Skocz do zawartości
Forum

Co to? AZS? Grzybica? Egzema?


Gość Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu mam zmiany na skórze piersi. Z początku były czerwone, łuszczyly się, teraz są jakby bardziej żółte. Ciągle mnie swędzą. Podobne zmiany pojawiły mi się też po obu bokach ciała (biodra, brzuch) . Świąd jest naprawdę uporczywy, a zmiany nieestetyczne. Byłam u ginekologa, od wewnątrz jest wszystko ok. Byłam też u dermatologa, który nie stwierdził jednoznacznie co to, przepisał maść sterydowa na noc i nawilżająca na dzień oraz specjalny żel do mycia. Stosowalam regularnie 3 tyg. Nie pomogło, jedynie świąd sie zmniejszył. Aktualnie nie stosuje  niczego. Myję skórę w płynie pod prysznic  hipoalergicznym biały jeleń. Płyn do płukania prania również hipoalergiczny. Proszę o pomoc, wręcz błagam..

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Gość jaska 34 napisał:

 Wyglada na to ze mialam podobny problem. Napisz sobie na adres lekarz.ginekolog@onet.pl tam uzyskasz bezplatna konsultacje od ktoregos z lekarzy ktorzy udzielaja konsultacje w czasie epidemii. Ja tez tam uzyskalam pomoc. Opisz tam dokładnie problem pozostaw nr telefonu kontaktowy aby lekarz mogl sie z tobą skontaktować i otrzymasz pomoc

Dzięki. A co pomogło ci na te zmiany? I czym one były spowodowane? U mnie jest to bardzo swedzace, szczególnie po kąpieli, ciężko to zniesc. Staram się nie pocierać skóry gdy ja osuszam i nie stosuje niczego co by mogło ja podrażnić. Leki od dermatologa nie pomogły gdy byłam jeszcze przed epidemia no i nie wiem co mam robić. Na piersiach są bardziej jakby zażółcone, natomiast te przy biodrach są czerwone. 

Odnośnik do komentarza

Mam bardzo suchą skórę co jest skutkiem AZS.  Do pielęgnacji - smarowania czy mycia używam emolientów dedykowanych do suchej i atopowej skóry. Ważne żeby stosować je systematycznie a nie tylko wtedy gdy objawy nasilają się. Na co dzień do mycia używam żel do mycia 2w1 z exomega control, który super pielęgnuje moją skórę, nawilża ją i chroni. Łagodzi również swędzenie

Odnośnik do komentarza
Gość JustynaP
W dniu 11.03.2021 o 21:43, Gość Marta napisał:

Mam bardzo suchą skórę co jest skutkiem AZS.  Do pielęgnacji - smarowania czy mycia używam emolientów dedykowanych do suchej i atopowej skóry. Ważne żeby stosować je systematycznie a nie tylko wtedy gdy objawy nasilają się. Na co dzień do mycia używam żel do mycia 2w1 z exomega control, który super pielęgnuje moją skórę, nawilża ją i chroni. Łagodzi również swędzenie

@Marta ja też znam te emolienty bo stosujemy je u córki, która ma zdiagnozowane AZS. Tego żelu nie znam, ale my do mycia używamy płynu  "kojąca kąpiel". Bardzo dobrze nawilża skórę i zmniejsza świąd, który potrafi bardzo dokuczać zwłaszcza w nocy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...