Skocz do zawartości
Forum

Brak jednej górnej dwójki


Gość Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem osobą z nietypowym przypadkiem a mianowicie po prawej stronie nie wyrosła mi dwójka, zamiast tego posiadam dwie trójki po prawej stronie (jedna stała, która jest na miejscu dwójki zaraz obok niej mleczna) Mleczna nadal sie trzyma i jest w dobrym stanie (mam 15 lat) a z powodów estetycznych nadal jej nie wyrwałam. Mam krzywe zęby i wiem że bede musiala nosic aparat. Liczę sie takze z tym, ze ta mleczna trojka bedzie musiala zostac usunieta. Pytanie brzmi - czy jeśli trójka mleczna zostałaby usunięta to czy byłaby konieczność wstawiania dwójki, czy np. przesunięcie czwórki piątki itp. do przodu ? (Po drugiej stronie posiadam normalnie dwójkę)

Odnośnik do komentarza

Raczej wstawić trzeba będzie implant lub most . Przesunięcie kła jest trudne, by nie wrócił na miejce, a poza tym bardzo zaburza uśmiech wizualnie. Ale moze mlecznej dwójki nie trzeba bedzie usuwać, a jedynie zachowawczo skorygiwac jej ksztalt. Trzeba się skonsultować z dentystą

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem najepszym rozwiązaniem będzie implant, ale to najlepiełbyłoby chyba skonsultować ze stoamtologiem, ja robiłam jakiś czas temu implant w eurodental, jestem bardzo zadowolona z efektu, ząb wygląda bardzo naturalnie jak mójprawdziwy. 

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie implant to najlepsze rozwiązanie, sama robiłam implant i później protezę zęba - górnej czwórki, którą niestety straciłam. Wszystko robiłam w Dentalu w Lublinie, tam świetnie się mną zajęli. Implant jest robiony idealnie, protetyczny ząb wygląda jak mój własny, nie wyróżnia się, jak uśmiecham się, to wszystko wygląda bardzo naturalnie, polecam. 

Odnośnik do komentarza
Gość boliczka

Ja też całkiem niedawno wstawiałam implant, zdecydowałam się na eurodental w warszwie ze względu na dobre opinie, pracują tam wysoko wyspecjalizowani stomatolodzy, a do tego leczą najnowszymi metodami dlatego zdecydowąłam sie na nich.

Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2020 o 23:49, Gość Klaudia napisał:

Też mi się wydaje, że w takiej sytuacji najlepszy implant. Najlepiej to jednak skonsultować ze specjalistą. Na tej stronie https://implantytorun.pl/implantologia/ kwestia implantów jest super opisana krok po kroku. Wszystko, co potrzeba, żeby wiedzieć na początek. 

Tylko że implanty są strasznie drogie! Może są jakieś tańsze zamienniki?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...