Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Weronika

Co to? AZS? Grzybica? Egzema?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Weronika

Witam, od dłuższego czasu mam zmiany na skórze piersi. Z początku były czerwone, łuszczyly się, teraz są jakby bardziej żółte. Ciągle mnie swędzą. Podobne zmiany pojawiły mi się też po obu bokach ciała (biodra, brzuch) . Świąd jest naprawdę uporczywy, a zmiany nieestetyczne. Byłam u ginekologa, od wewnątrz jest wszystko ok. Byłam też u dermatologa, który nie stwierdził jednoznacznie co to, przepisał maść sterydowa na noc i nawilżająca na dzień oraz specjalny żel do mycia. Stosowalam regularnie 3 tyg. Nie pomogło, jedynie świąd sie zmniejszył. Aktualnie nie stosuje  niczego. Myję skórę w płynie pod prysznic  hipoalergicznym biały jeleń. Płyn do płukania prania również hipoalergiczny. Proszę o pomoc, wręcz błagam..

spacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Weronika
1 godzinę temu, Gość jaska 34 napisał:

Wyglada na to ze mialam podobny problem. Napisz sobie na adres lekarz.ginekolog@onet.pl tam uzyskasz bezplatna konsultacje od ktoregos z lekarzy ktorzy udzielaja konsultacje w czasie epidemii. Ja tez tam uzyskalam pomoc. Opisz tam dokładnie problem pozostaw nr telefonu kontaktowy aby lekarz mogl sie z tobą skontaktować i otrzymasz pomoc

Dzięki. A co pomogło ci na te zmiany? I czym one były spowodowane? U mnie jest to bardzo swedzace, szczególnie po kąpieli, ciężko to zniesc. Staram się nie pocierać skóry gdy ja osuszam i nie stosuje niczego co by mogło ja podrażnić. Leki od dermatologa nie pomogły gdy byłam jeszcze przed epidemia no i nie wiem co mam robić. Na piersiach są bardziej jakby zażółcone, natomiast te przy biodrach są czerwone. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lola

CBD z konopi działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie, do tego poprawia jakość skóry... Polecam wejść na stronkę Canapharm, znajdziesz coś dla siebie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta

Mam bardzo suchą skórę co jest skutkiem AZS.  Do pielęgnacji - smarowania czy mycia używam emolientów dedykowanych do suchej i atopowej skóry. Ważne żeby stosować je systematycznie a nie tylko wtedy gdy objawy nasilają się. Na co dzień do mycia używam żel do mycia 2w1 z exomega control, który super pielęgnuje moją skórę, nawilża ją i chroni. Łagodzi również swędzenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość JustynaP
W dniu 11.03.2021 o 21:43, Gość Marta napisał:

Mam bardzo suchą skórę co jest skutkiem AZS.  Do pielęgnacji - smarowania czy mycia używam emolientów dedykowanych do suchej i atopowej skóry. Ważne żeby stosować je systematycznie a nie tylko wtedy gdy objawy nasilają się. Na co dzień do mycia używam żel do mycia 2w1 z exomega control, który super pielęgnuje moją skórę, nawilża ją i chroni. Łagodzi również swędzenie

@Marta ja też znam te emolienty bo stosujemy je u córki, która ma zdiagnozowane AZS. Tego żelu nie znam, ale my do mycia używamy płynu  "kojąca kąpiel". Bardzo dobrze nawilża skórę i zmniejsza świąd, który potrafi bardzo dokuczać zwłaszcza w nocy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...