinowe skutery. O skuterach elektrycznych mówi się, że są bezawaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bronsky
2 godziny temu, PatrycJa133 napisał:

Zwykłe skutery mało palą, załóżmy 4 litry/100, cene dajmy 4.5 za litr, to mamy 18 zł za 100 km, więc trzeba sporo przejeździć aby się zwróciło z samego paliwa. Należy natomiast do tego doliczyć też wizyty u mechanika i wszelakie naprawy za spalinowe skutery. O skuterach elektrycznych mówi się, że są bezawaryjne.

Ale akumulator siada po 2 latach. Koszt jego wymiany jest równy cenie zakupu nowego skutera. Lepiej wtedy wyrzucić gdzieś stary skuter  niż go wymieniać i kupić nowy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie koniecznie, w sklepach można dokupić akumulatory nowe i nie widzę powodu dla którego kupno drugiego skutera miałoby być lepsze. a większość tych skuterów na litowych akumulatorach pozwoli przejechać ok 70 000 km

Edytowane przez PatrycJa133

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Patryk Porebski

Skutery elektryczne to przede wszystkim komfort jazdy i pracy silnika, do tego jazda ekologiczna bez spalin. Za to sie placi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość
W dniu 12.08.2020 o 22:11, PatrycJa133 napisał:

Nie koniecznie, w sklepach można dokupić akumulatory nowe i nie widzę powodu dla którego kupno drugiego skutera miałoby być lepsze. a większość tych skuterów na litowych akumulatorach pozwoli przejechać ok 70 000 km

Chyba 700 km. Potem jego pojemność spada radykalnie.

Koszt wymiany akumulatora niestety jest kosmiczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...